Важко пройти 50-100 метрів до переходу? Хто відповідатиме, якщо буде ДТП (ВІДЕО)

-
Пішоходи часто наражають себе на небезпеку, коли переходять дорогу в невстановленому місці, не замислюючись про наслідки для себе та водіїв.
-
Яка відповідальність чекає на пішоходів і водіїв, якщо станеться ДТП? Читайте в матеріалі.
Тернопільські водії скаржаться, що часто пішоходи перебігають дорогу у невстановленому місці, поспішають та не дивляться по сторонах. Як розповіли водії, особливо багато таких на вулицях Живова, Шептицького та Гоголя.
Журналіст «20 хвилин» побував на усіх цих вулицях та переконався, що тернополяни порушують ПДР і до того ж дуже часто.
Найбільше порушень видно на вулиці Живова біля ринку. Всього за 10 хвилин спостережень журналіст помітив 15 пішоходів, котрі перебігали дорогу. Багато з них — це працівники ринку, які швидко переходили дорогу з великими візками. В деяких випадках пішоходи перебігали прямо перед автомобілем.
На відео всі порушники – люди середнього та старшого віку.
Спостерігаю за пішоходами навіть на тротуарі
Тернополянин Віталій керує автомобілем понад десять років. Каже, за цей час у ДТП з пішоходами не потрапляв, але багато разів бачив, як ті явно порушують правила дорожнього руху.
– Помітив, що переходять дорогу не на пішохідному переході часто старші люди, пенсіонери. Вони або не знають, що не можна, або звичка, ну або їм важко пройти 50, 100 чи 200 метрів, – каже чоловік. – Так, щоб вибігати перед автомобілем, то не вибігали ніби, але часто буває, що пішоходи йдуть по тротуару і різко виходять на перехід.
Пан Віталій пояснив, що старається зважати не тільки на пішоходів, котрі стоять біля пішохідного переходу, але й на тих, хто йде тротуаром, адже були випадки, коли вони різко змінювали траєкторію руху і виходили на перехід чи проїжджу частину.
Кому відповідати?
За статтею 127 КУпАП, відповідальність за перехід у невстановленому місці несуть пішоходи. Сума штрафу складає від 255 гривень, розповіла речниця патрульної поліції області Катерина Метельська.
Як пояснила Катерина Метельська, в спілкуванні з правоохоронцями пішоходи-порушники все ж визнають свою провину та кажуть, що більше порушувати не будуть.
– Правоохоронцям кажуть, що поспішають, що дивилися в різні сторони і машин на дорозі не помічали, тому й вирішили скоротити дорогу, — зазначає пані Метельська.
Від початку 2021 року по жовтень включно в області правоохоронці склали 698 матеріалів щодо переходу пішоходами проїзної частини в невстановленому місці, повідомила пані Метельська.
— Також маємо 150 ДТП в області від початку року, коли водій здійснив наїзд на пішохода. За яких саме обставин сталася дорожно-транспортна пригода, це вже з’ясовують слідчі, — зазначила речниця патрульної поліції.
Юрист Ростислав Небельський пояснив, що не завжди винен тільки пішохід, а кожну ДТП за участю пішохода варто розглядати індивідуально.
– Якщо пішохід переходив проїжджу частину в невстановленому місці, він понесе адміністративну відповідальність. Якщо все ж ДТП сталося і водій мав усі шанси відреагувати на дорожню обстановку, він також понесе адміністративну відповідальність, – каже пан Небельський. – У випадку, коли наслідками наїзду стали тілесні ушкодження пішохода середнього ступеня тяжкості та вище, встановлюватимуть обставини ДТП, розглядатимуть чи мав водій можливість зупинитися.
Але є ще питання цивільної відповідальності. Водій завжди матиме обов’язок відшкодувати кошти на лікування, чи у зв’язку зі смертю пішохода. Окрім випадків, коли дії самого пішохода були спрямовані на самогубство.
Як діяти, коли ви стали учасником подібного ДТП
– Все дуже індивідуально і залежить від конкретної ситуації, адже є різні типи людини, які по-різному реагують на подібну стресову ситуацію, хтось стає агресивним, хтось впадає в паніку, — зазначає психолог Михайло Козюк.
Враховуючи, що подія, яка вже сталася, є неординарною та стресовою, психологічної підтримки потребує як сторона, яка здійснила наїзд, так і сторона, яка зазнала травм.
Коли ми говоримо про водія, варто зрозуміти, як саме ми можемо допомогти. Перш за все мобілізуйте свої психологічні сили і обдумайте стратегію дій. Максимально швидко надайте домедичну допомогу. Викличте швидку. Далі обдумайте за яких обставин сталося ДТП та дайте собі відповідь, чи могли ви правильно та вчасно зреагувати. Якщо ви порушили правила ПДР, тоді варто визнати, що вчинили неправильні дії і подумайте, що можете зробити, аби свою вину полегшити: надати допомогу потерпілому, вести діалог з його сім’єю тощо. Якщо ви просто втечете з місця події, то залишитеся з цим болем та психологічною травмою.
Якщо ви стали потерпілим в подібному ДТП, дайте відповідь, наскільки ви з обережністю та безпекою поставилися до власного здоров’я, чому ви вчинили порушення ПДР та були неуважним. Таким чином ви зможете зрозуміти логіку своїх дії. При подальшій реабілітації спілкуйтеся відкрито з водієм та своїми рідними. Найкращий спосіб швидкої психологічної реабілітації – ведення відкритого діалогу між учасниками події.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Сергей ИсаевОни везде так ходят
-
Танюшка СадовськаДалеко йти не треба, на Київській таке саме, або перед Продлюксом(перед стоянкою, там де в двір заїжати переходять,), або навпроти перукарні Каріна, уже більше 10 років так переходять, а приблизна 8- 9 років тому на Київській (там де 10 і 11 тролейбус їздять) перебігала дорогу бабуля, хліб купляла(там колись кіоск був з оціненим хлібом), та так перебігала що машина її збила, жива лишилась а от ногу вломала, на шкірі висіла. Все те бачила сама... Люди самі себе калічать.
-
Патраш МарійкаЩо пішоходи, що водії, всі однакові.
-
Oksana ZavadskaЩе коли самі лізуть,то лихо з ними,але ж буває,що й дітей волочуть за собою.Не доходить до людей,що це потенційне самогубство.