У поліції пояснили, чи зростуть штрафи за порушення ПДР з 1 липня

У поліції пояснили, чи зростуть штрафи за порушення ПДР з 1 липня

Останнім часом у мережі шириться інформація, нібито з 1 липня цього року штрафи за деякі порушення правил дорожнього руху (ПДР) в Україні суттєво зростуть. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький розповів, чи відповідає така інформація дійсності.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на публікацію правоохоронця у Telegram.

Чи запровадять в Україні «нові штрафи» з 1 липня

Білошицький нагадав, що мережею шириться інформація, про «нові штрафи за порушення ПДР з 1 липня».

«Повідомляю: наразі таких змін не прийнято», — наголосив поліцейський.

Відео дня

Крім того, він закликав громадян:

  • довіряти лише офіційним джерелам;
  • не розповсюджувати неправдиву інформацію.

За словами Білошицького, про будь-які зміни до законодавства, що стосуються адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху чи публічного порядку - українців обов'язково повідомлять на офіційних сторінках.

Про які «нові штрафи» розповідають у мережі

Інформація про буцімто «нові» — «підвищені» штрафи — за деякі порушення ПДР почала з'являтись у мережі ще у середу, 11 червня.

Низка онлайн-ресурсів із посиланням на «експертів» повідомляла, нібито такі зміни наберуть чинності вже з наступного місяця — 1 липня 2025 року.

При цьому згадувались, зокрема, такі правопорушення ПДР й «нові штрафи» за них:

  • перевищення швидкості під час руху (від 1020 до 1700 гривень);
  • паркування у недозволених місцях (850 гривень і до 1500 гривень за послуги спецтехніки у разі евакуації);
  • їзда без ременя безпеки (1530 гривень і окремо 1700 за непристебнуту дитину);
  • розмови телефоном за кермом без гарнітури (1190 гривень);
  • керування у стані сп'яніння (до 34000 гривень і конфіскація авто).

Нагадаємо, раніше Олексій Білошицький повідомляв про поширення у мережі фейкової інформації про буцімто «нові штрафи» для водіїв за відсутність аптечки, вогнегасника чи знака аварійної зупинки.

 

 

Читайте також:

На 42% побільшало випадків правопорушень з боку самокатників

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up