Пішоходів теж штрафують

Пішоходів теж штрафують
Пішоходи – рівноправні учасники дорожнього руху. Тому перехід дороги на зелене світло і перевага на “зебрі” - це далеко не все, що повинні знати пішоходи. У ДАІ зазначають, що вони мають знати і частину правил, які стосуються автомобілістів.

Кожен пішохід має не тільки права, а й обов'язки. Причому, пам'ятаючи про свої права, пішохід повинен знати і таке: дорогу можна переходити тільки тоді, коли ви впевнились у безпечності.  
- Незнання пішоходами правил дорожнього руху досить поширене, - розповідає тернопільський водій Михайло Долинський. - Сам бачив, як літній чоловік обурювався діями водія, який на перехресті намагався виконати поворот. Пішохід думає, що коли перед ним - зелений сигнал світлофора, у цей час автомобілям узагалі заборонено рухатись. Але транспорту, який стоїть за поворотом, тоді теж світить зелене світло. Тому водії авто можуть виконати правий чи лівий поворот, але при цьому мають пропустити пішоходів.

І на тротуарах рух – правосторонній
Перше, що мають знати пішоходи, — це те, що в Україні правосторонній рух. А це означає, що тротуарами (а тротуар – це дорога для пішоходів) рухатися треба, тримаючись правого краю. У разі відсутності тротуару можливі варіанти. Все залежить від кількості пішоходів та їхнього багажу.
- За відсутності тротуару пішохід може рухатися краєм проїжджої частини, назустріч руху транспортних засобів, - розповідає інспектор сектору взаємодії з громадськістю обласної ДАІ Микола Ігнатченко. - Тобто по лівому краю дороги. Але у разі, якщо пішохід веде велосипед, мопед чи тягне санки, він повинен пересуватися в напрямку руху транспортних засобів.
Організовані групи людей можуть йти тільки у напрямку транспортних засобів. Попереду і позаду колони повинні бути супровідники із червоними прапорцями, а у темну пору доби – із засвіченими ліхтарями.

Через чотири смуги – не переходити
Переходити проїжджу частину можна на пішохідних переходах, у тому числі наземних і підземних. Пішохід має перевагу під час переходу проїжджої частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами, а також регульованими переходами за наявності відповідного сигналу регулювальника чи світлофора.
У разі відсутності пішохідних переходів дорогу можна перейти на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більше трьох смуг руху для обох його напрямків, дозволено переходити її під прямим кутом до краю проїжджої частини у місцях, де дорогу видно у двох напрямках за умови відсутності небезпеки.
Поза межами пішохідного переходу не можна переходити дорогу у тих місцях, де є розділювальна смуга (суцільна смуга по краях дороги – прим. ред.). Така ж заборона стосується і випадків, коли дорога має чотири і більше смуг в обох напрямках.
У місцях, де встановлена огорожа, переходити дорогу не можна.
По магістралі чи дорозі для автомобілів пішоходам рухатися заборонено, за винятком пішохідних доріжок та місць для відпочинку.
Затримуватися і зупинятися на проїжджій частині, якщо це не пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху, заборонено.

Відео дня

Виділяйте себе вночі
Нововведенням, які викладені у сучасній редакції правил, є світловідбивні елементи.
- У темну пору доби або в умовах недостатньої видимості пішоходи повинні виділяти себе, - розповідає Микола Ігнатченко. – На одязі або на рюкзаку чи сумці мають бути світловідбивні елементи - для того, щоб інші учасники дорожнього руху могли вчасно побачити людину.
Загалом, як зазначають у Державтоінспекції, бажано, щоб пішоходи знали не тільки ті пункти Правил дорожнього руху, які їх стосуються. Корисними і необхідними є ряд пунктів, що стосуються автотранспорту.
Наприклад, усі знають що в межах населених пунктів дозволена швидкість 60 км/год. Але потрібно зважати на те, що в Україні діє так звана маржа у 20 км/год. Тобто водіїв штрафують тоді, коли вони перевищують швидкість більш ніж на 20 км/год. Тому багато автомобілістів у межах населених пунктів дозволяють собі перевищувати швидкість. Відтак пішоходам варто це знати і враховувати, переходячи дорогу.
Також варто знати, що на перехресті при повороті наліво чи направо водій повинен поступитися пішоходам і не створювати їм перешкод для переходу дороги. Також при виїзді з дороги на прилеглу територію чи навпаки водій теж повинен пропустити пішоходів.  


Штрафи для пішоходів
За порушення правил дорожнього руху пішоходи також несуть адміністративну відповідальність. Так, за непокору сигналам світлофора чи регулювальника, за перехід дороги у заборонених місцях та перехід дороги безпосередньо перед транспортними засобами передбачено покарання у вигляді попередження або штрафу у розмірі від 51 до 85 грн.
За ті ж порушення, вчинені пішоходами у стані сп'яніння, передбачений штраф у розмірі від 136 до 170 гривень. Якщо ж ці порушення, вчинені пішоходом, спричинили створення аварійної обстановки, то покарання іще більше – від 170 до 250 грн штрафу або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Коментарі (2)
  • тойво

    Хто там штрафує?Часто переходять від бк залізничник до зупинки біля 18 школі,в тому числі з дітьми.Самі вчать батьки.
  • 1

    Дороги (тротуари) спочатку зробіть, клоуни.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:00 Тернопільщина втратила захисників Володимира Солтана, Володимира Попеля і Богдана Добрянського 18:08 На Тернопільщині відкрили оновлений ізолятор тимчасового тримання 17:23 Допомога ЗСУ на Великдень: мер Тернополя Надал вчергове повіз захисникам на передову дрони, Великодні паски та військове спорядження (пресслужба Тернопільської міської ради) 17:03 Дезертира засудили до року дисциплінарного батальйону. Одразу — на передову? Від читача 17:08 Кіберполіція запустила проєкт "Чатові онлайн" 16:00 Передчасно пішла у вічність медсестра-анестезист з 2-ї лікарні 15:03 На Театральному майдані збирають кошти на евакуаційний автомобіль для захисників photo_camera 14:15 Без яєць та молока, з ромом та журавлиною: блогери та господині Тернополя поділилися рецептами пасок 13:30 До смерті побив знайомого: підозрюють 36-річного тернополянина 13:03 На Страсну П'ятницю у храмах Тернополя провели обряди винесення Плащаниці: як усе відбувалося photo_camera 12:27 На Тернопільщині до 10 років ув’язнення засуджено батька, який зґвалтував неповнолітню дочку 12:03 Чи є черги у Тернополі до ТЦК та до коли чоловіки мають оновити дані 11:00 Дружина священника із Чорткова потребує допомоги на лікування 10:30 Понад тисячу дітей писанкували в рамках «Великодньої веселки» від «Контінентал» (новини компаній) 10:06 Митрополит Василій Семенюк омив ноги священникам photo_camera 09:30 У Теребовлі до Великодня облаштували святкові фотозони 09:05 На Тернопільщині 3-4 травня — надзвичайний рівень пожежної небезпеки 08:00 Як і коли буде працювати електронний кабінет військовозобов'язаного, пояснили в Міноборони 22:00 На фронті загинув відомий волонтер Едуард Хатмуллін. Прощатимуться з воїном у Шумську 21:00 Біля Катедри на Великдень відбудуться гаївки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up