Сучасні навігатори відволікають водіїв-новачків, каже тернопільский інспектор ДАІ

Сучасні навігатори відволікають водіїв-новачків, каже тернопільский інспектор ДАІ
Водії-новачки часто ігнорують дрібні правила, яких їх вчили в автошколі і здебільшого стають винуватцями аварій, кажуть в державтоінспекції. Тому просять уникати складних маневрувань і не користуватися навігаторами. Адже вони відволікають увагу.

— Вже третій місяць відвідую автошколу, — каже тернополянин Ігор Юник. — І ніби все чудово, навчанням задоволений. Але те, як складені екзаменаційні білети трохи дивує. Як на мене там безліч непотрібних деталей, вивчаючи які майбутній водій відволікається від основного. Тим більше зараз так багато усілякої техніки, яка допомагає поводитися на дорозі.


Це є серйозною проблемою водіїв-новачків, каже інспектор сектору профілактичної роботи УДАІ в Тернопільській області Василь Барановський. Вони не надають особливої уваги деталям, які врешті можуть врятувати їх у складній дорожній ситуації. І після навчання швидко їх забувають.


— Саме це часто стає причиною серйозних аварій, — продовжує він. — Наприклад, це стосується черговості пропуску автомобілів на складному перехресті. Вони забувають, що треба пропустити той транспортний засіб, який здійснює перешкоду справа. Проте хочу наголосити, що для тих водіїв, які недавно отримали посвідчення головне правило – бути уважним на дорозі. Адже навіть знаючи усі правила дорожнього руху, новачок не зможе так швидко зорієнтуватися у складній ситуації, як досвідчений водій. Він не має тих автоматичних навиків, для вироблення яких потрібен певний час.


Тому інспектор каже, що радив би таким молодим водіям утриматися від всяких маневрувань на дорозі, обгонів та перевищень швидкості.


— Особливо це стосується тих випадків, коли на дорозі погана видимість, —додає пан Барановський. — Не варто також забувати про укомплектування автомобіля. В якому має бути аптечка, вогнегасник, знак аварійної зупинки, буксирський трос. Також нагадую, щоб водії не лінувалися пристебнутися поясом безпеки. Адже саме він в багатьох випадках рятує життя водію.


А от сучасними навігаторами та іншими технічними новинками, які ніби то допомагають водію орієнтуватися на дорозі та не перевищувати швидкість, пан Барановський не радить користуватися новачкам.


— На мою думку, такі пристрої лише відволікатимуть увагу новачка, — додає він. — Адже більшість із них побудовані на звукових сигналах. А людині, яка сіла за кермо не так давно треба виробити власні навики, навчитися самостійно орієнтуватися на дорозі.

Світлана МАЛА

Коментарі (7)
  • Anonymous
    всім пересідати на вози з волами !!!
  • Anonymous
    Звичайно, інспектор сектору профілактичної роботи УДАІ в Тернопільській області Василь Барановський не бачить користі в такому приладі як навігатор! А на мене це не правильно. Певно сам інспектор ніразу не користувався таким приладом. Автонавігатор допомагає в прокладенні маршруту,підказує про наближення до небезпечних перехресть і ділянок з обмеженнями швідкості, засадах ДАІ. Але це все не знімає з водія обовязків виконувати првила дорожнього руху. "А от сучасними навігаторами та іншими технічними новинками, які ніби то допомагають водію орієнтуватися на дорозі та не перевищувати швидкість, пан Барановський не радить користуватися новачкам"- зі слів інспектора новачкам не радять користуватися не тільки навігаторами та радар детекторами, але і електронними спідометрами і тахометрами-ТЕХНІЧНИМИ НОВИНКАМИ автомобіля!!!!. Давайте не будемо порівнювати праведне з грішним -ВИКОНАННЯ ПДР І ТЕХНІЧНИМ ПРОГРЕСОМ.
  • Anonymous
    найбільше відволікають від управління автомобілем саме працівники даі!!!
  • Anonymous
    для мене вказівка чи вислів якогось не розумного інспектора не закон.Є золоте правило : все новітнє в виробництво!Добре що за кермом ще можна дихати.Їдеш і тільки дивишся щоб не вскочити в яму щоб не пребільшити швидкості на 5 км щоболень не вискочив на зебрі зненацька щоб мажор не підрізав і т.д..А розмітки немає то вони дайці пояснюють - сніг зійшов потепліє і покрасимо.Покраси сволота навічно хімією і буде стояти.З сторони дивитись то все робться щоб того водія спинити.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:00 Сльози радості та щирі обійми: як у Золотниківській громаді зустрічали звільненого з полону Героя play_circle_filled photo_camera 17:00 Запалює у соцмережах і модернізує медзаклад: історія директора Залозецької районної лікарні Віктора Гуньки 16:00 У Великих Бірках освятили пам’ятники загиблим Героям photo_camera 15:00 «Найдорожчий укол вже не потрібен»: родина Ромчика зі СМА закрила збір і обіцяє передати кошти іншим дітям Від читача 13:58 Поліція Києва спільно із медійними друзями розпочинає інформаційну кампанію «Не дай себе ошукати» 14:00 Тернополяни вітають зі святом Великодня: підбірка фото з соцмереж photo_camera 13:00 Тернопільщина втратила Героїв Романа Лауса і Андрія Дмитріва 12:00 Символ перемоги добра: артилеристи 50-ї бригади зустріли світле свято Великодня photo_camera 11:08 Великдень у Свято-Троїцькому Духовному Центрі. Дивіться фото і відео play_circle_filled photo_camera 10:06 Салати на Великдень: добірка з м'ясом, рибою та яйцями 09:00 12 квітня — Великдень. Що варто зробити та чого не можна робити у свято 21:03 Понад 100 тисяч гривень втратив житель Тернопільського району, повіривши в заробіток на криптобіржі 20:00 Від неаполітанських терас до териконів: бойовий шлях ветерана Варяга 19:42 Аварія на Микулинецькій. Одна смуга руху перекрита 19:00 Через конфлікт за пасажирів у Почаєві водію розпилили газ в обличчя. Що вирішив суд
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up