Тернопільські студентки розповіли про роботу в Німеччині

Студентки 6 курсу факультету іноземних мов педуніверситету Леся Антосєва та Ірина Карпинська розповіли про те, як їм працювалось в Німеччині, як до них ставились, які були умови для праці та про відмінності між Німеччиною та Україною.

Тернопільські студентки розповіли про роботу в Німеччині

- Де ви працювали і в чому полягала ваша робота?

 Леся Антосєва: - Я працювала кухарем в Tecklenburger Land Ost. Це один з закладів відомої мережі Serways. Після отримання замовлення готувала страви і видавала їх в зал. Крім того робила заготовки для майбутніх страв слідкувала за термінами і умовами зберігання, робила замовлення на наступний день.

Ірина Карпинська : - А я була в Лейпцігу. Працювала в ресторані та закладі громадського харчування, так би мовити, різноробочим. Робила усе, що мені наказували (стояла на касі, розкладала товар по полицям, куховарила, прибирала). Умови роботи були хорошими, але важкі морально. Я фізично втомлювалась менше.

- Якими були умови проживання?

Леся Антосєва: - Роботодавець розмістив нас у приватному затишному будинку поблизу Tecklenburger Land. Там було все необхідне для комфортного проживання - меблі, посуд, пральна машина, плита, холодильник, мікрохвильова піч.

Ірина Карпинська: - Я проживала в готелі, де також була забезпечена усім необхідним.

- Як ставились до вас ваші роботодавці?

Леся Антосєва: - Про ставлення роботодавців сказати важко. Так, він подбав про наше комфортне перебування в Текленбурзі і про комфортні умови праці, але власне з роботодавцем я не зустрічалася. Всі формальності і проблеми ми з’ясовували через посередників. А от що дійсно потішило, то це комфортний клімат всередині колективу, що мало колосальний вплив на продуктивність роботи команди в цілому. Серед колег постійно панував дух взаємоповаги і взаєморозуміння. Новачків завжди намагалися підтримати і допомогти їм. Не малу роль у створені такої атмосфери відіграла робота директора закладу. Незважаючи на коротке знайомство, вона стала для мене зразком ідеального керівника.

Ірина Карпинська: - Моє керівництво ставилось привітно, не кричали, а для мене це головне. Коли я щось не розуміла чи не знала, то мені все показували, розказували по кілька разів.

- Чи хотіли би ви переїхати до Німеччини і працювати там?               

Леся Антосєва: - Ні. Я відчуваю себе комфортно в Україні. Можливо мене не зовсім влаштовують всі «виклики», які ставить перед нами держава, але хочу зауважити, що ми розвиваємось і розвиваємо Україну. І я вірю в краще.

Ірин Карпинська : - Я би хотіла виїхати до Німеччини, тому що в цій країні легше жити і ти відчуваєш себе людиною. Там все набагато простіше, люди не надають значення своєму образу, носять тільки те, що їм зручно, не вихваляються своїми статками, на відмінну від нас. Ця простота мене приваблює.

 - Які на вашу думку відмінності між умовами праці в Німеччині і Україні?

Леся Антосєва : - Найбільша відмінність – заробітна плата. Зрозуміло, що в Німеччині працівники отримують значно більші суми. Але, як казав один з моїх знайомих: «В Німеччині неможливо стати багатим». Я фактично не помітила там «зарплат у конвертах». В цьому є два плюси: через оподаткування держава отримує кошти для свого розвитку і працівники, які чесно сплачують податки, можуть бути впевненими у завтрашньому дні. Хоча мушу зауважити, що оподаткування в цій країні надзвичайно високе. Німці сплачують податки навіть за домашніх улюбленців і віру. Є шість категорій оподаткування. Але головний принцип такий: чим більше ти отримуєш, тим більше ти сплачуєш на користь держави.   

Ірина Карпинська : - На мою думку, Україна не дотягує у всьому, і це ніколи не зміниться. І суть навіть не в грошах, які німці вкладають в забезпечення умов праці, а в людях. У нас не вміють працювати разом, кожен сам за себе. А німці роблять свою справу і не думають про те, як би побільше покласти собі у власні кишені. Вони працюють на результат.

 

Коментарі (3)
  • Artem

    мне кажется, что искать работу в нашей стране сейчас очень глупо. Если цены на питание и коммунальные услуги растут и растут, а заработные платы наоборот. Легче уже поехать в Польшу, это я вам из личного опыта могу посоветовать. Был в Польше год назад в Сувалках, тогда уже ехало много с Украины. Понятное дело, сами поляки едут в основном в Германию, туда ближе. Работа в основном разнорабочим типа кирпичные заводы, птицефабрики, колбасный цех и т.д. Зарплата тогда была в среднем 8-9 зл в час, в день порядка 10 часов работы, за переработку, естественно доплачивали, жилье либо предоставляют общежитие(условия общежитий норм, есть стиралка, интернет) либо завод снимал жилье квартиру, в комнате по 2 человека. Т.е. зарплата в месяц получается порядка 2000-2100 зл в мес, на наши тогда было порядка 12 тыс гривен. С вакансиями для украинцев сейчас вообще проблем нет, их достаточно много https://www.eurabota.ua/poland/q-маляр выбрать во всяком случае можно что-то. С документами сейчас проблем особых нет, все-таки безвиз.
  • Artur Munaev

    Так, з третього курсу :)
  • Амбо Курчакян

    будови!
08:00 Сьогодні, 25 червня: Міжнародний день моряка 07:03 Погода у Тернополі: 25 червня, без опадів, +19° 21:10 Забіги, веслування на драгонботах та багато іншого: як у Тернополі відзначали Олімпійський день 21:00 Під куполом альтанки на Острівку кохання «літають» акробати на полотнах 20:38 Тернополянка розповіла, яким був випускний у Тернополі 40 років тому 20:00 Понеділок буде прохолодним. Не ховайте теплі речі 19:00 Тернопільська "Нива" поступилась у спарингу львівським "Карпатам" play_circle_filled 18:00 Топ-5 подій тижня на сайті "20 хвилин" 17:00 Тернополянин придумав масажер зі шнура 16:00 Тернопільські правоохоронці визначили найсильнішого у міні-футболі 15:00 Віддала усі заощадження невідомій за "зняття родинного прокляття" 14:00 Тернопільський школяр-плавець мріє перемогти на Олімпійських іграх 13:30 На майдані Волі стартували мистецькі ярмарки

Уже чотири години у Тернополі діє заборона на продаж алкоголю. Нагадаємо, згідно з рішенням міськвиконкому закладам торгівлі...

На посилений варіант служби перевели поліцію Тернопільщини 23-24 червня. Зі слів тимчасово виконуючого обов’язки заступника...

Через планове промивання водопровідних мереж припинять водопостачання частини Тернополя від 00 год у вівторок, 3 липня. 

Регіональний мультифестиваль «Студентська республіка», 15x4 Ternopil , Випускний-2018 , концерт DZIDZIO, мистецькі ярмарки,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up