Пружинні чи безпружинні: які матраци кращі за характеристиками (новини компаній)

Пружинні чи безпружинні: які матраци кращі за характеристиками  (новини компаній)

Забезпечення комфортного та здорового сну неможливе без правильного вибору матраца, який на сучасному ринку представлений у двох основних категоріях: пружинні та безпружинні. Питання яка модель краща, завжди залишається актуальним. Однак під час вибору важливо розуміти відмінності цих двох типів матраців та їх особливості, аби підібрати комфортний варіант.

Безпружинні матраци відзначаються тим, що вони не мають у своїй конструкції пружинного блоку і повністю заповнені спеціальним наповнювачем. Сьогодні вироби представлені в широкому асортименті якісних моделей з інноваційними матеріалами наповнення. Пружинні ж матраци, навпаки, містять у своїй конструкції спеціальний блок пружин, який впливає на їх властивості. У цій статті ми поговоримо як підібрати матрац та розповімо про основні відмінності безпружинних та пружинних моделей.

Особливості безпружинних матраців

Купити безпружинний матрац можна з різноманітними наповнювачами, які поділяються на натуральні та синтетичні.

Серед натуральних варто зазначити:

  • Кокосова койра: виготовлена з волокон кокосових горіхів, цей матеріал має високий рівень жорсткості, екологічну чистоту та відмінні ортопедичні властивості. Добре пропускає повітря, не збирає пил, і часто використовується у комбінації з іншими наповнювачами.
  • Латекс: виготовлений із соку гевеї, цей матеріал має високу гіпоалергенність, пружність та стійкість до запахів. Зазвичай використовується у верхніх шарах матраців для ортопедичних властивостей і пом'якшення жорсткості.

Найпопулярніші синтетичні наповнювачі включають пінополіуретани та піна пам’яті.

Пінополіуретан — пружний і зносостійкий матеріал, який витримує високі навантаження та відновлює свою форму. Часто використовується як пом'якшувач основи та ортопедичний елемент матраца.

Memory Foam — це пінистий матеріал з ефектом пам'яті, який повторює контури тіла і створює комфортні умови для сну. Є одним з найдовговічніших наповнювачів.

Матраци без пружин не мають каркаса по краях, що робить їх структуру однаковою по всій площі. Такі вироби ідеальні для дітей, підлітків і тих, кому рекомендується жорстка поверхня за медичними показаннями. Безпружинні матраци безшумні, гігієнічні, легкі та мобільні. Служать вони приблизно 15 років, проте важливо враховувати, що такі конструкції дещо дорожчі за ціною і не призначені для великих навантажень.

Особливості пружинних матраців

Пружинні матраци складаються з конструкції, яка містить пружинний блок (залежний або незалежний). Серед основних характеристик пружинних моделей варто відзначити:

  1. Ступінь жорсткості: вироби мають збалансовану жорсткість, що робить їх ідеальними для дорослих. Крім того, моделі підходять людям із захворюваннями м’язів, кісток та суглобів.
  2. Тип пружин: пружини в таких матрацах розміщені у вигляді блоків (тип Боннель) або мають окремі кишені для кожної пружини (тип Покет Спрінг, мультизоновий матрац). Останній вважається сучаснішим та має кращі ортопедичні властивості. Він рівномірно розподіляє навантаження та тиск, допомагаючи тримати хребет у правильному положенні.
  3. Чохол з латексу: деякі пружинні матраци оснащені чохлами з латексу, що запобігає накопиченню пилу у порожнинах пружинного блоку.
  4. Двосторонність: більшість моделей мають дві сторони, призначені для різних сезонів.
  5. Ортопедичний ефект: пружинні матраци надають відмінний ортопедичний ефект та сприяють комфортному відпочинку.

Прослужити матрац з пружинами може приблизно 10 років при правильному догляді ат використанні.

keyboard_arrow_up