Службовий собака-поліціянт розважав дітлахів у літньому таборі (ФОТО)

Службовий собака-поліціянт розважав дітлахів у літньому таборі (ФОТО)

Вихованці пришкільного дитячого табору, розташованого на території загальноосвітньої школи №14, мали змогу побачити роботу працівників Кінологічного центру Нацполіції у Тернопільській області.

Спілкування школярів з кінологами було цікавим і пізнавальним. А особливо малеча тішилась тим, що до них завітав поліцейський та його чотирилапий напарник – службовий собака Найк, який спеціалізується на пошуку вибухових речовин, пишуть на сторінці  Поліція Тернопільської області.

Гості розповіли дітям про особливості діяльності кінолога і службової собаки, а також напрямки, які охоплюють їх чотирилапі підопічні. Пес розважав юних відпочивальників.

Відео дня

Діти захоплено спостерігали як він виконує різні команди та знаходить заховані речі, а поліцейські нагадали присутнім важливі правила у разі виявлення небезпечних знахідок.

Дітлахи отримали масу позитивних емоцій: розпитували кінологів про тренування їх помічників, гралися та фотографувалися зі службовою собакою Найком.

Як розповісти дітям про вибухонебезпечні предмети?

Через бойові дії у різних регіонах України зросли загрози від вибухонебезпечних предметів. Найчастіше жертвами стають діти. Часто вони навіть не усвідомлюють небезпеку, яку становлять ці предмети. Міни, боєприпаси різного типу, їхні уламки, розтяжки можуть завдати непоправної шкоди та навіть відібрати життя, а тому так важливо навчити дітей правил безпечної поведінки з цими вибуховими предметами. Головне, що варто навчити малечу – це:

  • Дивитися під ноги.
  • Не підіймати покинуті предмети із землі.
  • Не наближатися до підозрілих предметів, боєприпасів, уламків, військової техніки.
  • Якщо побачили небезпечний предмет, телефонуйте 101.

Прості поради, щоб розмова була комфортною та ефективною:

  • Виберіть час, коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом.
  • Скажіть, що зараз ви вивчаєте щось абсолютно нове і дуже важливе, і попросіть дитину допомогти вам запам’ятати цю інформацію.
  • На картинці міна. Покажіть зображення дитині і запитайте, чи знає вона, що це. Скажіть, що це. Спочатку краще показати ілюстрацію, а згодом вже реальне фото.
  • Запитайте дитину, на що їй схожий цей предмет.

Вислухайте дитину, поділіться своїми варіантами та скажіть, що хоч нам це цікаво, але це дуже небезпечний предмет. Він може вибухнути, якщо до неї хтось доторкнеться, або навіть сам по собі – раптово. Тому наближатись до такого предмета небезпечно. Треба бути уважним – не підходити, не чіпати, обережно відійти і повідомити про знахідку когось із дорослих. Вони зателефонують за номером 101 і рятувальники приїдуть, щоб знешкодити боєприпас і зробити місце безпечним.

За таким прикладом варто поступово ознайомити малечу з різними боєприпасами.

Дуже важливо пояснювати дітям, що крім вибухонебезпечних предметів, таких як снаряди та міни, є ще предмети, які замасковані під речі щоденного вжитку. Вони мають підозрілий вигляд.

 

Читайте також:

Розписували гільзи, писали листи Героям та змагались: у Тернополі влаштували «Олімпійський день»

Як тернопільські рятувальники навчали дітей пожежній безпеці

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up