В яких випадках потрібно робити МРТ, а в яких комп’ютерну томографію?

Для того, щоб знайти порушення в роботі органів і систем органів одних клінічних аналізів буває замало.
В яких випадках потрібно робити МРТ, а в яких комп’ютерну томографію?
Дуже часто пацієнтів направляють на комп’ютерну томографію або мрт. Більшості людей дуже складно розібратися і зрозуміти, в чому відмінність цих методів і якому з них віддати свою перевагу.
МРТ чи комп’ютерна томографія: головні відмінності
Перш за все, головна відмінність цих процедур полягає в фізичних процесах, які застосовуються у пристроях. В комп’ютерній томографії використовують рентгенівське випромінювання, завдяки якому фахівець отримує повне уявлення про фізичний стан органів та їх систем.
Що стосується магнітно-резонансної томографії, то в цьому випадку пристрій використовує постійно пульсуючі магнітні поля і радіосигнали. Саме завдяки їх роботі спеціаліст отримує дані про хімічну будову тканин.
Крім цього різниця між МРТ та комп'ютерною томографією ще й в тому, що під час комп'ютерної томографії фахівець бачить тканини, визначає їх щільність, яка дуже часто змінюється в результаті хвороби. Як відомо, тканини відрізняються своєю будовою, саме тому по-різному поглинають промені пристрою.
В процесі магнітно-резонансної томографії є можливість оцінити отримане зображення виключно візуальним методом. В цьому випадку зображення будується на основі насиченості різних тканин воднем. Саме тому це дозволяє чітко простежити структуру м'язів, м’яких тканин, зв'язок, спинного і головного мозку. На жаль, цей метод не дозволяє проглянути структуру кісток.
Ще одна відмінність цих двох популярних методів обстеження в розмірах області, яку можна дослідити за один сеанс. При комп’ютерній томографії відсутня можливість просканувати весь хребет: на знімку буде видно лиш деяку його частину. Що стосується МРТ, то в цьому випадку апарат може просканувати будь-яку частину тіла.
Коли застосовують МРТ?
Магнітно-резонансна томографія найбільш актуальна в наступних випадках:
- Розсіяний склероз;
- пухлина мозку;
- інсульт;
- запалення мозкової тканини;
- хвороби, пов’язані з м’язовою тканиною і суглобами;
Завдяки МРТ можна дослідити внутрішньочерепні нерви, гіпофіз, вміст орбіти і визначити стадію раку. Представлена діагностика дозволяє також виявити захворювання хребта: грижі дисків, , остеопороз, сколіоз та ін..
Коли застосовують КТ?
Нерідко більшість пацієнтів роблять свій вибір на користь комп’ютерної томографії, адже процес займає менше часу і коштує дешевше.
Варто відзначити, що комп’ютерна томографія необхідна, коли у пацієнта:
- травми мозку або кісток черепа;
- гострі внутрішньочерепні гематоми;
- пухлина мозку;
- ураження навколоносових пазух, лицьового скелета, щелеп, щитовидної залози;
- порушення мозкового кровообігу;
- отити або синусити.
Комп’ютерна томографія дозволяє швидко визначити рак легенів, туберкульоз або пневмонію. Якщо є необхідність уточнити зображення рентгенограми грудної клітки, то також користуються цим методом.
Якщо жодні аналізи не допомогли виявити захворювання, то в такому випадку буде актуально провести КТ-дослідження або магнітно-резонансної томографії в Києві. Вам завжди допоможе команда кращих фахівців столиці.
Якщо ви проживаєте в Києві рекомендую робити МРТ https://medikom.ua/magnitno-rezonansnaya-tomografiya/ тут процедура була комфортна і безболісна. Лікарі та медичний персонал були дуже професійними та допомогли мені відчувати себе дуже зручно протягом всієї процедури + результат отримав дуже швидко