Черги за біометричними паспортами, поділ тернопільських дітей на "своїх" та "чужих" і навіть заборона серіалу схвилювали тернополян останнім часом. Своїми думками вони поділилися з "20 хвилин".
Катерина КОНДРАТЮК, 32 р, член ГС «Рада бізнесу Тернопілля».
— Шкода, що у 2017 році у Тернополі так і не зменшилися черги за біометричними паспортами. Багато часу відібрало виділення коштів з бюджету, потім п’ять безуспішних тендерів на закупівлю обладнання для прийому документів на паспорти. Сподіваюся, у 2018-му році місту все ж вдасться створити нові місця для прийому документів і тернополяни забудуть про довжелезні черги за паспортами.
— Мене хвилює «несвідомість», безпечність наших людей, ставлення до себе, рідних та близького оточення. Той момент, коли людина з першими ознаками ГРВІ їде в транспорті чи йде до лікувального закладу. Хоча на початку ми не знаємо, на що хвора людина - кір чи грип (схожі ознаки) і в цей період вона може заразити величезну кількість людей. Батьки тягнуть своїх дітей в поліклініки у величезні натовпи. Хоча неодноразово наголошувалося про виклик лікаря додому. Можна прийти до лікарні з однією патологією, а вийти з кором чи ГРВІ. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти
— Вражена наглістю тернопільської влади. Стягувати з батьків, які не приписані в Тернополі додаткову непомірну плату за садок? Багато людей може бути приписаним не в нашому в місті, але працювати й сплачувати податки саме в Тернополі. То чому вони ще мають доплачувати за те, за що вже заплатили своїми податками? Скоро так і до шкіл доберуться, може в нас ще й за шкільну освіту прийдеться доплачувати. Ми маємо бути рівні в правах, адже держава Конституцією гарантує нашим дітям дошкільну та шкільну освіту. А влада ніяк наїстися не може і кожен раз придумують як то на людях заробити.
— Найбільше на даний момент мене хвилює робота нашої організації. Бо, патронажних медичних сестер скоротили, але роботи при цьому не поменшало. Все більше і більше людей звертається до нас по допомогу. Вони просять і продукти, і мийні засоби, памперси, ліки, одяг, гроші на лікування, інвалідні візки, ходулі, милиці.
Арсен ЛЯХОЦЬКИЙ (33 р.), громадський активіст:
— Стурбувала реакція людей на заборону серіалу «Свати». Часто, коли влада робить щось з метою захисту держави, люди сприймають це негативно. І владі не можна не враховувати ризиків від таких дій — навіть сьогодні в Україні тих, хто орієнтований на контакти з Росією, понад 25%. Подібні радикальні заборони лише законсервують цих людей у переконанні, що Україна робить усе, щоб не дати їм реалізувати громадянські права і свободи. Переконаний, що в умовах війни, треба розробляти стратегії власної пропаганди, а не йти шляхом заборон.
Василь КОЗЛЮК (30 р.), водій-активіст:
— Міграційна служба України так і не вирішила проблеми з виготовленням закордонних паспортів. Я на свій документ чекав понад три місяці. Документи подав ще наприкінці літа, а на вулиці зараз вже сніг. І це попри те, що за законодавством терміновий закордонний паспорт можна оформити протягом 10-ти робочих днів, а звичайний — протягом 20-ти.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер