Вони можуть зберегти життя: як у Тернополі плетуть маскувальні костюми для захисників

-
Від початку війни чи не кожен українець, навіть залишаючись в тилу, у відносно мирних містах намагається допомогти нашій армії.
-
Хтось займається волонтерством, дехто шиє маскувальні сітки.
-
В цьому матеріалі ми розповімо про групу небайдужих людей, котрі допомагають нашій армії, роблячи речі, що можуть зберегти життя військовим.
У невеликому приміщенні у Тернополі студенти, викладачі, переселенці і просто небайдужі тернополяни плетуть маскувальні костюми «Кікімора» для наших військових, котрі діють у складі розвідувальних груп або ж знищують ворога на позиції снайпера.
Хотіли бути корисними
Від початку вторгнення росії 21-річний студент педагогічного університету Олексій Красовський хотів допомогти нашим бійцям.
— На третій день війни я з друзями пішли в Український Дім «Перемога», аби дізнатися, що ми можемо зробити та чим ми можемо бути корисними, — каже студент. — Нам сказали плести «кікімори».
Студенти не знали як робити маскувальні костюми, спочатку навіть плели суцільну сітку, аби потім розрізати і пошити «кікімору». Задум не вдався. Тоді почали шукати в інтернеті як правильно шити такі костюми.
— Спочатку ми беремо сітку, без тканини і віддаємо її кравчиням, аби вони зшили її. Потім уже наверх нав’язуємо тканину. Вона також відіграє важливу роль, адже потрібна спеціальна, що не затримує на собі вологи, щоб швидко сохла і костюм був легким на бійцеві, — пояснює співрозмовник.
З тканиною, до слова, спочатку виникало багато проблем, адже в Тернополі такої майже не залишилося, тому домовлялися з волонтерами, аби ті привозили її з інших областей.
— Таку тканину знайти дуже важко. Вона дорога. Спочатку нам віддавали небайдужі тернополяни, потім ми почали замовляти її, зібрали гроші. Кравчині вже шиють нам ще кілька десятків костюмів, — каже Олексій Красовський.
За кілька днів до допомоги студентам долучилися інші небайдужі волонтери, серед яких і переселенці з інших областей.
— Костюми ми плетемо у приміщенні, яке я викупляю і хотів у майбутньому зробити у ньому комп’ютерний клуб. На жаль, війна змінила плани і тепер тут шиють та плетуть «кікімори» і я цьому дуже радий, — продовжує Олексій Красовський.
Куди відправляють костюми
25 пошитих костюмів поки зберігають в ящиках, але невдовзі їх відправлять в УД «Перемога», а після цього — на ділянки фронту, де вони необхідні.
— Один з моїх знайомих — снайпер. Казав, що в його команді добре було б мати такі костюми. Якщо нас просять напряму, ми одразу відправляємо “кікімори” туди, де вони необхідні, — говорить хлопець.
В інтернеті ціна на «кікімори» орієнтовно 250 гривень, без доставки. Волонтери роблять їх безкоштовно.
Також результат роботи волонтерів оцінили і самі військові.
— До нас приходили військові та оглядали, які костюми ми зробили і залишилися задоволеними. Взагалі, костюми ми робимо досить великими, з розрахунком на амуніцію, шолом, рюкзак у бійця, які приховуватиме «кікімора». Її дуже легко зняти та одягти, а з відстані 50 метрів практично не відрізнити від кущів. До того ж, мета такого костюма не тільки замаскувати бійця, а й зробити так, щоб ворогові було важко визначити силует людини, важче у неї прицільно вистрілити, — пояснює студент.
Якщо ви маєте бажання долучитися до допомоги нашим бійцям, плести маскувальні костюми, або ж можете чи знаєте де можна знайти необхідні матеріали, звертайтеся за номером 068 9688 040 (Олексій Красовський).
— Ми працюємо з 13 до 21 години і раді всім, хто хоче допомогти, — каже Олексій.
Також ви можете допомогти матеріально за реквізитами:
5168 7450 1898 8383
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.