Партнер рубрики Дороги і транспорт

Хто в Тернополі має право їздити з "мигалками"

Хто в Тернополі має право їздити з "мигалками"

Упорядкували використання спеціальних звукових та світлових сигнальних пристроїв на транспорртних засобах.

Упродовж трьох років питання використання спеціальних звукових та світлових сигнальних пристроїв не було врегульовано, повідомляє прес-сллужба регіонального сервісного чентру.

20 червня президент України підписав Указ №416/2019, завдяки якому набуває чинності постанова КМУ від 22 березня 2017 р. № 176 «Питання використання спеціальних звукових та світлових сигнальних пристроїв на транспортних засобах».

Постановою визначили перелік транспортних засобів, на які встановлюють спеціальні звукові та світлові сигнальні пристрої синього, зеленого, червоного кольорів.

До транспортних засобів, на які встановлюються спеціальні звукові та світлові сигнальні пристрої синього кольору, відносяться:

— транспортні засоби, які використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона (перелік ТЗ визначає Управління державної охорони);
— транспортні засоби, які використовуються державними органами та іншими установами для виконання оперативних завдань (їх перелік органів визначено постановою).

Спеціальні світлові сигнальні пристрої зі світловими сигналами червоного кольору можуть додатково встановлюватись виключно на ТЗ патрульної поліції Національної поліції та ТЗ підрозділів Національної поліції, на які покладено обов’язки із забезпечення безпеки дорожнього руху.

Спеціальні світлові сигнальні пристрої із світловими сигналами червоного, зеленого кольорів можуть додатково встановлюватись виключно на ТЗ відповідних підрозділів Національної поліції та Управління державної охорони, що здійснюють супроводження осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, та на ТЗ, які використовуються для пересування таких осіб.

Після ліквідації Державтоінспекції офіційно не існувало органу, який би видавав дозволи на встановлення спеціальних звукових та світлових сигнальних пристроїв. Відтепер відповідний дозвіл буде видаватися уповноваженим органом Міністерства внутрішніх справ України.

Реалізація постанови забезпечить дотримання вимог Конституції України та Закону України «Про дорожній рух» щодо визначення Кабінетом Міністрів України порядку використання спеціальних звукових та світлових сигнальних пристроїв на транспортних засобах.

Орган МВС України, уповноважений видавати дозволи на встановлення відповідних сигнальних пристроїв, а також вимоги до видачі таких дозволів будуть визначені нормативним актом МВС.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Ігор
    А що у нас по жовтій блималці і сирені яку вони включають в приватних охоронних фірмах - недавно таке на дорозі зустрів і не знав що робити, ніби як  сирена то треба пропустити, і ніби як жовта блималка - то вона ніщо.
    дядя_Юра reply Ігор
    жовта сирена лише для того, щоб привернути увагу - дорогою можна не поступатися. але і на такі мигалки повинен бути спецдозвіл
    Ira Liashko reply Ігор
    Оранжева мигалка - комунальні служби, сміттєвози, негабаритні/небезпечні вантажі. Не відноситься до поняття "спецсигнали". Не надає переваги в русі. Може встановлюватись без ліцензії (самовільно).  А використання спецсигналів (до яких відноситься сирена) в нас тепер, як бачимо, ніхто не контролює. От і носяться по місту.
    Як вуйко на мотоблока собі сирену вчепить - то його теж треба буде пропускати. Тільки до вуйка вже можуть домахатись і впаяти штраф.
    Олег reply Ігор
    Підтримую питання. Дійсно сирена то треба пропустити а жовті маячки до просто їхати.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 Новий Хлостяк був одружний з тернополянкою, яка має титул Віцеміс Україна photo_camera 19:00 Краса крізь століття: 7 храмів Тернопільщини, що зачаровують історією та архітектурою 18:00 Розширили перелік безоплатних ліків в Україні 17:00 Заморозки та сильний вітер насуваються на Тернопільщину: оголосили попередження Від читача 11:35 ⚠️ Військові часто стають мішенню для шахраїв. 16:00 Частина Тернополя залишиться без води 27 квітня: перелік адрес 15:00 Тимчасово змінюють рух тролейбуса №7 13:55 Знову горять дачі на Тарнавського. Загоряння у трьох місцях 13:04 ДТП на Дамбі: пішохід помер у лікарні, а водія засудили до умовного терміну. Що змінила апеляція? 12:00 Укрзалізниця змінює розрахунок цін на деякі квитки: які подорожі тепер будуть дорожчими 11:00 Що подивитися в кіно 25–26 квітня: афіша для тернополян 10:00 Серед звільнених з полону воїн з Тернопільщини, якого понад два роки вважали зниклим безвісти 09:00 Тернопільщина втратила Захисників Андрія Гучика, Івана Роговського, Вадима Саєнка, Андрія Студеного 08:05 Вночі ворог завдав масованого удару по українських містах: у Харкові та Дніпрі є прильоти, багато поранених 22:00 На Тернопільщині оголосили штормове попередження через сильний вітер і заморозки 21:00 Пропонують прибрати пішохідний перехід на Київській — петиція
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up