Для водіїв та майбутніх водіїв змінили правила. Що нового?

Для водіїв та майбутніх водіїв змінили правила. Що нового?
  • У Сервісному центрі стверджують, що завдяки нововведенням удосконалили процедуру отримання та обміну посвідчення водія. Та запровадили моніторинг за навчанням кожного слухача автошколи.
  • Відтепер всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти, допускаються до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

19 жовтня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 р. N 320 "Про внесення змін дл деяких постанов Кабінету міністрів України". 

Зміни стосуються, передусім, майбутніх водіїв та автошкіл. Передбачені постановою заходи забезпечують зменшення адміністративного тиску у сфері підготовки водіїв транспортних засобів, спрощують процедуру акредитації закладів, удосконалюють процедуру отримання та обміну посвідчення водія, каже головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВС в області Василь Барановський.

Основні нововведення, які стосуються процедури підготовки водіїв:

  • допускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв;
  • практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит;
  • термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10-ти до 2-х років;
  • можливість застосування фото- та відеофіксації під час складання іспитів;
  • свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв в паперовому вигляді випускникам автошкіл не видається, натомість воно в електронному вигляді вноситься закладом до Єдиного державного реєстру МВС.

Що стосується «індивідуального порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв», роз’яснення будуть згодом, запевнили в регіональному сервісному центрі. Тобто, поки невідомо, чи майбутнім водіям буде дозволено онлайн-навчання, чи таки мусово буде вчитись в автошколі. Щойно інформація з’явиться – ми обов’язково повідомимо про це читачів.

  • В процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС із закладами з підготовки водіїв запроваджено електронний обмін інформацією, - зазначив Василь Барановський. - Викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття. Нововведення покликане покращити організацію навчального процесу та запровадити моніторинг за навчанням кожного слухача.

Скоротять час акредитації закладів

Нормативними змінами також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти, допускаються до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

  • Також змінилася процедура акредитації автошкіл, - пояснив Василь Барановський. -  Відбулася передача функції акредитації закладів від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС, що дало можливість скоротити час проходження цієї процедури, оскільки документи розглядатимуться за місцем розташування таких закладів, до того ж, це дозволить суб’єктам господарювання заощадити кошти на транспортних витратах.

Нове від 19 жовтня 2019 року:

— заяви про затвердження робочих програм і планів закладу подаються до РСЦ МВС (за місцезнаходженням закладу);

— заяви про проведення обстеження матеріально-технічної бази закладу подаються до ТСЦ МВС(за місцезнаходженням закладу);

— заяви та відповідні матеріали для проведення державної акредитації закладу подаються до РСЦ МВС(за місцезнаходженням закладу).

Постановою також передбачено, що сертифікати про державну акредитацію, видані після 5 липня 2016 року закладам, акредитованим Головним сервісним центром МВС, вважаються безстроковими.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Штрафи за перевищення швидкості можуть зрости до 17 тисяч: що про це думають тернополяни 21:06 У Кременці відкрили осередок ветеранського простору «Незламні духом» 20:00 Куди піти, що побачити у вихідні 4-5 липня у Тернополі 19:02 Cпека відступить, але посилиться вітер: якою буде погода на вихідні на Тернопільщині Від читача 10:50 Викрили шахрайський кол-центр, учасники якого ошукали громадян США на понад 500 тисяч доларів. 18:02 Середня зарплата на Тернопільщині перевищила 23 тисячі: кому платять найбільше 17:30 «Нива» поступилася львівським «Карпатам» у контрольному матчі 17:19 Дітей військових і переселенців із Тернополя відправили на відпочинок у Карпати 17:07 Померла лікарка-рентгенолог, яка 40 років працювала у Збаразькій лікарні 16:31 Нові правила «Громадського бюджету» у Тернополі: хто зможе подати проєкт і що буде пріоритетом 16:07 На Тернопільщині взялися за джипінг у заповідниках: про порушення просять повідомляти 15:35 Поліцейські Тернопільщини увійшли до трійки найкращих на чемпіонаті з мініфутболу 15:00 «Все життя — як естафета». Фізкультурно-оздоровчий захід провели для дітей з інвалідністю у Тернополі 14:33 У парках Тернополя заборонили рух транспорту: що зміниться для водіїв 14:00 «Школу – правовий ліцей №2» у Тернополі поділять на два заклади 13:30 У Тернопільській міській раді нова депутатка 13:03 «Подарували другий день народження». У Горинці 9-класник врятував хлопчика, який пішов під воду 12:30 Ще 18 захисникам України посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин Тернопільської громади» 11:53 Пошкоджені будинки, затопило частину села і зняло дах: що відомо про наслідки негоди на Кременеччині 11:45 На Тернопільщині ліквідували пожежу на полі зернових, яку спричинив удар блискавки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up