Ціна ризику: штрафи за непристебнутий ремінь безпеки в Україні та Європі (ІНФОГРАФІКА)

Ціна ризику: штрафи за непристебнутий ремінь безпеки в Україні та Європі (ІНФОГРАФІКА)
  • Рівень користування пасками безпеки в Україні, в порівнянні з іншими європеськими країнами, найнижчий.
     
  • Штраф за непристебнутий ремінь безпеки у нашій країні донедавна складав всього лише 51 гривню.

З березня 2021 року штраф за не пристебнутий ремінь безпеки в Україні зріс у 10 разів — до 510 грн (трохи більше 15 євро). Донедавна він був найнижчим у Європі — 51 грн (менше 2 євро).

Наприклад: у Німеччині, де такий штраф становить 30 євро, кількість тих, хто пристібається в автомобілі, складає 98% для водіїв і пасажирів переднього сидіння і 99% − для пасажирів заднього сидіння.

За результатами онлайн-дослідження «Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами», проведеного в містах Київ, Маріуполь, Харків, Одеса і Львів у рамках кампанії «Пристібайся — не жахайся», 53,6% опитаних вважають достатнім штраф до 600 грн, щоб вони почали пристібатися, а для 30% він має бути понад 1000 грн – саме така сума змусить подбати про власну безпеку в автомобілі. Крім того, третина респондентів вважає дієвим штраф від 1001 до 1500 грн, а дві третини зазначили, що тільки штраф у розмірі 1501 – 2000 грн змусить їх скористатися ременем безпеки.

Наприклад, у сусідній Польщі штраф за не пристебнуті ремені і водія, і пасажира складає 100 злотих (близько 23 євро) плюс два штрафні пункти (водія, який набрав більше 24 пунктів, позбавляють права керування).

Водій, який не переконався, що всі його пасажири пристебнуті, отримує додаткові 100 злотих і 4 пункти штрафу. Тому, за даними Національної ради безпеки дорожнього руху, там пристібаються 95% водіїв, 96% пасажирів на передньому сидінні й 76% − на задньому. Хоча ще 2004 року пристібалися лише 71% на передніх сидіннях і 49% — на задніх.

У Данії штраф за не пристебнуту дитину до 14 років складає 1500 і 2000 данських крон (200 і 267 євро відповідно), а також один штрафний пункт (водій, який отримає 3 пункти за три роки, буде позбавлений своїх водійських прав).

Підвищення штрафів — це мотивація до використання ременів безпеки. Наразі українці недооцінюють небезпеку, на яку вони наражаються, ігноруючи ремені безпеки, особливо пасажири на задніх сидіннях.

Водії та пасажири! Ремені безпеки - це особистий обов’язок — перед законом, перед тими, хто з тобою поруч в автомобілі, й тими, хто чекає вдома.

Немає опису світлини.

Читайте також: Скільки українців не користуються пасками безпеки в авто та ТОП-5 причин чому вони цього не роблять
 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:00 Яблучний спас або Преображення Господнє: що сьогодні святкуємо, що освячуємо та які заборони 22:01 Концерти, зірки «МастерШеф» та ярмарок: до Дня міста в парку Шевченка готують триденний благодійний фестиваль 21:00 В Україні запустили застосунок «БЕЗ МЕЖ» — єдину платформу сервісів і знижок для ветеранів та їхніх родин 20:00 До 33 280 грн на навчання: хто на Тернопільщині може отримати ваучер та які професії можна опанувати Від читача 10:54 Звернення стосовно нової розмітки і знаків дорожнього руху біля шостої школи м.Тернопіль. 19:05 Ламали ребра, катували і вимагали гроші: чому справа Борщівського ТЦК зависла в суді 18:00 З 1 серпня в Укренерго оновили тариф на передачу електроенергії для підприємств 17:42 Чоловіки за кордоном не зможуть звертатись у консульства без військово-облікових документів 17:07 15 років за вбивство випускниці: апеляційний суд залишив вирок Василю Гнатюку без змін 17:05 «Контінентал» розпочав посівну кампанію озимих під урожай 2027 року (новини компаній) 16:30 Аварія у Кременці: рятувальники деблокували потерпілого з понівеченого авто 15:59 До Тернополя прибули всі 17 нових тролейбусів photo_camera 15:42 У священника-блогера Олексія Філюка — День Народження: вітають усім фейсбуком, пишіть побажання і ви play_circle_filled photo_camera 15:13 Штормове попередження оголосили на Тернопільщині: 6 серпня будуть грози 14:40 У Тернополі оновлять світлофори 14:13 Робота в Тернополі: актуальні вакансії тижня (оновлено 5 серпня) 13:45 У Чистилові мотоцикліст врізався в Mersedes 13:15 До +37°: як тернополяни рятуються від спеки під парасолями play_circle_filled photo_camera 12:35 П'яний водій буса кинув у автомобіль тернопільських патрульних п'ять тисяч гривень 12:05 Учитель хімії з Тернополя Дмитро Гайдук увійшов до ТОП-50 найкращих педагогів України
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up