Над однією сукнею майбутні флористи працювали майже місяць
Як зробити костюми з шишок, моху, сухих квітів, кори берези, зрубів гілок та горіхових шкаралуп знають студентки групи № 35 Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму. Майбутні флористи, квіткарі Діана Вітвіцька, Ірина Гайдук, Тетяна Галан, Анастасія Кадиляк, Марія Цимбала, Неля Сосінська, Юлія Яциковська, Соломія Питель, Аліна Ткачук та Катерина Благій під керівництвом свого майстра Ольги Ониськів створили 10 костюмів з екологічних матеріалів. Їхня колекція «Лісова казка» премогла у травні цього року на Всеукраїнському конкурсі «Альтернатива – 2016» у номінації «фольк».
– Щороку студенти, які навчаються за професією флорист, квіткар готують флористичні костюми до наших конкурсів в училищі, – розповіла майстер виробничого навчання училища Ольга Ониськів. – Цього року за визначенням нашої методичної комісії для декади флористів учні зробити колекцію в етностилі, завдання було якось поєднати минуле і теперішнє в екологічному напрямку, і зробити старовинні екокостюми. Костюми вийшли дуже гарні і їх показали ще й у Всеукраїнському конкурсі «Альтернатива», який відбувся у Тернополі в Українському домі.
Сучасні тенденції розвитку флористики в світі і зокрема в Україні це екостиль, зазначила викладач.
– Нашу колекцію ми вирішили зробити, у відповідності до сучасних тенденцій, з природних матеріалів, – продовжує співрозмовниця. – Усі костюми – це максимальне відображення природи, це відповідні кольори – усі відтінки бежевого, приглушений коричневі, усі відтінки зелені, білий, сіро-жовтий колір. Тут не може бути штучних тканин, пластику, усі прикраси теж мають бути з природних матеріалів. Тому ми використали для одягу мох, кору берези, шкаралупки горіха, мішковину, зруби деревини. Взуття теж мало відповідати образу, тому його обклеювали мішковиною і корою, головний убір теж відповідав стилю.
Кожна з дівчат малювала свій ескіз, і всі обговорювали й вирішували, які матеріали будуть використовувати, щоб елементи декору повторювалися і в інших моделях, адже колекція мала бути об’єднана однією темою.
– Ескіз я придумувала сама, враховуючи тематику колекції. Я передивилася десятки різних варіантів старовинного одягу і вибирала цікаві деталі для своєї моделі, – розповідає автор сукні «Старослов’янка», випускниця училища Діана Вітвіцька. – Моя сукня мала накладний комір з моху, сухоцвітів, прикрашена шкаралупами горіхів, трояндами з мішковини. Головний убір – теж із кори. Взуття для образу теж прикрашала корою і квіткою. На платті – три смужки з кори. Також мені допомагала моя тітка, дуже творча людина, керівник гуртка бісероплетіння. З нею ми придумували дизайн.
На виготовлення сукні пішло більше трьох тижнів. Плаття пошили з мішковини, а декоративні елементи дівчина наклеювала за допомогою термопістолета. Усі природні матеріали збирала в лісі у селі Мечищів Бережанського району.
– Моя майбутня професія – флорист, квіткар. Мені подобається це робити, тому особливих складнощів при підготовці костюма не виникало, – розповідає Діана. – До речі, спочатку хотіла бути перукарем, але мене переконали поступати на флориста. Зараз я дуже задоволена своєю спеціальністю, адже тепер флорист має багато можливостей для самореалізації. Це й оформлення свят, весіль… Він робить різноманітні композиції для оформлення сцени до різноманітних заходів, фуршетів.
Колекцію «Лісова казка» – чоловічий костюм і дев’ять жіночих суконь ще принаймні до кінця червня можна побачити в холі виробничого корпусу училища, за адресою вул. Замонастирська, 26, де вони виставлені для загального огляду.
– Гості училища, майбутні абітурієнти можуть бачити цю колекцію. Вона вже брала участь у різних показах, і якщо будуть ще конкурси чи свята в училищі, ці костюми будуть експонувати, – зазначила майстер виробничого навчання Ольга Ониськів. – До речі, моделями, які демонструють колекцію, є теж студенти нашого навчального закладу, які навчаються професії демонстратора одягу.
Довідка
У внутрішньому конкурсі училища місця авторів колекції «Лісова казка» розподілили так: І місце – Марія Цимбала за роботу «Княгиня Ольга». ІІ місце – костюми «Березова грація» Соломії Питель, «Княжна» Нелі Сосінської та «Ековишиванка» Ірини Гайдук. ІІІ місце отримали Анастасія Кадиляк – «Мавка лісова», Діана Вітвіцька – «Старослов'янка» та Тетяна Галан – «Лісова красуня». Приз глядацьких симпатій здобув чоловічий костюм «Гуцул» Юлії Яциковської, номінацією «Творчий підхід» оцінили роботу «Мелодія лісу» Катерини Благій, а виріб Аліни Ткачук «Екошик» відзначено у номінації «Екодизайн».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер