Юні тернополянки Даринка Безпятчук, Аня Макаренко і Таня Регалюк – учениці творчої студії «Дивотворчики». Дівчата малюють різними техніками, валяють іграшки з вовни та навчились створювати пісочну анімацію.
Після уроків Даринка Безпятчук, Аня Макаренко та Таня Регалюк разом відвідують творчу студії «Дивотворчики», де керівник - Ольга Базник-Щедріна. Дівчатка різного віку: Даринці лише вісім років, Ані - дванадцять, а Тані вже виповнилось тринадцять років.
На гуртку дівчат навчають малювати як традиційними, так і незвичайними техніками. Окрім того, школярки валяють із вовни іграшки та створюють картини. А нещодавно дівчатка навчились робити пісочну анімацію.
- На гуртку ми можемо малювати те, що хочемо, - розповідають учениці студії “Дивотворчикки”. - У нас немає конкретної програми, і це дуже добре. Наша викладачка дозволяє проявляти свою фантазію, але водночас навчає різних цікавих нюансів.
Школярки вчаться створювати справжнє диво із піску. Для цього їм потрібне скло та пісок, світло і тінь, а головне - фантазія.
- Спочатку ми вчилися малювати манкою, - каже Даринка Безпятчук. - Бо крупинки манки - більші, і ними легше малювати. Важливим нюансом є пластичність матеріалу. Для того щоб змінити зображення, не потрібно нічого— досить просто провести пальцем по склу. А ще на одній і тій же поверхні можна створювати малюнки нескінченну кількість разів.
Дарина розповідає, що вимальовувати піском складно, бо один неправильний рух може зруйнувати всю картину.
- А ще мінус малюнків із піску у тому, що їх неможливо зберегти, аби показати батькам, - каже Даринка. - Але кожну свою роботу я фотографую і показую рідним. Взагалі малювання піском допомагає позбутись негативних емоцій, розслабитись та проявити всю свою фантазію.
Дівчата лише нещодавно почали займатись пісочною ілюстрацією. Зараз їм найбільше вдається малювати тварин.
А до Дня народження українського поета Володимира Вихруща Аня та Тетянка, учениці тернопільської школи №17 , яка носить ім’я цього поета, підготували невелику історію у техніці пісочна анімація на пісню, слова до якої написав Володимир Вихрущ.
- Ми знімали кожен свій рух на відео, - розповідає Аня. - Вийшло казково, під кожен рядок пісні ми придумали певний малюнок. Хоч ми витратили на створення цього відео багато часу та зусиль, але ми раді, що наші вчителі та однокласники побачили, що ми вміємо робити.
Також нещодавно вихованки” долучились до благодійної акції, яка організовувала Олена Коваль, мати хлопчика із інвалідністю. Жінка написала казку “Казка про мрію, яка здійсниться” і дівчатка зобразили її на склі із піску.
- Ми дуже хвилювались, щоб передати свою сутність цієї казки, - кажуть школярки. - Мама хлопчика з інвалідністю, присвятила її усім сім’ям, де виховуються хворі дітки. Але головне, що це казка зі щасливою кінцівкою.
Окрім малювання на склі дівчата ще валяють із вовни. Вони валяють двома способами: мокрим і сухим. Останнім створюють об'ємні вироби - іграшки, біжутерію та інші фігурки. А мокре валяння підходить для виготовлення полотен та картин.
Найбільше робити вироби із вовни подобається Тані Регалюк.
- Я люблю робити все власноруч, - каже Таня. - Із вовни виходять дуже красиві вироби, наприклад, перед Новим Роком ми створювати іграшки на ялинку - черевички.
Також, окрім гуртка “Дивотворчики”, Аня та Таня відвідують художню школу, де вдосконалюють свої вміння. У майбутньому дівчатка мріють пов’язати своє життя із мистецтвом.
А Даринка відвідує при церкві секцію із шахів та танці. Розповідає, що на гуртку із шахів вона єдина дівчинка серед хлопців. Але каже, що вже вміє добре грати і перемагає навіть інколи батьків.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер