Тернополяни тиждень вдома, бо хворіють, а в них з карток списує гроші за проїзд

Тернополяни тиждень вдома, бо хворіють, а в них з карток списує гроші за проїзд
 • Двічі з рахунку списало по 10 грн у школярки, яка через хворобу понад тиждень не користувалась жодним громадським транспортом. Таке ж помітила жінка, яка лежала вдома з високою температурою?
 • Хто і навіщо знімав з людей кошти і що кажуть в міськраді?

З тернополянки Любові Буряк двічі «списало» по 10 грн на проїзд — і про це прийшли смс-повідомлення від банку. Все б нічого, якби жінка досить серйозно не захворіла і понад тиждень через високу температуру не виходила з дому. Історією тернополянка  поділилась на власній сторінці у Фейсбук.

А з «20 хвилин» Любов Бурак поділилась, що не користувалась громадським транспортом у Тернополі місяців два мінімум. 

Зняло гроші через 11 днів

У коментарях люди теж писали про незрозумілі списання коштів за нібито проїзд у громадському транспорті, хоча ні того дня, ані в кілька попередніх ніхто ним не користувався.

Відео дня

Про зняття коштів з рахунку доньки-школярки повідомив «20 хвилин» і тернополянин Юрій Кулик.

— Донька Настя хворіла, понад тиждень точно громадським транспортом не користувалась, — поділився з «20 хвилин» Юрій Кулик. — Я поцікавився причиною, написавши офіційний запит на е-мейл компанії «Системний зв’язок».  

Невдовзі чоловікові відповіли, що «Списання коштів від 2023.11.21 19:46:32 за проїзд 2023.11.11 14:49:47 маршрут 15, Списання коштів від 2023.11.21 20:26:31 за проїзд 2023.11.11 17:45:53 маршрут 1А».

— Чому така суттєва затримка зі списанням коштів? — каже чоловік. — За проїзд списали гроші через 11 днів після поїздки і фактичного розрахунку за неї.  

Про проблеми з валідаторами й затримкою у списанні коштів за проїзд повідомляли неодноразово. Крайній раз таке траплялось у вересні 2023 року. Тоді у міськраді навіть офіційно про це повідомили на сайті. Зараз, у листопаді, проблема подібна, запевнила «20 хвилин» речниця міськради Мар’яна Зварич.

— Днями можливе списання коштів за поїздки у громадському транспорті, що були здійснені в період між 8 та 17 вересня, тобто  можуть надходити сповіщення про списання коштів за останні десять днів, — повідомляли у вересні у міськраді. — Це не помилка, просто у вказаному проміжку списання коштів не відбувалося.

Чому кошти знімає пізніше

Затримка зі списанням коштів виникає через проведення регламентних робіт у процесингу банку, але тернополяни можуть не хвилюватися, заспокоїли у міськраді.

— Обладнання, яке використовується у громадському транспорті й система списання коштів з банківських карт сертифікована PCI DSS, а відповідність даному стандарту виключає повторне списання коштів, — запевнили у міськраді. — Якщо у вас виникають сумніви щодо списань за оплату проїзду, то ви можете звернутися у  ТОВ «Системний зв’язок» за адресою вулиця Вячеслава Чорновола, 1 (другий поверх) і вам нададуть інформацію щодо ваших поїздок, за які знімалися кошти.

Якщо проблеми з роботою валідаторів і списанням коштів у Тернополі не рідкість, Юрій Кулик пропонує перейняти досвід Львова. Це дозволить зекономити кошти і уникнути проблем.

— У транспорті Львова все банально і просто: клеїться в автобусі чи тролейбусі наліпка з QR-кодом, я сканую і в мене вмикається електронний проїзний білет зі зворотнім відліком по часу – все готово, — поділився Юрко Кулик. — Чому у нас таке не впровадити? Валідаторів не потрібно, банк сам дає наліпку – рішення робоче, затрат не потребує. Ще й економія коштів на облаштування.

Це буде рішенням як для тих, хто з певних причин не користується карткою тернополянина, а також для гостей міста.

Довідка

Якщо у вас виникають сумніви щодо списань за оплату проїзду, то ви можете звернутися у  ТОВ «Системний зв’язок» за адресою вулиця Вячеслава Чорновола, 1 (другий поверх) і вам нададуть інформацію щодо ваших поїздок, за які знімалися кошти.

Також ви можете написати оператору за електронною адресою: [email protected]

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (20)
 • Viktor Aleksandrovich Ka

  Сбдс.Цеж так зручно без готівки:) У розвинутій Японії ,готівку невідмінили!
 • Lidija Mazur

  коли люди зрозуміють що картки це шахраї в налічні кошти це є сила
 • Світлана Линдюк

  Аналогічно 22-23.11 я спала а кошти списало 110 грн
  Заблокувала карту😡😡😡
 • Olya Podilchuk

  В мене дитина їхала оплатила проїзд картою, гроші одразу не списало, потім тією картою оплатила покупку в магазині, на балансі залишилося 2 чи 3 грн.  то потім мені десь через тиждень почали  приходити повідомлення кожного дня що не достатньо коштів для здійснення списання за поїздку. Я спочатку подумала , що то її картою хтось користується. А виявилося що списання за проїзд здійснилося аж через тиждень. І так приходили повідомлення поки дитині не поповнила карту тоді списалося 10 грн 1 раз і більше повідомлення неприходили. Тому дійсно потрібно подивитися чи списувалися кошти в день здійснення поїздки навіть якщо це було 10 днів тому.

keyboard_arrow_up