Як тернополяни святкують Зелені свята

У святковому одязі, дехто з квітами, рідше з зіллям, йдуть тернополяни до церкви у неділю, 27 квітня. Нині святкуємо Трійцю, яку ще називають Зеленими святами.

Як тернополяни святкують Зелені свята

В цей день прикрашають будинки, храми гілками липи, клену, бузку, що символізують оновлення душі. Тернополяни прикрасили свої домівки,  гуртожитки, під’їзди,  маршрутки та автомобілі. 

Біля Архикатедрального собору людно. Тернополяни від малого до великого прийшли на Службу і вітають одне одного.

  • Свято Трійці, або Зелені свята, як у нас прийнято називати , проходять в дуже гарну пору, коли навколо все зелене. Завжди бабуся чи мама купували лепеху, розкидали по підлозі, прикрашали  подвір’я. Перед тим, ми робили генеральне прибирання, - розповідає  журналістка Наталя Стецюк. – Також у нас було прийнято в суботу йти на кладовище, прибирати могили та згадувати померлих.

Про свої сімейні традиції розповіла тернополянка Марія Поліщук.

  • Ми рвемо очерет, прикрашаємо ним оселю, під під’їздом вішаємо гілочки липи. Зранку обов’язково йдемо до церкви,  а потім запрошую дітей до себе на обід і ми святкуємо Трійцю,- каже жінка.

Леся Хмурич,  яка уже 17 років живе за кордоном пояснила, що намагається своїм дітям прив’язати ті традиції, яких її навчили батьки. 

  • В цей день ми йдемо до церкви, освячуємо квіти, потім відвідуємо померлих на кладовищі. Я стараюсь своїм дітям прищепити любов до традицій і навчити  шанувати, як  сімейні, так і  народні традиції.

З двома маленькими дітками до церкви поспішає Василина Шубала.

  • Зазвичай, на Зелені свята ми їдемо в село, але цього року не вийшло. Так, як і всі, ми прикрашаємо браму, подвір’я зеленю і весело святкуємо, каже жінка.

 

Коментарі (1)
  • David Starr

    Яка іронія: святкувати у церкві язичницьке свято )

Уже чотири години у Тернополі діє заборона на продаж алкоголю. Нагадаємо, згідно з рішенням міськвиконкому закладам торгівлі...

На посилений варіант служби перевели поліцію Тернопільщини 23-24 червня. Зі слів тимчасово виконуючого обов’язки заступника...

Через планове промивання водопровідних мереж припинять водопостачання частини Тернополя від 00 год у вівторок, 3 липня. 

Регіональний мультифестиваль «Студентська республіка», 15x4 Ternopil , Випускний-2018 , концерт DZIDZIO, мистецькі ярмарки,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up