Олена Борова - жителька Чорткова, вона не навчалась на візажиста і не працює у сфері краси. Дівчина - працює художником, а захопилась макіяжем випадково.
- Про цей конкурс від від компанії NYX Professional Makeup я дізналась рік тому у соцмережі “Інстаграм”, - розповідає Олена Борова. - Для мене було дуже дивно, що люди малюють на собі. А так як я обожнюю малювати із самого дитинства, то мені б було цікаво спробувати і зробити макіяж.
Проте минулого року дівчина не встигла взяти участь і вирішила готуватись до нього впродовж цілого року. Впродовж цього року підготовки Олена брала участь у кількох незначних конкурсах із візажу і практично завжди вигравала їх.
- Я зрозуміла, що йду у правильному напрямку і далі продовжувала малювати, - каже Олена Борова.
Дівчина дивилась на фото креативних макіяжів і пробувала повторювати те, що бачила. А також вчилась по відео із Youtube.
Олена брала участь у подібному змаганні вперше, тоді як більшість її конкурентів мали за плечима досвід участі у конкурсах попередніх років та навіть були їх фіналістами. Чортківчанка стала єдиною представницею західної України, що дісталася фіналу конкурсу за час його проведення.
Зазначимо, NYX Face Awards – міжнародний конкурс візажистів від американського бренду NYX Professional Makeup. Започаткований 2010 року в США, а в Україні проводиться з 2017 року. Вважається одним з найпрестижніших та наймасовіших щорічних заходів у сфері креативного візажу. Переможець українського етапу отримує грошову винагороду в розмірі 50 тисяч гривень, річний запас косметики та поїздку до Лос-Анджелесу на всесвітній фінал конкурсу.
- Конкурс складався з чотирьох етапів, на кожному з яких авторитетне журі обирало тих, хто найкраще впорався з завданням та пройшов до наступного раунду змагань. Судді оцінювали креативність створюваного образу, рівень професіоналізму в нанесенні макіяжу та презентацію конкурсної роботи, - розповідає Олена Борова. - До речі, я більше відома, як Violet Grass в соцмережах.
Малює свої креативні макіяжі Олена звичайною декоративною косметикою, єдине, як каже дівчина, вона має бути пігментованою та стійкою.
- Я можу використовувати помаду, як тіні чи як підводку, - каже художниця. - Головне фантазія, а продукти, якими ти малюєш - не такі важливі. Іноді, я використовую професійний грим для акторів. А для участі в конкурсі усім учасникам висилали коробку із косметикою і ми мали право користуватись лише нею.
Олена розповідає, що не могла повірити, що пройшла до фіналу та потрапила у п’ятірку кращих. Каже, що рідні нею пишаються і захоплюються, а це для неї дуже важливо.
- Ідеї для моїх креативних макіяжів мене самі знаходять у якогось звичайних речах. Наприклад, побачу захід сонця і надихнусь кольорами або побачу в перехожої красиве червоне бархатне плаття і в мене одразу в голові спливають власні образи макіяжу. Взагалі, у кожен свій макіяж я вкладаю емоції, тому кожна з моїх робіт мені по-особливому подобається.
На створення креативних образів та макіяжу для змагань Олені знадобилось близько 16-ти годин на один лише макіяж.
- Звісно, це дуже важко, бо полотном виступала я сама. І впродовж 15-16 годин важко малювати без довготривалих перерв, - розповідає дівчина.
Після участі у конкурсі дівчина задумалась над тим, аби почати працювати у сфері візажу, а також вона обов’язково буде продовжувати брати участь у інших подібних конкурсах.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 26 від 25 червня 2025
Читати номер