Поліцейський-медик із Тернополя рятує життя

Поліцейський-медик із Тернополя рятує життя

Читайте історію 22-річного тернопільського поліцейського, який втілює в життя мрію дитинства.

Володимиру Почапському 22 роки, два з яких він – капрал поліції, водій першого взводу роти реагування батальйону Управління поліції охорони в Тернопільській оласті.

Історію молодого поліцейського розповідає Поліція охорони.

Хлопець заочно навчається в магістратурі Івано-Франківської філії Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» і цьогоріч отримає диплом магістра права. Це вже буде його другий фах. Перший Володимир здобув у Тернопільському медичному коледжі.

Мріяв бути поліцейським з дитинства

«Мої батьки медики, – розповідає хлопець, ­ – тато – невропатолог, завідувач Зборівської підстанції екстреної швидкої медичної допомоги, мама – терапевт. Вони хотіли, щоб і я став медиком. Я вступив у коледж, закінчив його, отримав диплом фельдшера і тоді зробив так, як хотів я ­ – пішов у поліцію».

Батьки підтримали сина. Зрозуміли, що його дитяча мрія – бути поліцейським – і є покликанням Володимира. Вона з’явилася у нього в 10-річному віці, коли товариш сім’ї Роман Свідинський подарував хлопцеві справжній, тоді ще міліцейський, однострій, пошитий спеціально для нього.

Володимир вважає, що мрії повинні здійснюватися, а людина має займатися тим, що їй подобається. До того ж поліцейська служба і професія медика схожі – однаково складні, відповідальні, екстремальні вимагають не тільки професійної підготовки, а й здатності до емпатії.

Врятував не одне життя

«Виклики, за якими потрібно надати екстрену медичну допомогу, мене ніби переслідують, – каже капрал Почапський. ­– По лінії 102 виїжджав на ножове поранення з масованою кровотечею. Надав людині допомогу і навіть отримав за це подяку від «швидкої». Іншого разу мені вдалося врятувати бабусю, яка вирішила покінчити з життям, бо не могла змиритися з втратою сина.

А ще виїжджали до 18-річного хлопця, який порізав собі вени і вже втратив свідомість. Прийнявши виклик, ми за три хвилини були на місці, наклали джгут, перев’язали. Йому пощастило, бо якби ми запізнилися на хвилину, то вже не встигли б. Ми були з ним у лікарні, поки йому накладали шви, а тоді відвезли додому й передали батькові. Потім той хлопець нам дякував».

Володимир каже, що від початку повномасштабної війни люди частіше дякують поліцейським. Особливо водії, у яких несподівано, чи бензин закінчився, чи машина поламалася.

«Коли людині треба допомогти і ти можеш, то чому не допомогти? – риторично запитує Володимир і тут же пригадує найзворушливіше колективне «дякую» за весь період служби. ­– Це було на блокпосту на початках повномасштабної війни. Волонтери нам привозили так багато їжі, що її неможливо було з’їсти. І одного разу їхав бус: чоловік з жінкою вивозили з Донеччини чи то 12, чи 16 дітей, уже не пам’ятаю. Чоловік російською мовою запитав, де можна поїсти. Відповіли, що вже ніде, бо пізно, і віддали їм два ящики канапок, воду, все, що мали. Неможливо було спокійно дивитися, як ці діти їли. А чоловік заплакав і пообіцяв нам, що ніколи більше не розмовлятиме російською».

Такі миті надихають. І вони не поодинокі, бо люди й справді почали ставитися до поліцейських з особливою повагою. Бо тепер поліцейський – людина, яка допоможе, захистить, підкаже, порадить, потурбується. Але тим, хто хоче присвятити себе службі в поліції, Володимир усе ж не радить надмірно її не романтизувати, бо вона вимагає найперше покликання і стресостійкості. А ще дуже важливо мати команду надійних побратимів, на яких можна покластися в будь-яких ситуаціях, бо в поліції один у полі не воїн.

Згнайшов своє покликання

Володимир Почапський упевнений, що знайшов своє покликання. А в ньому знаходиться місце і для фельдшерських, і для водійських знань і навичок, бо хлопець іще захоплюється автомобілями. Після добового чергування він відновлює сили тільки сном і кермом – любить покататися.

На запитання, чи не боїться емоційного виснаження від того, що бере надто близько до серця чужу біду, капрал відповідає: «А як інакше? Це моя робота».

Читайте також

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі

22:03 У Гусятині виявили стародавнє поселення Трипільської культури play_circle_filled photo_camera 21:16 Тернопільський письменник Олег Герман презентував книгу з нагоди 75-річчя play_circle_filled photo_camera 20:40 Охочим служити за контрактом пропонують від 20 тисяч гривень на місяць 20:15 Серед потерпілих — водії та двоє дітей. Що вдалося дізнатися про аварію в Озерній photo_camera Від читача 16:12 Які категорії громадян можуть отримати ваучер на навчання? 20:03 Аптечний ажіотаж: тернополяни скуповують препарати, які продаватимуть лише за рецептом photo_camera 19:29 Тернопіль стає чистішим: прибрано понад півтисячі дворів 19:00 Дегустація кави, школа іконописців і концерти «Скай» та Трінчер: куди піти у Тернополі 1-2 квітня? 18:30 Тернопільщина – лідер з посівної 18:00 На світ з'явилась маленька Поліна – дочка полеглого Героя 17:33 Як змінилися ціни у супермаркетах Тернополя: ми порівняли, де дешевше photo_camera 17:03 Тепер у новому образі: скульптуру «Випадкова зустріч» у центрі міста переодягнули photo_camera 16:48 В Озерній – ДТП з потерпілими. Рух ускладнений 16:10 Мешканець Кривого Рогу поповнював мобільний телефон коштом тернополян play_circle_filled 15:35 Салони краси та перукарні у Тернополі: де отримати найкращий сервіс та професійний догляд за волоссям і красою (партнерський проєкт) 15:00 На які ліки з 1-го квітня буде потрібен рецепт: роз’яснення МОЗ 14:00 Чим небезпечний Covid-19 для тернополян та як захистити себе: поради медиків 13:55 На Тернопільщині починається нерестова заборона на вилов риби та раків play_circle_filled 13:30 Марки з автографом Залужного, Буданова та інших діячів продали на аукціоні в Збаразькому замку play_circle_filled photo_camera 12:25 В аварії на Злуки постраждала жінка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up