Група тернополян приїхали у лісосмугу відпочити у один із вихідних днів “Фіатом”. Коли їхали – було трохи пасмурно. Відтак як тільки розклали їжу, почався дощ.
— Дощ був начебто невеликий, – пригадує одна з учасниць пригоди Надія. – Але він накрапав і накрапав, поки ми сиділи. Нам було не мокро, адже ми накрили місце для пікніка клейонкою.
За певний час друзі вирішили виїхати з лісосмуги до міста. Втім, зробити це їм не вдалося. Проїхавши кілька метрів, машина застрягла в болоті.
— Ми дуже здивувалися чому таке трапилося, адже болото було не глибоке, – дивується один із друзів Леонід. – Тому спочатку все сприйняли з гумором – почали пхати автомобіль і думали, що це просто цікава розвага.
Втім, випхати авто не вдавалося. Тоді друзі помітили неподалік купу будівельного сміття. Відтак почали носити звідти рештки стін, камінці і підкладати їх під колеса автомобіля.
— Це допомогло, але не надовго, – пригадує Леонід. – Машина проїхала кілька метрів і ми повернули вбік, адже думали, що там болото менше. Але виявилося, що там крім мокрої землі були ще й ями і тоді наш автомобіль взагалі “сів” передніми колесами в одну з ям.
Друзі і далі намагалися випхати авто з ями своїми силами. Чисте взуття перетворилося на брудне. На вулиці темніло.
— Своїми силами ми намагалися випхати машину з болота десь зо три години. Лише після цього подумали, що можна зателефонувати рятувальникам, – розповідає Надія. – Але нам сказали, що послуг з витягування авто там не надають. Тому ми й почали дзвонити знайомим і просити про допомогу. Було дуже дивно, що ми не можемо вибратися з болота, адже ми знаходилися буквально за кілька десятків метрів від траси. Але нічого зробити ми не могли.
Кожен з друзів зателефонував до кількох товаришів. Зрештою вдалося видзвонити знайомих, які приїхали на джипі. Але вони, оцінюючи ситуацію, сказали, що витягти авто не зможуть. Компанія друзів, авто яких застрягло у болоті, навіть ходили до автомобільної заправки неподалік. Там позичили лопату і намагалися підкопати яму так, щоб “Фіат” міг виїхати. Втім, і ці спроби виявилися марними.
— Нарешті ми додзвонилися до друзів, у яких була машина “Нива”, – згадує Леонід. – Лише вони змогли витягнути машину з болота. Ми вже не вірили своєму щастю!
Витягти машину з болота і справді проблематично. У місті немає жодної офіційної служби, яка надавала б таку послугу за гроші. У цьому переконалася кореспондент “20 хвилин”, досліджуючи тему. У міській довідці не зареєстрована жодна фірма, яка б надавала такі послуги.
— До нас не звертаються з проханнями витягти машину з болота, – каже начальник Центру пропаганди обласного Управління МНС Олександр Чмиленко. – Але ми таких послуг і не надаємо. Немає для цього потреби.
Тернопільські рятувальники співпрацюють з ДАІ – виїздять на ДТП, якщо взимку заносить машини чи коли авто після аварії застрягає. Підрозділи рятувальників також виїздять, коли під час ДТП є жертви.
Не витягнуть ваше авто й тоді, коли ви звернетеся у міську раду. Хоч тут і працює евакуатор, але виїздить він на дорожні пригоди також з правоохоронцями. Евакуатор забирає ті автомобілі, які перешкоджають руху іншого транспорту і неправильно припарковані машини.
— До нас також не звертаються з проханнями витягти машину, – каже сільський голова Гаїв Шевченківських Світлана Лютинець. – Але навіть якщо б зверталися, ми б нічим не допомогли. Адже у нашому селі немає колгоспу. Тому і техніки відповідної немає. Це якщо у господарці в когось був трактор, то він би витягнув. Але наскільки я знаю, у жителів нашого села є лише маленькі тракторці. А такі не витягнуть.
Витягнути машину з болота зможуть лише фахівці з Тернопільського управління механізації, що у с. Біла. Втім, зробити це вони зможуть не завжди.
— Якщо би десь поблизу тієї машини, яка застрягла, був наш тягач, то ми б витягнули авто, – повідомили телефоном в управлінні механізації. – Але такої послуги у нас немає. Година роботи нашого тягача коштує 180 грн.
Тернополяни з подібними проханнями до управління в Білій досі не зверталися.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер