Ми перевірили, як працює мобільний додаток ПЦУ. Чи можна поговорити зі священником онлайн?

- Православна Церква України запустила власний додаток для смартфонів «Моя церква» 15 вересня.
-
На Play Маркет він вже має понад десять тисяч завантажень.
-
Чим може додаток може бути корисний тернополянам, як завантажити та зареєструватися? Розповідаємо.
У першому релізі додатку є п’ять розділів, найбільш потрібних для вірян: новини, молитви, календар, карта і особистий кабінет, зазначають на сайті ПЦУ.
Як завантажити та зареєструватися
Додаток «Моя церква» доступний для завантаження в Google Play і App Store. У Google Play вказують, що це офіційний мобільний застосунок ПЦУ.
Одразу після завантаження додатком можна користуватися навіть незареєстрованим користувачам, аби віднайти найближчу від свого місцезнаходження церкву, прочитати свіжі церковні новини або ж поглянути на календарі про найближчі свята. Втім, про це згодом.
Зареєстрованим користувачам доступні більші можливості, наприклад, вони можуть робити регулярні благодійні грошові перекази, а також на їх акаунт в додатку будуть приходити сповіщення. Про оновлення додатку, або ж від церков, у які ходить вірянин? Інформації немає. Але чи можна поспілкуватися у форматі чату зі священниками? Ми і вирішили перевірити, скачавши собі додаток.
Отож, при реєстрації просять вказати ким ви є: вірянином, духовенством, або архієреєм.
Далі необхідно вказати ім’я та прізвище, електронну адресу та пароль, статус (вірянин, або член парафіяльної ради) і храм, який відвідуєте та його приналежність до певної єпархії.
Також додаток просить дозволити доступ до геолокації телефону для відображення вашого місцезнаходження на карті та пошуку найближчих церков. Перед тим ви маєте дати згоду на обробку даних згідно з політикою конфіденційності.
На цьому реєстрація завершена.
Які можливості дає додаток
В додатку є п’ять розділів, які виконують певні функції.
Карта. Тут відображається ваше місцезнаходження, а також відстань до найближчих від вас церков. Натиснувши на іконку церкви знизу екрану, можете ознайомитися з короткими відомостями про неї (така інформація є не про всі церкви), а також з розкладом богослужінь, адресою, хто є настоятелем, тощо. В інформаційному вікні про деякі церкви є і номер телефону до настоятеля храму.
Також можете прокласти маршрут до обраного храму, але додаток це робить за допомогою сервісу Google Maps.
Календар. У календарі відображена актуальна дата і позначені найбільші церковні свята. Тут ви можете переглядати яке церковне свято припадає на те чи інше число.
Новини. Тут – останні новини та актуальні сповіщення з життя ПЦУ. Користувачам будуть доступні 100 останніх новин, або новини за останній місяць (залежно від того яка подія наступить першою).
Молитви. Є перелік молитов, які можна перегортати як у книзі. Молитви поділяються на ранкові та вечірні. Загалом їх 50.
Мій профіль. Розділ поділяється на кілька підрозділів:
налаштування – де можете змінити свої дані;
духовна підтримка – саме в цьому підрозділі можна поспілкуватися зі священниками, однак саме спілкування буде відбуватися не через додаток, вас перенаправлять у соцмережу Facebook на сторінку ПЦУ.
Благодійність – якщо бажаєте, ви можете здійснити благодійний грошовий внесок. Також є можливість здійснювати благодійні внески щомісяця, вказавши певну суму, яка з вашої картки буде списуватися автоматично раз на місяць.
Зворотний зв’язок – у цьому підрозділі можете надсилати зауваження та побажання, або ж повідомляти про складнощі під час користування додатком.
Висновок
Сервіс досить зручний у користуванні та не потребує додаткових знань. Однак досить незручними є переходи на інші додатки чи соціальні мережі, які можна було б помістити у додатку «Моя церква». Наприклад, спілкування зі священником чи маршрут до обраного храму.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.