«Навчайтеся та вірте у свої сили»: випускник з Тернополя розповів, як отримати максимальні бали на іспитах

«Навчайтеся та вірте у свої сили»: випускник з Тернополя розповів, як отримати максимальні бали на іспитах
 • 791 з 800 можливих балів вдалося отримати на мультитесті випускнику школи №19 Роману Лещуку.
 • Хлопець складав іспити з математики, української мови, фізики та історії України. З-поміж десятки тестів та задач має лише три помилки.

Роман Лещук навчався у Тернопільській школі №19 з першого класу. Саме тут він почав читати та писати, долучився до першої олімпіади та отримав свою золоту медаль за відмінне навчання. Вчителі пишаються своїм учнем, а він вже обирає університет, де здобуватиме майбутню професію.

Не відкладайте на останній місяць

До Національного мультипредметного тесту Роман Лещук поставився відповідально. Ще у 10 класі хлопець розумів, має чітко визначитися з переліком предметів та готуватися до іспитів. І якщо математика, українська мова та історія України – обов’язкові, то ось четвертий випускники мали обрати самостійно з наданого переліку. Зі слів хлопця, вагався між англійською та фізикою. Та наприкінці 10 класу вирішив надати перевагу фізиці і вже у серпні 2023 року почав активно готуватися.

— Секретів щодо успішного написання НМТ не існує. Все залежить від вашого старання та мотивації. Важливо розуміти, які теми треба вивчити з нуля, довчити або просто повторити. Тому напередодні 11 класу я склав собі план, де все чітко виписав. Це допомогло мені не витрачати час дарма та йти до своєї мети, — розповідає Роман. – До іспитів з фізики та історії України готувався з репетиторами, математику повторював та тренувався зі шкільною вчителькою, а ось українську мову – переважно вдома самостійно чи на уроках. Найбільше часу приділяв вивченню фізики.

Відео дня

Також Роман Лещук наголошує кожен предмет потребує різних методів та способів вивчення. Варто спробувати кілька і обрати той, який є більш дієвий саме для тебе.

— Наприклад, важливий етап під час підготовки до іспитів з історії України та української мови – систематичне розв’язання тестів. Чому? Бо запитання з минулих років повторювалися і тести допомагають зрозуміти, на яких саме датах, подіях наголошувати в НМТ. Щодо математики та фізики, то в цьому випадку треба надавати перевагу розв’язуванню задач, прикладів, навчитися робити аналіз, роботу над помилками, аби наприкінці швидко перевірити себе та знайти ймовірну помилку. Також математику та фізику нереально завчити, їх варто лише розуміти, — каже випускник 11-А класу.

Роман разом з однокласниками

Треба готуватися, а не боятися

Національний мультипредметний тест Роман Лещук складав 18 червня. Напередодні хлопець виділив більше часу на відпочинок, адже був впевнений у своїх знаннях та не потребував додаткових повторень.

— Я обрав для себе таку тактику. Та не можу стверджувати, що всім напередодні варто відпочивати. Можливо, комусь краще повторити дати, розв’язати задачі, тести. Інколи правило чи дата, що ти побачив в останній момент можуть трапитися в тестах і ти матимеш правильну відповідь. Завжди прислухайтесь до себе, вірте у свої сили. Витрачайте час на навчання, адже постійне нервове виснаження не піде на користь, — переконує Роман.

Під час іспитів хлопець не хвилювався, адже за 11 років шкільного життя доводилося долучатися до різних олімпіад, конкурсів та контрольних робіт. З його слів, НМТ – не вирішальний іспит у житті. Це – чергова контрольна робота, де треба продемонструвати свій рівень знань, отримати бали і перейти на інший рівень – навчання в університеті.

— Були моменти, коли я вагався і неодноразово повертався до питань. Зокрема, останнє завдання з української мови на відповідність. Загалом завдання з мови розв’язав за 40 хвилин, з математики – за годину, на історію України вистачило пів години, понад годину витратив на фізику. У математиці та фізиці важливо не помилитися в обчисленні. Ти можеш правильно розв'язувати задачу, але одна помилка в обчисленні і тобі вже не зараховують завдання, — пояснює випускник.

 Отримані 200 балів з трьох предметів – не подарунок долі, а результат щоденної праці протягом 11 років. Роман Лещук завдячує репетиторам та вчителям, які постійно пояснювали, допомагали, навчали. І батькам, друзям, які підтримували і вірили в його сили.

— Після тестування я зрозумів, що маю по 200 балів з математики та фізики, через що дуже зрадів. Щодо історії та мови, то треба було звірити зі спеціальною таблицею. Вже вдома з’ясував, що загалом вдалося набрати 791 бал з 800 можливих. Так сталося, що в тестах з історії я зробив три помилки, тому і не маю 200 балів, але 191 – також гарний результат. Батьки, вчителі, друзі радіють та вітають мене, а мені – приємно, — каже випускник.

Працюватиму на розвиток України

Наразі хлопець очікує старт вступної кампанії, аби нарешті подати заяви до вищих навчальних закладів. З його слів, планує навчатися в Українському Католицькому Університеті.

— Я вже остаточно вирішив для себе, що буду залишатися в Україні. Мені подобаються вищі навчальні заклади Львова, там є з чого обрати. До душі мені комп’ютерні науки. Якщо складеться, то буду працювати у сфері ІТ. Сподіваюсь, все вдасться, — додає Роман.

Наша гордість

Зауважимо, Роман Лещук – не єдиний учень у класі, якому вдалося отримати найвищі бали. Його однокласник Остап Мних має по 200 балів з історії України та англійської мови. А однокласниця Наталія Безпалько – 200 балів з англійської мови. Адміністрація школи та вчителі вітають своїх учнів та бажають їм щасливого майбутнього.

— Найкращі з кращих!! Гордість школи, молоде розумне майбутнє України. Вітаю вчителів з феноменальними результатами наших учнів, — каже директорка школи №19 Лідія Бачинська.

 

— Мені так їх не вистачатиме. Хай щасливою і щедрою буде життєва дорога у підкорювачів нових висот! — пише вчителька української мови Галина Федорович.

Редакція «20 хвилин» приєднується до привітань. Бажаємо успіхів, продуктивного навчання та улюбленої роботи. Нехай все вдається.

Читайте також:

100 учасників мультитесту з Тернопільщини отримали 200 балів з навчальних предметів

Діти біженців у Польщі обов'язково вчитимуться у закордонних школах: зміни в законі

Опубліковано рейтинг вишів України 2024 року: на якому місці тернопільські університети

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (11)
 • Володимира Кушнірчук

  Пишаємося! Хай щастить тобі, Ромчику!
 • Yulia Black

  Всі, хто душнить в коментарях, ви просто не знаєте наскільки Роман талановитий і відповідальний. Тому не заздріть.
  Роман, вітаю тебе! Хай вдається все, що ти задумав 😉
 • Alex Hol

  Як на мене могло банально пощастити з тестами

  Alex Hol reply Alex Hol

  Olga Polyhach я не кажу що хлопець не вчився, питання саме до запитань в тесті. Маю дуже освічених друзів з вишу які склали на меньший бал. Нікого не хотів образити

  Olga Polyhach reply Alex Hol

  Alex Hol Неправда. Треба було вчитися всі роки. Репетитор за рік нічого не навчить на 200балів.

  Polina Daіneha reply Alex Hol

  це знецінення роботи дитини
 • Танюшка Бадовська

  Молодець 👍

keyboard_arrow_up