Саморобний автомобіль Buggy за два місяці сконструювали жителі Підволочиського району Тернопільської області села Богданівка Євген Мерц та його сини Валерій і Олександр.
– Бажання мати таку машину з’явилось у мене дуже давно, – розповідає Євген Мерц. – Хотілось би, звичайно, купити, але вартує таке задоволення недешево, приблизно 10 000$. А якщо робити самому – виходить значно дешевше.
Усі необхідні деталі для цієї саморобної машини чоловік збирав приблизно півтора року.
– Веб-сайти з використаними запчастинами від різних автомобілів переглядались нами кожного дня впродовж півтора року, – розповідає син Валерій. – Шукав вживані, але робочі частини. І вже з усіма наявними елементами до купи склав усе за два місяці.
Автомобіль досі вдосконалюється і до нього добираються найбільш підходящі деталі.
– Спочатку я встановив в машину двигун від мотоцикла МТ, – продовжує чоловік. – Але він виявився заслабким, тому пізніше спробував двигун від автомобіля ВАЗ 2103 потужністю 1.5 куба і він підійшов. Максимальна швидкість, з якою може їхати автомобіль – 100 км/год, але через те, що є лише каркас, пересуватись можливо з обмеженням від 50 до 70 км/год. Задній редуктор та сидіння знайшов від автомобіля Ford. Колеса купив від квадроцикла і вони обійшлись мені лише в 80 гривень.
Для основи автомобіля використана міцна куплена труба, яку пан Євген теж зварював сам.
– Шукав в інтернеті приклади креслень та покрокових уроків і так працював над моделлю, – ділиться чоловік. – Пізніше планую покрити бляхою потрібні ділянки.
Тестування автомобіля проводиться лише на польових ділянках, але Євгена цікавить як уникнути штрафів при використовуванні транспортного засобу.
– Знайомий обіцяв провести електрику, – продовжує пан Євген. – І, звісно, хотілось би знати, що потрібно для реєстрування такого автомобіля і чи можливо це взагалі, щоб використовувати його офіційно.
Провідний спеціаліст сектору кадрового забезпечення та зв’язків з громадськістю регіонального сервісного центру Тернопільської області Василь Барановський каже, що зробити це цілком реально.
– Звісно, є можливість зареєструвати транспортний засіб, – розповідає Василь Барановський. – Згідно постанови Кабінету Міністрів № 1388 „Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів” пункту №14 „Допускається державна реєстрація легкових автомобілів, які складені самостійно з частин транспортних засобів, самостійно сконструйованих мотоциклів, легкових, а також вантажних автомобілів, повна маса яких не перевищує 3500 кілограмів…”. Значить, спочатку цей транспортний засіб потрібно подати на огляд в НДІ проект, де повинні підтвердити, що він відповідає всім вимогам і стандартам, а також є безпечним для пересування. А після цього звернутись в головний сервісний центр МВС у відділ стандартизації та погодження користування.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер