Як військовослужбовцю оскаржити рішення ВЛК: пояснення МОЗ

Є два варіанти: досудовий та, власне, через суд.
Військовослужбовці мають право оскаржити рішення військово-лікарської комісії,якщо вважають його несправедливим. У Мінздоровʼя пояснили, як це зробити на практиці.
— Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд. Зазвичай позитивний результат можна отримати вже на етапі перегляду у досудовому порядку, тож краще почати з нього, — кажуть у МОЗ.
Що для цього потрібно
- Написати заяву/скаргу щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК.
- Долучити до заяви/скарги усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).
- Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.
— Військово-лікарська комісія за результатом розгляду переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, саме він тепер і буде братися до уваги. У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК), — зазначають у МОЗ.
Якщо оскарження в досудовому порядку не принесло позитивного результату – позивач може звернутися до суду.
Нагадаємо, нещодавно для всіх військовослужбовців запрацювала електронна черга у військових поліклініках. Протягом останнього місяця майже половина пацієнтів військових поліклінік записалися для проходження ВЛК віддалено і заздалегідь.
Читайте також:
ВЛК працюватимуть на базі цивільних лікарень
Не згодні з висновками ВЛК – оскаржуйте постанову. Розповідаємо, як це зробити
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.