Вдруге за тиждень: в Ігровиці знову перекинулась фура з буряками

Вдруге за тиждень: в Ігровиці знову перекинулась фура з буряками
 • Минулий тиждень почався з ДТП, перекинулась фура з буряками, пошкодило асфальтне покриття, тротуар, а також на подвір’ї браму і паркан. Цей понеділок знову. Скільки ж це триватиме, обурюються люди. Чекають, поки чергова фура в’їде в хату?
 • У жовтні 2022 року місцеві мешканці повідомляли «20 хвилин», що це п’ята чи шоста ДТП на повороті, за 100 м від школи, — люди вже збились з ліку, бо, казали, що аварії там трапляються регулярно, відколи на ділянці зробили нормальну дорогу. Мешканці втомились лагодити і міняти паркани та брами і прибирати наслідки. Був і буряк, і соняшник, і зерно, і кури, а тепер ще й вугілля по всій дорозі та на подвір’ях.
 • Що кажуть у поліції, дорожники і чого хоче місцева влада, дізнавались «20 хвилин»

 

«В нас знову аварія — друга за тиждень, — до редакції зателефонував мешканець с. Ігровиця пан Степан. — Минулий тиждень з аварії почався, і цей знову. От що нам робити? Тільки за останній час аварій 10 сталось. Поліцію щоразу повідомляємо, а толку…»

Відео дня

«20 хвилин» неодноразово писала про ДТП з вантажним транспортом, які стаються в с. Ігровиця. Люди роками потерпають, поліція каже лише про порушення швидкісного режиму, через що, мовляв, стаються ДТП. Пропозиція сільської влади встановити там лежачий поліцейський не пройде, бо це дорога державного значення, і встановлення будь-яких перешкод там заборонено. У поліції кажуть, що єдиний вихід — будувати дорогу в обхід села. А в час війни це зробити нереально. Замкнене коло?

Аварія за аварією: люди бояться

Староста с. Ігровиця Петро Винницький каже, що вже куди тільки не звертались.

— Ми звертались в облавтодор, але чим тут зарадиш, якщо водії просто нехтують правилами дорожнього руху, — у відчаї каже староста. — Є всі знаки. У населеному пункті діє обмеження швидкості 50 км/год. Хіба врятує «лежачий поліцейський». Наші люди звертаються, стурбовані тим, що коїться. Ми від себе робимо, що можемо. Спілкуємось з людьми, дітей попереджаємо, аби не ходили з того боку.

Аварії на цій дорозі в Ігровиці стаються роками. І знаки на місці, і ніби траса гарна. Але часто вантажівки просто спиняються людям в парканах.

У 2019 році «20 хвилин» писала про ДТП, коли Mercedes їхав на великій швидкості, хотів обігнати іншу автівку та врізався в цегляний паркан. Детальніше читайте На великій швидкості в'їхав у паркан: у селі Ігровиця на Тернопільщині аварія

У жовтні 2022 року місцеві мешканці повідомляли «20 хвилин», що це п’ята чи шоста ДТП на повороті, за 100 м від школи, — люди вже збились з ліку, бо, казали, що аварії там трапляються регулярно, відколи на ділянці зробили нормальну дорогу. Мешканці втомились лагодити і міняти паркани та брами і прибирати наслідки. Був і буряк, і соняшник, і зерно, і кури, а тепер ще й вугілля по всій дорозі та на подвір’ях.

— У нас знову ДТП – це вже п’ята чи шоста від початку війни. За 100 м від школи! Богу дякувати, що це неділя, вихідний, не було ні дітей, ні люди ніде не йшли. І тому немає жертв. Але це все вже несила терпіти! — до редакції зателефонувала місцева мешканка Віра Дримак, поруч із будинком якої щомісяця трапляються ДТП за участю великоваговиків.

