Діти незаконно працювали у закладі громадського харчування та кол-центрі

Діти незаконно працювали у  закладі громадського харчування та кол-центрі
  • 12 червня - Всесвітній день боротьби з дитячою працею.
  • Від початку року в області зареєстрували два випадки неофіційного використання праці дітей. Хлопець та дівчина віком до 18 років працювали у закладі громадського харчування та у кол-центрі, повідомили в управлінні Держпраці Тернопільської області.

- Порушень щодо праці неповнолітніх у області стається небагато. Тому що роботодавці не хочуть нести юридичну відповідальність за  дітей , - розповідає начальник відділу Тернопільського управління Держпраці Ігор Хаварівський. -  Здебільшого недобросовісні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах та не оформлюють молодих працівників офіційно.

За статистикою,  рівень травматизму на роботі серед молоді на 40% вищий, ніж серед працівників, яким біляше 24 років.

 - Саме тому під час кожної перевірки підприємства ми звертаємо особливу увагу на дотримання роботодавцями прав неповнолітніх працівників, - додає Ігор Хаварівський.

Від початку 2018 року на Тернопільщині зафіксували 2 випадки, коли юні працівники не мали офіційного працевлаштування на робочих місцях: неповнолітні незаконно працювали у закладі громадського харчування та кол-центрі.

В Управлінні Держпраці зазначають, що у трудових відносинах з дітьми є й інші порушення законодавстава. Серед них – неналежне дотримання процедури проходження медичного огляду, - згідно чинного законодавства, його обов’язково потрібно пройти неповнолітньому перед тим, як його візьмуть на роботу. Часто роботодавці ігнорують пункти закону, в якому вказано скорочення робочого дня на 1 годину для малолітніх працівників, заборону роботи в нічний час та заборону роботи у шкідливих умовах.

Нагадаємо, в Україні недозволено приймати на роботу осіб до 16 років. Як вийняток за згодою одного з батьків або особи, що його замінють, можуть приймати на роботу осіб, які досягли 15 років. Діти віком 16-18 років вже можуть працювати, але для них мають бути передбачені особливі умови роботи. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Українські школярі зможуть обирати професію вже з 10 класу: МОН затвердило зміни 20:02 Скоїв п’яну ДТП з травмованими і запевняв, що не пив. Як покарав водія суд? 19:00 Сир, яйця, огірки: скільки коштують продукти в тернопільських супермаркетах play_circle_filled photo_camera 18:00 Студентам обіцяють підвищення стипендій з 1 вересня Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 17:00 Віддає все на ЗСУ: один збір закрито — триває інший play_circle_filled photo_camera 16:00 Буде хлопчик: у Тернополі рятувальник з дружиною влаштували ефектну гендер-паті у пожежній частині play_circle_filled 15:00 Чому в Тернополі чоловіків силоміць «мобілізують» люди без форми play_circle_filled 14:00 Частина вулиць «Сонячного» буде з пониженим тиском води через промивку мереж 13:00 З веслами, піснями і жартами: пів сотні ветеранів підкорили Дністер на байдарках 12:00 У Теребовлянській лікарні працюватиме магнітно-резонансний томограф за 34 млн грн 11:00 Куди піти в Тернополі 13 – 14 червня: театр, концерти та події вихідних 10:00 Присвятила життя порятунку людей: перестало битись серце лікарки з Кременця Алли Шупіченко 09:00 У дворі будинку на Дружбі висадили квітник пам’яті на честь полеглих Героїв
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up