«Мого сина більше нема, а медики досі працюють»: у суді розглядають справу про смерть однорічного Єремія

Минуло півтора року від того дня, коли під час лікування зубів в обласній дитячій лікарні зупинилося серце однорічного Єремія. Медики опинилися на лаві підсудних, а родині Пліш залишається лише ходити на кладовище та сподіватися, що винні будуть покарані.
Серце однорічного Єремія з Трибухівців зупинилося 13 листопада 2023 року. Зранку того дня мама Руслана привезла його на чистку зубів уві сні в обласну дитячу лікарню. На момент надання медпроцедури хлопчику було 1 рік та 10 місяців. Ввечері цього ж дня Руслана Пліш планувала повернутися із сином додому, де на них очікували рідні. Натомість медики повідомили їй про смерть дитини.
Більше читайте тут: Родина 1-річного Єремія звинувачує медиків обласної лікарні у смерті сина
За даними судово-медичної експертизи, попередня причина смерті – гостра легенево-серцева недостатність. Лікарів обвинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків за частиною другою статтею 140 КК України.
Вся могилка в янголятках
Десятки запалених свічок, маленькі янголята, м’які іграшки та оберемки квітів і все у білих кольорах – такий вигляд має могилка, де спочиває однорічний Єремійко. Родина Пліш навідується до синочка за першої ж нагоди та залишають для нього смаколики.
– Це не передати словами… Дуже важко і боляче, – крізь сльози розповідає пані Руслана. – Мій старший син, йому п’ять, бере нову іграшку й несе її на цвинтар, щоб показати молодшому братику. Замість того, щоб гратися разом на майданчику, дивитися мультики, радіти життю – він купує квіти і йде до могилки. Він пам’ятає його, сумує… І ми всі сумуємо.
Жінка вчергове наголошує: у той день, 13 листопада 2023 року, її душа зламалася назавжди, а біль не вщухає і не вщухне ніколи.
– Мій любий Єремійчику, ти мав сміятися, обійматися, рости у любові, дивуватися цьому світові, дарувати свою любов. Але нам залишилися лише спогади. Цей нестерпний біль, ця гнітюча тиша, в якій не почую твого голосу, не побачу твого обличчя, не відчую твого тепла і не почую твого найдорожчого: «мама». Кожен день – нескінченний морок, кожна хвилина – нестерпний біль, кожна секунда – порожнеча, яку ніщо не заповнить, – каже пані Руслана.
Нехай визнають свою провину
Обвинуваченими у справі померлого хлопчика є анестезіологиня Н. К., а також дитячий стоматолог-хірург В. К., повідомляють у судовій владі України. Справу розглядають у Тернопільському міськрайонному суді. Судові засідання тривають від квітня 2025 року і нині вже перейшли до розгляду справи по суті. Обвинувачені медики та їхні адвокати подавали клопотання щодо проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні.
«В обґрунтуваннях зазначили, що обвинувальний акт та матеріали кримінального провадження містять інформацію, що становить лікарську таємницю, яка є конфіденційною і не підлягає розголошенню відповідно до законодавства України. Також, враховуючи характер обвинувачення, це потрібно для захисту прав підсудної лікарки», – йдеться в ухвалі від четвертого червня 2025 року.
Втім, суддя відмовив у задоволенні клопотання. Про це журналістам «20 хвилин» стало відомо із Єдиного державного реєстру судових рішень.
Перше судове засідання по суті відбулося 26 червня, розгляд справи розпочали з дослідження письмових доказів. Обвинувачені медики були присутні у залі суду, але своєї провини у смерті хлопчика не визнають, говорить Руслана Пліш.
– На першому засіданні суддя ставила запитання медикам, але вони повністю заперечують свою вину. Зараз досліджують докази, і все свідчить, що синові стало зле одразу, стан був критичним. Але мені тоді казали, що він у реанімації, що його виводять з наркозу, проводять УЗД, хоча насправді УЗД не робили, адже нині нема його результатів, – каже мама дитини. – Мене до нього не пускали, вони затягували час, приховували переведення в реанімацію, намагалися підстрахувати себе. Нехай скажуть чесно, як помер мій син. Це не збіг обставин. Він був здоровий, бігав і грався за кілька хвилин до процедури. Якщо аналізи викликали сумніви – чому нічого не перевірили?
У родині Пліш наголошують: медики ніяким чином не намагалися з ними зв’язатися, аби вибачитися чи висловити співчуття. Проте нині вони їм і не потрібні, адже головне – щоб всі винні були покарані.
– Я розумію, що цю справу розглядатимуть довго, що судовий процес може тривати рік чи більше. Але я ходитиму в пам’ять про свого сина. Наша родина хоче, щоб винні відповідали за свої вчинки. І якщо син помер через неправильні дії лікарів – нехай вони відповідають перед законом. Так, ці судові рішення не повернуть мого Єремія, але може вберегти інших пацієнтів, – додає пані Руслана.
Підозри є, але не відсторонили
Підозру лікарці-анестезіологині повідомили 13 грудня 2024 року, а дитячому стоматологу-хірургу – 9 січня 2025-го. Та чи продовжують вони працювати?
– Лікарка перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною. А стоматолог досі працює й виконує свої обов’язки. Рішень суду про його відсторонення поки немає. Як тільки воно буде – ми його виконаємо, – прокоментував для «20 хвилин» директор лікарні Володимир Семерез.
Зазначимо, що ми готові вислухати усі сторони. Тож, просимо медиків, які є обвинуваченими у справі, звернутися до редакції.
Наступне судове засідання запланували на 18 липня о 14:30. Про це стало відомо із судової влади України.
Журналісти «20 хвилин» і надалі слідкуватимуть за розвитком подій. Повідомлятимемо інформацію на сайті та у соціальних мережах.
Читайте також:
Рейтинг сімейних лікарів Тернополя: кому найбільше довіряють містяни
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.