Нагадаємо, 22 травня суд зупинив дію рішення виконкому про тарифи на проїзд у тролейбусах, а 29 травня ухвала стосувалася маршруток. Згідно з обома ухвалами, вартість проїзду у тролейбусах готівкою мала б бути 4 грн, а маршрутках - 5. Але міська рада рішення суду не виконувала. Навіть прийняли на виконкомі нове рішення, згідно якого, тарифи на проїзд у тролейбусах встановлює не виконком, а управління транспорту. Все для того, аби обійти рішення суду. До речі, пункт про тарифи “втиснули” і мало кому цікавий проект рішення, яким вносили зміни до рішення «Про затвердження складу конкурсного комітету» на конкурс пасажирських перевезень.
А потім вирішили оскаржити обидві ухвали суду. Судові засідання відбулися відбулися в четвер, 6 червня, у Тернопільському окружному адміністративному суді. Суддя - Ольга Чепенюк. На суд прийшов представник виконкому, представник управління транспорту та представники КП "Тернопільелектротранс". Також Ростислав Небельський, який і подав на виконком до суду через тарифи на проїзд. Пряму трансляцію засідання дивіться тут.
Спершу розглядали клопотання виконкому щодо скасування ухвали суду про визнання протиправним та нечинним рішення про тарифи на проїзд у тролейбусах. Засідання тривало години дві, бо кожна сторону хотіла довести чому слід це рішення скасувати або не скасувати. Найцікавіше, що представник виконкому Віталій Гірняк на запитання чи виконує виконком ухвалу суду, відповів, що виконують. Але ж тарифи не змінилися. Потім і він, і представники КП “Тернопільелектротранс” говорили про збитковість підприємства. А, якщо суд не скасує дію ухвали, то постраждають самі ж пасажири тролейбусів, бо зменшення тарифу призведе до того, що “Електротранс” перестане функціонувати, бо стане ще збитковішим. А це призведе до порушень прав мешканців Тернополя та гостей міста. Представники КП “Тернопільелектротрансу” заявляли, що борг у комунального підприємства і так 8 млн грн, а при переході на старий тариф - 4 грн, ця заборгованість подвоїться.
Заслухавши всі сторони і вивчивши питання з незрозумілим проектом рішення виконкому про склад комісії та передачу повноважень управлінню транспорту на встановлення чи коригування тарифів, суд позов не задовольнив. А відразу на наступному засіданні не задовольнив клопотання про скасування дії ухвали суду щодо рішення про тарифи на проїзд у маршрутках. Представник виконкому відповів, що ще невідомо чи подаватимуть апеляцію на таке рішення суду
Як вже неодноразово пояснювали юристи,хоча міська рада не поспішає виконувати рішення суду, воно вступило в силу. Згідно тексту обох ухвал окружного адміністративного суду, вони підлягають негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. У випадку, якщо виконком захоче оскаржити ухвалу, то це не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи. Тому пасажири тролейбусів у Тернополі мають законне право платити за проїзд по 4 грн, а в маршрутках по 5. Але для того, щоб валідатори перевели на старі тарифи і пасажири могли отримувати квитки, щоб не мати проблем ні з контролерами, ні з поліцією, має бути розпорядження влади. А його немає. І нагадаємо, що за невиконання судових рішень передбачається кримінальна відповідальність.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 21 від 24 травня 2023
Читати номер
V