Бактеріальний вагіноз: стадії розвитку та методи діагностики (новини компаній)

Бактеріальний вагіноз — це незапальне інфекційне захворювання піхви, спричинене порушенням мікрофлори слизової оболонки. Патологія зумовлена зменшенням кількості корисних лактобактерій, які підтримують нормальний рівень кислотного середовища органу (3,8–4,5 pH). Підвищений рівень кислотності сприяє розмноженню умовно патогенних мікроорганізмів.
Симптоматика та діагностика захворювання
Головною ознакою наявності бактеріальної інфекції піхви є надмірна кількість (від 20 мл) виділень білого кольору, які на пізніх стадіях захворювання набувають жовто-зеленого забарвлення та пінистої консистенції. Крім цього, про появу дисбактеріозу свідчать такі симптоми:
-
неприємний запах, інтенсивність якого підвищується під час менструацій та після статевого контакту;
- свербіння, біль та печіння в інтимній зоні;
- больові відчуття під час статевого акту.
Щоб діагностувати бактеріальний вагіноз, потрібно пройти лабораторні дослідження слизової оболонки піхви. Це можна зробити в мережі лабораторій Ескулаб. Компанія дає можливість замовити послуги та ознайомитися з їхньою вартістю в онлайн-режимі. Отримати результати аналізу можна на сайті лабораторії через чотири дні після здачі матеріалів.
Причини появи захворювання та стадії розвитку
Основна причина виникнення вагінального дисбактеріозу — порушення нормального бактеріального співвідношення в мікрофлорі піхви. Спричинити це явище можуть такі фактори:
- застосування контрацептивів місцевої дії, які містять 9-ноноксинол;
- спринцювання розчинами, до складу яких входять іони хлору;
- прийом антибіотиків широкого спектру дії та антибактеріальних препаратів місцевої дії;
- зменшення імунітету;
- використання засобів інтимної гігієни з особливим складом (щоденні прокладки, гелі, вологі серветки);
- дисбактеріоз кишківника;
- інфекції, що передаються статевим шляхом.
Вагінальний дисбактеріоз не лише завдає дискомфорту та неприємних відчуттів, але й є однією з причин розвитку запальних захворювань органів жіночої репродуктивної системи. Іноді захворювання призводить до безпліддя.
Залежно від клінічних проявів та запущеності перебігу, бактеріальний вагіноз розділяють на такі групи:
- компенсований — підвищений рівень кислотності, за якого утворюється оптимальне середовище для розмноження шкідливих бактерій;
- субкомпенсований — значне зменшення кількості лактобактерій, за якого відбувається ріст патогенної мікрофлори;
- декомпенсований — повна відсутність корисних молочнокислих бактерій, надмірне зростання патогенів.
Особливо небезпечним є баквагіноз у вагітних жінок, адже він може викликати плацентарну недостатність, затримання розвитку плоду, викидень та інші ускладнення. Саме тому за появи перших ознак захворювання необхідно звернутися до лікаря. Категорично не рекомендується займатися самолікуванням, оскільки воно може негативно вплинути на ваше здоров'я.