І знову аварія в Ігровиці, і знову перекинулась фура. Люди бояться за свої життя

 

На початку  листопада 2022 року про те, що в Ігровиці, яка входить до складу Білецької сільської громади, трапилась аварія – просто на шляху загорілась цистерна із пальним мережі «ОККО», у редакцію «20 хвилин» повідомив мешканець села та очевидець події Степан.

– Загорілося колесо під бочкою з бензином. Все трапилось знову на нашому «шкідливому» повороті. Там аварійно небезпечна ділянка. Люди швидко збіглися, почали з лопатами самотужки гасити пожежу. Потім приїхали рятувальники, – розповів він у телефонному дзвінку.

Детальніше читайте: В Ігровиці знову аварія – загорілась цистерна з бензином! Чи ліквідували пожежу?

 

Просять встановити обмежувач швидкості

У листопаді «20 хвилин» писали, що ДТП в Ігровиці мало не щотижня.

На дорозі поруч з будинком пані Віри та її сусіда Степана Дейнеки тоді перекинулась вантажівка. Вугілля висипалось по всій дорозі. Люди бояться за своє життя, бо перевантажені авто котрогось разу можуть не спинитись на дорозі.

— Місяць тому тут зерновоз перекинувся, до цього ще великі вантажні авто, — пані Віра не може стримати емоцій. — Раз у місяць ДТП стаються – то точно. Летять на шаленій швидкості, а ще й, певно, завантажені по самі вінця і «лягають» на повороті. Зробили до війни нам чудову дорогу до кінця Ігровиці. Тепер ми маємо величезні проблеми.

Люди ділились, що неодноразово звертались до всіх дотичних структур – просили встановити обмежувачі швидкості. Але віз і нині там. Люди з острахом чекають наступної ДТП. — Тут крутий поворот. Кожен місяць ДТП. 100 м від повороту вище — школа, — поділилась пані Віра. — Є тротуар, весь час ходять люди. Добре, що поки нікого не зачепило.

Потерпають від цих ДТП місцеві мешканці і в матеріальному плані. Як не паркан, то браму ремонтують, зерно та інший крам засипається на подвір’я, потім все гниє, сморід.

Там є максимально виставлені знаки, які вказують напрямок повороту, знаки додаткові вказують сам поваотор. Нереально поміняти. Питання до водіїв: швидкісний редим. Що має зробити поліція? Дотримуватись правил. Спішать, хто не знає, попадається. Треба робити об»їзну навколо нас пункту, або приватні будівлі зносити. Всі знаки там є. так це місце концентрації ДТП без потерпілих. Питання до влади – проект і робити об»їзну дорогу навкруги села.

— Паркан переставляли, тільки напередодні все впорядкували – вже вугілля, — каже Віра Дримак. — Просто вже несила все це терпіти. І вже не можемо мовчати! Розуміємо, що військовий час, є загальніші проблеми. Але це вже крик душі. Коли нас почують? Коли когось на тій дорозі уб’є? Коли станеться біда?

 

Знаки на місці, а водії порушують

Всі дорожні знаки на місці, окрім того, рух транспорту в межах населеного пункту дозволено не більше 50 км/год, наголошує начальник відділу комунікації Головного управління Нацполіції в області Сергій Крета. Водії вантажних і великогабаритних авто мусять дотримуватись правил дорожнього руху та враховувати дорожню обстановку. Тоді й ДТП не буде.

— Нехтування елементарних правил дорожнього руху і призводить до цих ДТП, — каже Сергій Крета. — Там ділянка на повороті. Але якщо дотримуватись правил, її проїхати можна без проблем. Окрім швидкості в населеному пункті до 50 км/год, встановлені додаткові дорожні знаки, обмежуючі швидкість. Проте водії ігнорують їх – от в цих випадках і трапляються ДТП.

У 2021 році стартував поточний середній ремонт дороги Р-39 Броди - Тернопіль у межах села Ігровиця. Продовжити роботи планували у 2022 році. Через введення воєнного стану в країні 24 лютого фінансування призупинено поточного середнього ремонту автошляху Р-39. Про це повідомив заступник начальника Служби автодоріг в Тернопільській області Ігор Данилишин.

