Хто, як і де може їздити на електросамокатах та гіроскутерах у Тернополі

Хто, як і де може їздити на електросамокатах та гіроскутерах у Тернополі

Правила благоустрою Тернопільської громади доповнили розділом «Порядок використання легких електричних транспортних засобів (електричних самокатів, сегвеїв, гіроскутерів тощо) на території міста Тернопіль».

3 жовтня на засіданні вісімнадцятої сесії міської ради внесли зміни до Правил благоустрою Тернопільської громади.

Рішення прийняли з метою забезпечення належного комплексного благоустрою та врегулювання питання щодо використання легких електричних транспортних засобів у Тернополі, повідомляє міська рада.

Порядок є обов’язковим для виконання власниками персональних легких електричних транспортних засобів, користувачами сервісів прокату легких електричних транспортних засобів та їх операторами.

Відео дня

Зокрема, використання персональних легких електричних транспортних засобів дозволяється:

 • особам, які досягли 16-річного віку – виключно на велосипедних доріжках/велосмугах та за умови дотримання швидкісного режиму до 20 км/год,
 • дітям до 10 років дозволяється використання персональних легких електричних транспортних засобів тільки у супроводі дорослих
 • особам з 10 до 16 років дозволяється самостійно використовувати персональні легкі електричні транспортні засоби – виключно на тротуарах, пішохідних доріжках, за умови дотримання швидкісного режиму до 5 км/год.

Використовувати персональний легкий електричний транспортний засіб на вулично-дорожній мережі можна за умови:

 • транспорт обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами, 
 • у темну пору доби – з увімкненим ліхтарем (фарою) та виділивши себе за допомогою світлоповертальних елементів, що закріплюються на зовнішньому одязі або в інший спосіб.


Під час використання персональних легких електричних транспортних засобів особа зобов’язана дотримуватись Правил дорожнього руху і особисто нести відповідальність, встановлену чинним законодавством України, за їх порушення.

Оператори сервісів прокату легких електричних транспортних засобів повинні вживати заходів, спрямованих на дотримання користувачами вимог щодо використання вулично-дорожньої мережі, швидкісних режимів, перерахованих заборон, рекомендацій і правил паркування легких електричних транспортних засобів, визначених у Порядку.

Нагадаємо, що нещодавно у Тернополі чоловік на електросамокаті збив жінку, яка переходила дорогу на нерегульованому пішохідному переході.

 Читайте також:

У Тернополі чоловік на електросамокаті збив жінку

На електромобілі не покатаєшся, на електросамокаті похвилинна плата, велосипеди – під замовлення

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Петро Беріт

  Якщо коротко - ТМР внесла зміни в ПДР :)
  Чекаємо на днях зміни в конституцію та статут ООН.
 • Ivan Pizhitskij

  Цікаво чи рагулі, які приймали оті рішення, самі спробували поїздити на тих самокатах по дорозі? Бо в нормальних містах чомусь самокатами по дорозі їздити не можна.
 • Руслан Украинец

  Повна туфта і ніякої конкретики
 • Павло Кущак

  Замість того, щоб хворіти таким маразмом наші можновладці краще б поновили розмітку велосипедних доріжок, про яку уже усі забули та нарешті довели їх до якогось логічного кінця. Я вже не говорю про тих вівців і "бидло" яке по них безкарно ходить і постійно хамить. Але про що це я) Ці так звані можновладці на велосипедах на їздять, на елітних і дорогих позашляховиках. Так що велодоріжки їм непотрібні. Мало того вони самі ходять пішо по велодоріжках, як ті царі і те що через них людина отримала травми їм наплювати. Так само збивають велосипедистів на дорогах та втікають з місця злочину.

  Teren Teren reply Павло Кущак

  Перепрошую, а про які то "велодоріжки" мова? Може про ті, які ідіоти посеред тротуарів і пішохідних доріжок понамальовували? І про яке бидло мова? Може про те, що тротуарах на роверах гасають? Та то навіть не бидло, то бичво нагле, яке навіть на зупинці громадського транспорту чи пішохідному переході з ровера не злізе, а так і пре. Зупинка, купа народу, люди заходять і виходять з транспорту, а на них такий бик корцовий на ровері. І то пре, не зупиняється, бо якісь ідіоти йому сказали, що то велодоріжка, а там всього не більше метра тротуару. Або в парку, діти бігають, а бики на роверах, чи по пішохідному переході на ровері вилітає,  а потім по морді дістає або під машину попадає. Для початку, бику і бидлото мозок ввімкни, ознайомся з Правилами дорожнього руху, що стосуються руху велосипедистів на дорогах загального призначення, а вже потім, худобино, щось тут мукай.  

  До речі, а як вони збираються швидкісний режим велосипедистів на тротуарах контролювати, 20 км/год, не більше? Хоча, бик на ровері масою кілограмів з 80 на такій швидкості не то що покалічити, і вбити може.

keyboard_arrow_up