Як зберегти зір дитині (новини компаній)

Неправильний спосіб життя, нестача вітамінів і корисних речовин у раціоні можуть призвести до погіршення зору дитини. Батькам важливо дбати про стан очей малюка від самого народження, щоб своєчасно помічати будь-які проблеми та звертатися по кваліфіковану медичну допомогу.
Погіршення зору в дитини: симптоми
Досягаючи шкільного віку, хлопчик чи дівчинка можуть поскаржитися батькам, що погано бачать написане на дошці. Це однозначний сигнал для дорослих — час вирушати до офтальмолога. З малюками набагато складніше. Вони ще не можуть описати свій стан або зрозуміти, що з їхнім організмом щось не так. І все ж турботливим спостережливим батькам нескладно запідозрити проблеми із зором, якщо вони бачать:
- малюк часто блимає, постійно тре очі;
- дитина мружиться, щоб роздивитися об'єкти вдалині;
- син чи донька швидко втомлюються під час ліплення чи малювання — часто відмовляються від таких занять або втрачають інтерес упродовж перших хвилин.
Навіть якщо обстеження в офтальмолога показало наявність стійкої проблеми, не варто впадати у відчай — лазерна корекція зору в Чернівцях допоможе швидко й ефективно впоратися з будь-яким захворюванням.
Причини погіршення здатності бачити
Те, що очі почали гірше бачити, може бути спровоковано різними обставинами, зокрема спадковістю. Однак батькам важливо подбати про виключення чинників, які призводять до таких негативних наслідків. Причинами погіршення зору можуть бути:
- погане освітлення;
- неправильний підбір меблів для занять (удома й у школі);
- дефіцит вітамінів і мінералів;
- порушення (або повна відсутність) режиму роботи та відпочинку.
Достатньо проаналізувати умови, у яких росте й розвивається дитина, щоб визначити фактори, які можуть потенційно призвести до ослаблення її зору. Важливо реагувати негайно та якнайшвидше їх усунути.
Профілактика зниження гостроти зору в дитини
Загалом рекомендації для найменших не відрізняються від правил, які важливі для дорослих. Але є нюанс. Діти втомлюються швидше за дорослих, тому режим робота/навчання має бути щаднішим і з достатнім відпочинком. Малюкам 2–5 років достатньо 15–20 хвилин посилених занять, щоб зробити перерву на 10 хвилин. Першокласникам можна працювати 35 хвилин. Час обов'язкової перерви для них становитиме 15 хв. Тільки від 9–10 років допускається збільшення навантажень до академічних. Фактично в цьому віці режим дитини прирівнюється до того, якого дотримуються дорослі.