Тернополянин переміг у Міжнародному чемпіонаті в Парижі

Тернополянин переміг у Міжнародному чемпіонаті в Парижі
  • Тернопільський школяр Матвій Співак став переможцем суперфіналу Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних математичних задач, який пройшов у Парижі. 
  • За перемогу від міської ради його нагородять премією у розмірі 10 тисяч гривень. 

Матвій Співак - учень 6 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19. Хлопець - відмінник, хоч, зізнається, багато часу навчанню він не приділяє. 

- Найбільше я люблю математику, - каже школяр. - І коли всі мої друзі насолоджувались літніми канікулами, то я вправлявся у розв'язуванні задач. І коли мені запропонували взяти участь у Міжнародному чемпіонаті з розв’язування логічних задач, де я змагався у категорії «СМ», то я був безмежно радий. 

Зазначимо, метою цього чемпіонату є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів. Конкурс проводиться спільно з Міжнародним комітетом математичних змагань України та Французькою федерацією математичних змагань.

Відео дня

Як пояснює Матвій, готувався до чемпіонату він зовсім не довго. 

- У таких серйозних змаганнях я брав участь вперше, - розповідає Матвій. - Із України нас загалом туди їхало 14 школярів. У нас був тиждень цікавих екскурсій в Парижі, а потім два дні важких змагань. 

Хлопець вперше був в Франції і каже, що ще обов’язково хоче туди повернутись. 

- У Парижі дуже красиво та приємні люди, - ділиться враженнями школяр. - Ми багато гуляли по місту та фотографувались, щоб потім показати батькам, бо ми ж їхали лише із вчителями. 

Успішно розв’язав задачі і переміг

За умовами чемпіонату, переможцями вважається перша десятка учасників у кожній категорії. 

- Змагання тривали два дні, нам давали 1, 5 години часу і вісім задач, які ми мали розв’язати, - розповідає учень. - У перший день задачки здавались мені досить легкими, а от уже наступного, то вони були справді важкі. 

На перемогу, як розповідає Матвій. він навіть не сподівався, йому просто хотілось спробувати свої сили і набратись досвіду. 

- Коли я почув своє ім’я у списку переможців, то був неймовірно щасливий, - каже Матвій. - Я просто успішно розв’язав задачі і переміг. 

Наступного року хлопець також планує спробувати свої сили у чемпіонаті. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:50 BMW мчав зі швидкістю 174 км/год в населеному пункті 21:00 Історик «Хорват»: охороняв небо Тернополя, тепер на передовій photo_camera 20:00 300 доларів за відстрочку: судили головного спеціаліста мобілізаційного відділення 19:00 У Зарваниці відбудеться загальноукраїнська проща Від читача 09:00 Просимо всіх не байдужих,підписати петицію нашому Герою(посмертно) 18:15 На Тернопільщині оголосили штормове попередження через грози і шквали 18:00 «Маємо боротися за тих, чия доля невідома». Акцію-нагадування провели у Тернополі 17:00 Четверо випускників Чорткова отримають грошова винагороди за високі результати НМТ-2025 16:02 Збили велосипедистку на Збаразькій 15:00 Сформували календар матчів на сезон 2025/26: коли гратиме тернопільська «Нива» 14:00 Позбавлений права керування на 7 років знову сів за кермо — інцидент на Шумщині 13:00 Музей в Тернополі отримав цінну ікону, яку намагалися незаконно вивезти з України 12:00 Укрзалізниця розширює перелік поїздів із жіночими купе 11:15 Одружився захисник «Азовсталі» Михайло Діанов 10:00 Готуємо чізкейки з ягодами: класичні рецепти і без випічки 09:00 Хвилина мовчання на честь тернополянина Григорія Сипка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up