Коли висаджувати цибулини лілії? (новини компаній)

Коли висаджувати цибулини лілії? (новини компаній)

Лілія — одна з перших декоративних рослин, окультурених людиною. Виростає в Європі, Азії та Північній Америці та характеризується великою різноманітністю екземплярів — Існує близько 110 видів. Лілії, безперечно, є одними з найпопулярніших ароматних садових рослин. Щоб правильно визначити час висадження цибулин лілій, потрібно знати умови їх проростання в дикій природі. Виростаючи у сприятливому середовищі, ця культура радуватиме вас своєю неймовірною витонченістю та красою.

Лілії в дикій природі

Протягом століть садівники схрещували один з одним різні сорти лілій, щоб створити барвистіші та ароматніші різновиди. Більшість з них є клумбовими садовими рослинами, а інші ідеально підходять для вирощування горщика — це невисокі сорти азіатських та східних гібридів.

Для успішного вирощування лілій необхідно дотримуватись кліматичних умов місцевості походження.

У природі зустрічаються на всіх континентах північної півкулі. Вони ростуть на сонячних ділянках, захищених від вітру. У таких умовах стебло стає досить міцним, щоб залишатися прямостоящим. Рослини можуть досягати висоти від 80 см до 2 м. Цвітуть і в півтіні, наприклад біля підніжжя дерев з листям, що частково пропускає сонячні промені.

У дикій природі ця квітуча рослина здатна пристосовуватися до різних ґрунтово-кліматичних умов. Стійке воно і до грибних, бактеріальних, а також вірусних недуг.

Популярні сорти та гібриди: коли висаджувати цибулини

Рекомендовані терміни посадки лілій — весна та осінь. Але перш ніж більш конкретно говорити про час висаджування в ґрунт, необхідно уточнити, що існує більше сотні видів лілій, які відрізняються один від одного формою, забарвленням квіток та висотою стебла. Найпростіше знайти на ринку України такі різновиди:

  1. Азіатські. Висаджування можливе як навесні, так і осінніми місяцями, а точніше, в останні дні літа — початку осені.
  2. ЛА-гібриди. Період із середини вересня по початок жовтня. 
  3. Східні. Рекомендована весняна посадка, яка дасть змогу підготувати рослини до першої зимівлі.
  4. Мартагони (кучеряві). Наприкінці серпня чи на початку вересня.
  5. Трубчасті. Садять після танення снігу.
  6. ВІД-гібриди. Посадка рекомендована наприкінці квітня або на початку травня, а також з вересня до жовтня.
  7. Тигрові. Остання декада серпня чи початок вересня. У разі раннього морозу процедуру необхідно відкласти до весни.
  8. Американські гібриди. Оптимальним часом посадки вважається серпень — вересень, біля з теплим кліматом — жовтень.
  9. Кандидум. Третя декада серпня чи перша декада вересня, неодмінно на початок зростання листя.

Хоча лілії є літніми квітами, і у відкритому ґрунті розпускаються з червня по серпень, — у теплиці або квартирі можна регулювати період спокою та «ініціювати» цвітіння.

Варто пам'ятати, що цибулини складаються з м'ясистих лусочок, без зовнішнього покриття, тому при вирощуванні у відкритому ґрунті вони потребують захисту від низьких температур. Вирішивши посадити лілії у квітні, можна не турбуватися про згубний вплив заморозків. Однак осінній термін має свої переваги. Лілії, що вкоренилися перед зимовим періодом, швидше ростуть і цвітуть.

При теплій ранній весні цибулини можна садити у ґрунт з березня, квітня до початку травня, а восени — з вересня до другої половини жовтня (якщо посадити пізніше, вони не встигнуть укорінитися).

Плюси та мінуси весняної посадки лілій

Переваги весняної посадки та пересадки лілій полягають у наступних моментах:

  1. Є можливість вибрати найжиттєздатніші екземпляри, які добре пережили зиму в холодильнику, тобто не мають вад.
  2. Зберігання цибулин вдома дозволяє уникнути замерзання. Це особливо важливо у місцевостях із суворими зимами.
  3. Завдяки погодним умовам весни цибулини добре приживаються у ґрунті. Зберігати посадковий матеріал важливо в холодильнику.

Слід враховувати також негативні моменти:

  1. У весняні місяці кореневище може не встигнути повноцінно розвинутися, і рослина житиме лише за рахунок цибулини. Стебло та листя будуть дуже погано розвиватися.
  2. На висаджених навесні цибулинах (на відміну від тих, що були посаджені восени) діток не утворюється. Таким чином, розмноження лілій за допомогою дітей стане неможливим.

Мінусів, звичайно, не так багато, але ігнорувати їх не варто і необхідно враховувати ці особливості для правильної посадки, розмноження та розвитку рослини.

Якісний посадковий матеріал, який відповідає прийнятим стандартам, можна знайти в інтернет-магазині Matla-Flowers. На сайті періодично проводяться акції та з'являються спеціальні пропозиції, які дозволяють робити вигідні покупки.

keyboard_arrow_up