Як вимушені переселенці з Попасної та Лиману живуть і працюють у Чорткові

З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну до Чортківської громади, тікаючи від війни, вимушено переїхали жити понад три тисячі людей з різних регіонів країни.
Історії людей з Чортківської громади, у котрих війна забрала все, котрі вимушені були починати все з початку, розповідає Чортківська міська рада.
Сьогоднішній сюжет про Тетяну із Попасної та Михайла із Лиману, котрі знайшли роботу у Чортківській центральній міській лікарні.
За словами директора лікарні Ростислава Шульського, від початку російського вторгнення медичний заклад прийняв на роботу 9 людей, котрі змушені були покинути свої домівки через війну. Це лікарі і медсестри.
Тетяна з міста Попасна
— Приїхала до Чорткова з мамою, чоловіком та донькою у кінці березня, — розповідає жінка. — Син із нареченою вирішив залишитись у Тернополі.
Як потрапила саме до Чорткова – навіть не може пригадати, каже, напевно, сам Бог привів. Живуть у гуртожитку медичного коледжу. Не стримуючи сліз, дякує усім людям, котрі траплялись їй на шляху у Чорткові. Адже всі відкриті та щирі, допомагають і морально, і всім, що треба. Знайшла роботу у Чортківській центральній міській лікарні і теж щиро за це вдячна.
У Попасній жінка теж працювала в лікарні. Коли почались обстріли – ховались у підвалі, були впевнені, що війна не затягнеться надовго. Потім міський голова допоміг з евакуацією і їм вдалось виїхати. Каже, що будинок матері розбомблений, а її – поки невідомо… Більшість міста зруйнована.
Розповідає, що хоч вона у Чорткові недовго, але весь колектив лікарні для неї вже став рідним. Хоча, зізнається знову зі сльозами на очах, вірить, що Україна переможе, Попасну відбудують і вона зможе повернутись додому.
Михайло із міста Лиман/Слов'янськ
62-річний чоловік розповів, що родом він із Лиману, що на Донеччині, а останні роки працював у Слов'янській міській клінічній лікарні. Каже, що якби не дружина, залишався б у Слов'янську до кінця. Чортків пану Михайлу знайомий ще з радянських часів, тут живуть його родичі. Тож, виїжджаючи із сходу України, чітко прямували сюди.
Діти теж вчасно виїхали з-під обстрілів. Старша донька поїхала у Грецію, молодша – на Закарпаття.
Радіє, що знайшов роботу у Чортківській лікарні. Він працює тут хірургом. Каже, що колектив дуже гарно його прийняв, скаржитись немає на кого і на що: «Роботу маю, дай Бог здоров’я, все буде нормально. Чекаю на перемогу!».
Михайло поки що не вирішив, чи повертатиметься після української перемоги до Слов'янська. Ймовірно, залишиться у Чорткові.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Volodymyr ChervinskyyСлава УКРАЇНІ ! Всім нам ПЕРЕМОГИ !!!
-
Читач06Зніму квартиру на місяць часу. Не дорого 2000 тисячі гривень, не більше!