Вимоги для керування мопедами та мотоциклами в Україні

Вимоги для керування мопедами та мотоциклами в Україні

З настанням потепління на автошляхи області виїдуть двоколісні, триколісні механічні транспортні засоби. Це досить зручний та економний спосіб пересування, такий транспорт користується заслуженим успіхом у автолюбителів, тому кількість їх продовжує збільшуватися.

Керування такими транспортними засобами дозволено лише якщо у вас є посвідчення водія відповідної категорії.

«А1» – мопеди, моторолери та інші двоколісні (триколісні) транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт;

«А» – мотоцикли, у тому числі з боковим причепом, та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб. сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;

«В1» – трицикли, мотоколяски та інші триколісні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів.

Зокрема, підготовка водіїв для керування транспортними засобами категорій А1, А проводиться з числа осіб, що на момент закінчення підготовки досягнули 16-річного віку, а для керування транспортними засобами категорій «В1» – із числа осіб, що на момент закінчення підготовки досягнули 18-річного віку.

Тим, хто вже має посвідчення водія з більш вищою категорією, наприклад, «В», що дозволяє керувати легковим автомобілем, та мають стаж керування транспортним засобом протягом протягом останнього календарного року -теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху здавати повторно не потрібно – лише практичний – з водіння.

А от починаючі водії, які не мають посвідчення для отримання категорії «А, А1, В1» повинні закінчити автошколу та здати і теоретичний і практичний іспит в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388 всі механічні транспортні засоби підлягають державній реєстрації не залежно від об’єму двигуна. З питань реєстрації громадянам необхідно також звернутися до будь-якого сервісного центру МВС.

На зареєстрований мототранспорт видається свідоцтво про реєстрацію та державні номерні знаки, які передбачені чинним державним стандартом для цієї категорії транспортних засобів. Адже у відповідності до чинного законодавства керування незареєстрованим в установленому порядку транспортним засобом заборонено.

Тож необхідно дотримуватись вище вказаних вимог щоб уникнути непорозумінь.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У дитсадках з вересня усі діти обов'язково вчитимуть англійську 21:00 Прапори з передової з підписами Героїв: у Тернополі відкрили унікальну виставку photo_camera 20:00 Від консультацій до денного стаціонару: ветеран з Кременця розвиває клініку сімейної медицини Family Med (Партнерський проєкт) play_circle_filled photo_camera 19:02 «ВЛК за 25 секунд визнала придатним, хоча в мене букет хвороб після полону» Від читача 13:07 Дропи: як не стати "грошовим мулом" для шахраїв 18:53 Два удари по торговому центру у Кривому Розі: є загиблі і багато постраждалих 18:30 Розігруємо 2 квитки на концерт JAMALA у Тернополі 18:00 У Тернополі чоловік віддав 8,5 тисячі гривень за оренду квартири й залишився без житла 17:07 П'ять квартир і Land Cruiser — на понад вісім мільйонів. Суд визнав необґрунтованими активи нардепки Марченко 16:47 Проїхав на червоний сигнал і зустрів патрульних: курйозний випадок на дорозі у Тернополі 16:10 Учителька Наталія Перехрист відкрила у Тернополі інтерактивний хаб для дітей та педагогів photo_camera 15:40 Кіт упав в 10-метровий колодязь. Історія порятунку від тернопільських рятувальників 15:15 За незаконний видобуток глини у Сновидові затримали чоловіка 14:42 $7 тисяч за «позитивне рішення» ВЛК: на Тернопільщині затримали 27-річного чоловіка 14:16 На Тернопільщині під час пожежі загинув 53-річний чоловік 13:40 Пасажири у вишиванках зможуть не платити за проїзд у Тернополі 24 серпня 13:00 Новий шкільний автобус отримали учні з Язлівця 12:20 18 серпня йому виповнилося 45. А наступного дня Івана Пазюка повернули з полону 11:32 11-річна дівчинка на велосипеді зіткнулася з вантажівкою у Вишнівці 11:11 У центрі Тернополя велосипедист наїхав на жінку, яка переходила дорогу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up