Якими іменами тернополяни називали дітей у 2016-му

Якими іменами тернополяни називали дітей у 2016-му
  • Найпоширеніші імена для хлопчиків — Артем, Владислав, Давид, Данило, Дмитро, Денис, Марк, Макар, Максим, Матвій, Назарій, Олександр, Олег, Святослав, Устим.
  • Дівчаток найчастіше називали такими іменами — Анастасія, Анна, Аліна, Вікторія, Діана, Дарина, Евеліна, Єлизавета, Катерина, Софія, Соломія, Яна, Ярина

Найчастіше для малюка обирають ім'я Артем, Владислав, Максим, Олександр, Дмитро, Марк. Дівчаток найчастіше називають Анастасією, Евеліною, Софією, Соломією, Яною.
— Ми зробили вибірку за 2016 рік. Так от, є 15 найпоширеніших імен хлопчиків та 13 найуживаніших імен для дівчаток. Називають хлопчиків та дівчаток і рідковживаними іменами. Ми вибрали таких 17 рідкісних імен для хлопчиків і 32 рідковживаних - для дівчаток, наприклад Модест чи Адам, Цвітана чи Дженіфер, — зазначила начальник Тернопільського міського відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Олександра Кірик. — Кожне ім'я дають за вимогою батьків, чи батька або матері. Якщо воно рідковживане, маловживане чи незвичайне, то батьки ставлять підпис у графі, де ми зазначаємо, що ім'я дитині дали за письмовою вимогою батьків, чи батька або матері. Це ми робимо обов'язково, для того, щоб уникнути непорозумінь чи претензій з боку тих же батьків чи дитини. У майбутньому людина може змінити ім'я, якщо воно для неї немилозвучне чи занадто дивне. Але жодних змін у записах актів не може бути. Інше ім'я записують лише у паспорт. В акті про народження як записали перше ім'я, так воно і залишиться.
Рідковживані чоловічі імена у 2016-му: Антон, Адам, Алан, Арнолдас, Ерік, Дамір, Єфим, Жан, Ждан, Карпо, Модест, Леон, Леонард, Роберт, Себастіан.
Рідковживані жіночі імена цього року: Анджеліна-Мері, Єва-Марія, Злата-Марія, Алія, Апалінарія, Аполонія, Аріна, Бажана, Ельвіра, Естер, Еммануїла, Мартіна, Мія, Мірра, Неллі, Неоніла, Ніколєта, Цвітана, Ліза, Еліза, Ліна, Майа, Амалія, Кайа.

Нагадаємо, зареєструвати новонародженого батьки повинні у 30-денний термін за місцем реєстрації батьків чи одного з них або фактичним місцем народження дитини. Уже рік це можна зробити не лише в ДРАЦСі, а й у пологовому відділенні, де малюк з’явився на світ.
— Такого поняття, як реєстрація у пологових будинках не існує, реєстрацію проводять лише в державних органах ДРАЦС, — пояснює Олександра Кірик. — А в пологовому лише видаємо документ. Тобто батьки подають у пологовому документи, реєстрацію народження проводимо у відділі ДРАЦС, а наступного дня приносимо свідоцтво у пологовий будинок і віддаємо батькам.
Батьки обирають імена на свій розсуд, зазначає Олександра Кірик.
— На Західній Україні така ментальність, що багато хто обирає біблійні імена чи імена святих, якщо дитина народжена у велике релігійне свято, — зазначила Олександра Кірик. — Якщо малюк народився на Ганни чи Петра і Павла, Софії, Марії, то батьки часто дають саме ці імена дітям. Диктувати вибір імені для дитини ми не можемо.
Реєструють у Тернополі дітей і іноземці.
— Згідно з їхніми національними традиціями дитині прийнято давати кілька імен. І є такі батьки, які серед тих кількох дають одне суто українське ім'я, наприклад Іван. Це вибір батьків, — розповідає Олександра Кірик.
Батьки не повинні затягувати з вибором імені для дитини.
Трапляється, що навіть за 30 днів батьки не можуть вибрати імені, такі випадки бувають щомісяця, — зазначає Олександра Кірик. — Та за законом батьки зобов'язані зареєструвати дитину впродовж місяця з дня народження. Це зазначено в медичному свідоцтві про народження дитини, яке видають у пологовому. А потім настає адміністративна відповідальність. Після цього часу ми складаємо протокол з огляду на порушення терміну реєстрації і надсилаємо його до органів місцевих рад.

 

Відео дня

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:01 Загинув 23-річний воїн з Тернопіьщини Павло Мізоцький 20:02 «Халява вічною не буває»: судили посадовця за хабар 500 доларів. За що вимагав і як покарали? 19:03 Скільки коштує м’ясо до Великоднього столу у Тернополі: порівняли ціни у супермаркетах та на ринку photo_camera 18:03 На Гайовій поклали новий асфальт: який вигляд має вулиця після реконструкції photo_camera Від читача 14:51 Участь в «Армії відновлення» Тернопільщини – Ваш реальний внесок у Перемогу! 17:20 На Кременеччині віддали землю під сміттєпереробний завод, а отримали — борги за оренду в сотні тисяч 16:40 Помічник лісничого з Тернопільщини привласнив з каси 80 тисяч. Що йому загрожує 16:15 Втеча від мобілізації? Перевірили, що робить Труш в університеті та чи стоїть на військовому обліку 15:30 Скільки коштує великодня атрибутика у магазинах та супермаркетах Тернополя 14:55 Сезон полуниць стартує: що важливо знати, аби не отруїтись 14:20 Тернополянин залишив наплічник біля камер схову в магазині, а коли повернувся — його там не було 13:31 Тернополянка Наталя Яремчук напекла та передала хлопцям на фронт понад три тонни солодощів play_circle_filled photo_camera 12:46 Кабмін розглядатиме законопроєкт, який спрощує міжнародний розшук 12:04 Чи можна у Страсний тиждень садити город: відповідає отець Олексій Філюк photo_camera 11:23 Тернопіль — одне з найпрозоріших міст в умовах війни. А ви згодні? 10:45 У Чорткові будують бібліотечний артгараж за понад мільйон photo_camera 10:10 Виборював перемогу для наших дітей: у Збаражі попрощались з Героєм Ігорем Войцеховським 09:35 Чи буде спекотно на Великдень: синоптики озвучили прогноз 09:02 У Львові успішно прооперували 16-річну тернополянку, яка не могла ходити без болю у взутті 08:00 Мобілізація в Україні: в Міноборони нагадали основні зміни, які стосуються військовослужбовців і цивільних
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up