Як військовослужбовцю оскаржити рішення ВЛК: пояснення МОЗ

Як військовослужбовцю оскаржити рішення ВЛК: пояснення МОЗ

Є два варіанти: досудовий та, власне, через суд.

Військовослужбовці мають право оскаржити рішення військово-лікарської комісії,якщо вважають його несправедливим. У Мінздоровʼя пояснили, як це зробити на практиці.

— Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд. Зазвичай позитивний результат можна отримати вже на етапі перегляду у досудовому порядку, тож краще почати з нього, — кажуть у МОЗ.

Що для цього потрібно

Відео дня
  • Написати заяву/скаргу щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК.
  • Долучити до заяви/скарги усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).
  • Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.

— Військово-лікарська комісія за результатом розгляду переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, саме він тепер і буде братися до уваги. У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК), — зазначають у МОЗ.

Якщо оскарження в досудовому порядку не принесло позитивного результату – позивач може звернутися до суду.

Нагадаємо, нещодавно для всіх військовослужбовців запрацювала електронна черга у військових поліклініках. Протягом останнього місяця майже половина пацієнтів військових поліклінік записалися для проходження ВЛК віддалено і заздалегідь.

 

Читайте також:

ВЛК працюватимуть на базі цивільних лікарень

Не згодні з висновками ВЛК – оскаржуйте постанову. Розповідаємо, як це зробити

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up