— З огляду на «заморожені дорожні роботи», на ділянці автошляху Р-39 в межах села Ігровиця діє тимчасова схема організації дорожнього руху, зокрема дорожні знаки 1.37 «Дорожні роботи» та 3.29 «Обмеження максимальної швидкості», — повідомив Ігор Данилишин. — Також встановлені дорожні знаки  5.49 «Початок населеного пункту» і 5.50 «Кінець населеного пункту», котрі визначають порядок руху в населеному пункті.

Нагадуємо, що, згідно з правилами дорожнього руху, йдеться про максимально допустиму швидкість 50 км/год. На ділянці, де трапляються ДТП, встановлено знак 1.3.2 «Декілька поворотів» разом із табличкою 7.10. Слідкувати за дотриманням вимог дорожніх знаків — передусім обов’язок учасників дорожнього руху. 

— Змінити тимчасову схему організації дорожнього руху до відновлення поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-39 Броди - Тернопіль Служба автомобільних доріг у Тернопільській області не може, — пояснив Ігор Данилишин. — За наявності фінансування Служба зможе дати вказівку підрядній організації встановити додаткові комплекти дорожніх знаків на ділянці. 

 

Бояться, що фура спиниться в хаті

На початку серпня 2023 року аварій знову побільшало. «У нас знову аварія, і знову фура, стоїть на дорозі, три колеса вистрелили, — до журналістів подзвонив стурбований чоловік, один з тих, які в попередні роки часто повідомляли про аварії в Ігровиці, неподалік з його будинком.— Знову на повороті, певно, швидкість не скинув» Люди переживають, о котрась із фур колись може спинитись в чиїйсь хаті.

2 жовтня 2023 року фура вже вдруге за тиждень перекинулась, встеливши шлях до подвір’я пані Віри буряками. Знову побило асфальт, тротуар, а сусід днями лишень полагодив паркан, каже пан Степан.  

Люди благають про порятунок, який бачать у лежачому поліцейському. А в поліції підтверджують, що це дорога загального користування державного значення. І на такій категорично заборонено ставити будь-які перешкоди, в т.ч. і лежачого поліцейського. Врятувати може, каже Сергій Крета, тільки нова дорога в обхід села. А на це в час війни ніхто не виділить коштів. Замкнене коло?

Що робити людям — у жодній владній чи силовій структурі відповісти не можуть. Тому мешканцям залишається хіба розраховувати на здоровий глузд водіїв вантажівок і дотримання ними швидкісного режиму. Та сподіватись, що чергова фура, яка «влітатиме» в поворот, не зупиниться у чиїйсь з хат на цій ділянці дороги і нікого не уб’є…

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
 • Ігор Буда

  на тому повороті і 30 км забагато.

  радив би місцевим не листи писати а зробити асфальтно-бетонового лежачого поліцая з гострим верхом. з обох сторін до повороту.
 • Василь Зозуляк

  То може камери швидкості нехай вчеплять? А ще краще зі зважувальним комплексом - заплатять штрафи то й перестануть "літати"

  Andriy Budzinsky reply Василь Зозуляк

  Василь Зозуляк в специфіці поворотів дороги і транспорту який там проїжджає, перевертаються лише фури певної конструкції (з насипними причепами і цистерни) тобто ті в кого високий центр тяжіння. Згодом я опублікую матеріал саме на тему причин аварій в Ігровиці і шо з цим робити.

  Василь Зозуляк reply Василь Зозуляк

  Andriy Budzinsky в чому тоді справа?

  Andriy Budzinsky reply Василь Зозуляк

  Василь Зозуляк там неможливо розганятися вище дозволеної швидкості, фури перек даються не через це.

  Іван Тлумацький reply Василь Зозуляк

  Василь Зозуляк 💯

keyboard_arrow_up