Водій відмовив у проїзді інваліду війни. «Що робити з такими моральними ур.дами», обурюються ветерани

Водій відмовив у проїзді інваліду війни. «Що робити з такими моральними ур.дами», обурюються ветерани
 • Раніше з донькою інваліда війни Ігоря Талабана, яка теж є учасницею бойових дій, траплялись подібні випадки. Сам Ігор в таку ситуацію потрапив вперше. І вже написав заяву до поліції.
 • Ветерани вимагають негайно звільнити водія даного маршруту з роботи та зняти перевізника з цього напрямку.  
 • Як діяти ветеранам, якщо виникли проблеми з перевізниками?

— Як навчити бидло поважати Захисників? Сьогодні водій, можливо, власник маршруту Хмельницький — Ланівці — Тернопіль відмовив у проїзді інваліду війни АТО Ігорю Талабану з Ланівців, — розповів голова громадської спілки «Рух ветеранів Тернопілля» Дмитро Харчук. — Водій відверто хамив, і доводив, що везе ветеранів лише по якихось міфічних списках.

Не бажаючи ще більше витрачати ні нерви, ані здоров'я, яке і так бажає кращого, ветеран вийшов з маршрутки, зробив кілька знімків транспортного засобу та викликав працівників поліції, які склали протокол.

Відео дня

— Ігор планував їхати у справах із Ланівців до Тернополя, тут є зупинки в центрі і біля млина, — розповів Дмитро Харчук. — Раніше подібного з ним не траплялось. А от з його донькою, теж учасницею бойових дій, бувало.

На Лановеччині принаймні раз на рік подібне мусить «вистрілити». То дружину померлого ветерана Тетяну Цюх не пускають в маршрутку, та й сам Дмитро не раз потрапляв у подібні ситуації.

— Що робити з такими моральними уродами далі? — каже Дмитро Харчук. — Передусім, не нервувати. І діяти, згідно із чинним законодавством, порадившись з юристами.

1. Обов'язково написати заяву в поліції, яка разом з протоколом направляється до суду.

2. Громадська організація "Воїни АТО Лановеччини" вже підготували листа на ім'я голів Тернопільської ОДА та Тернопільської обласної ради з вимогою звільнити водія та зняти цього перевізника з даного маршруту, а на постійній транспортній комісії розглянути інші пропозиції перевізників по цьому напрямку.

3. Органам влади та місцевого самоврядування негайно довести до відома всім перевізникам про дію закону України "Про статус учасників бойових дій..." в частині безоплатного перевезення учасників бойових дій, інвалідів війни (всіх, не лише АТО/ООС), членів родин загиблих та померлих воїнів, лише за пред'явленням посвідчення!!!

Ось посилання та роз'яснювальні дії в таких випадках:

https://www.facebook.com/groups/240355930637536/permalink/518982842774842/?sfnsn=mo&ref=share

— Хочу нагадати відповідальним особам Збройних формувань України про повну недокомплектацію водіями новоутворених підрозділів Територіальної оборони, про що постійно повідомляється із ЗМІ, мовчу вже про зону АТО, можливо у якості соціального експерименту Ви спробуєте виправити цю ганебну тенденцію?! — пропонує Дмитро Харчук. — Як голова Громадської організації "Воїни АТО Лановеччини" та представник Руху ветеранів України від Тернопільської області, я звертаюсь до Міністерства у справах ветеранів України, депутатів всіх рівнів, керівництва Тернопільської області та безпосередньо членів транспортної комісії при ТОДА, з вимогою від побратимів про негайне звільнення водія даного маршруту з роботи та зняття перевізника з цього напрямку.

Якщо не допоможуть жодні звернення та вимоги ветеранів, згідно з Конституцією України, вони, як особи, які захищали цю державу, її закони і Конституцію в тому числі, залишають за собою право на акції масової непокори біля стін Міністерства у справах ветеранів, ОДА та управління транспорту і інфраструктури Тернопільської області, зазначає Харчук.

"20 хвилин" й надалі стежитиме за розвитком ситуації. Коментарі у дотичних до конфлікту сторін, зважаючи на вихідних день, ми отримати наразі не можемо. Проте зробимо це у найближчі робочі дні.

Читайте також Водій автобуса вибачився перед АТОвцем. І переконує – конфлікту не було

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
 • Anna Barna

  гнати на передову там його навчат як Україну любити
 • Тетяна Стефанів

  На передову,най попробує того доброго,я би відправила без обговорення би знали сволочі😡😡😡
 • Інна Матійчук

  В Тернополі також є такі ситуації, особливо на 3 маршруті, коли водій бачить посвідчення учасника бойових дій або соціальну картку тернополянина, де на квитку вибиває УБД, то злочно кидає цей талончик і говорить своє невдоволення
 • Andriy Multik

  Забрати маршрут в перевізника,оштрафувати і віддати порядному,а водія........

keyboard_arrow_up