Що у Тернополі: озеро чи став? (ОПИТУВАННЯ)

Що у Тернополі: озеро чи став? (ОПИТУВАННЯ)
  • Візитною карткою Тернополя, а також популярним місцем для дозвілля тернополян є - набережна Тернопільського ставу, який часто називають озером.
  • То що у нас в Тернополі: озеро чи став, ми запитались тернополян.

Більшість опитаних відповідали, що у Тернополі - став.

- Став, звісно, бо він створений штучно, - каже тернополянин Сергій.  Але чимало тернополян відповідали, що називають водойму - озером.

Довідка:

Ставок - це штучно створене людиною водосховище, а озеро - це створена природою водойма, що не має виходу до моря.

Тернопільський став - велика штучна водойма в Тернополі, створена на місці боліт на річці Серет. Площа водосховища становить 300 га. За площею водойма відповідає тернопільському Східному масиву.

Тернопільському ставу приблизно стільки ж років, як і місту Тернополю: Ян Амор Тарновський, засновник Тернополя і власник фортеці, 15 березня 1548 року отримав привілей на будівництво греблі та створення ставу. Збудовано водойму в заплаві річки Серет як оборонну ланку від нападів турків і татар, що забезпечує фортеці Тарновського ще більшу неприступність.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (56)
  • Олег
    Заліщики
  • Олександр Котула
    то є став
  • Anna Goshovska
    Став
  • Володимир Лемега
    Скоро буде напівболото.Якшо просто тільки "опитувати" тернополян.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 На Різдво у перинатальному центрі народилися двоє тернополян 21:00 «Спецоперація Різдво»: волонтери просять зібрати святкові страви для військових на передову 20:00 Відкривав учням світ сучасних технологій… помер багаторічний вчитель інформатики Збаразького ліцею №2 19:00 Українські колядки пролунали в Сенаті та найбільних соборах Італії у виконанні тернопільської «Зоринки» photo_camera Від читача 15:24 35 років Державній службі зайнятості. Живи та працюй в Україні 18:00 У Тернополі стартує благодійний вертеп: запросіть колядників і підтримайте армію 16:50 Дев’ять власників квартир на Стуса отримають компенсацію за зруйноване житло: як подати заяву 16:05 Жителів Тернопільщини попереджають про погіршення погодних умов: очікуємо хуртовину та ожеледицю 15:21 «Ворог не лише обстрілював, а й труїв газом» — захисник Ігор Бугера про 76 днів оборони Торецька 14:38 Понад 50 мільйонів виділили з бюджету на харчування студентів та школярів: хто може отримати пільгу 14:21 Доставка Їжі Тернопіль: де замовити суші, піцу чи страви з мангалу (партнерський проєкт) 14:00 У Тернополі відзначать 117-ту річницю з дня народження Степана Бандери 13:30 Тернополяни скаржаться на слизькі дороги в місті: чи працює спецтехніка play_circle_filled 13:01 «Поіменно і з молитвою»: згадали всіх Героїв Тернопільщини 12:23 Чотири пожежі на Тернопільщині у Різдво: горіли будинки і господарські будівлі 11:43 На Тернопільщині затвердили обласний бюджет на 2026 рік: що відомо? 11:02 Шахрайство під час криптообміну: тернополянка втратила 50 тисяч гривень 10:20 Хто у тернопільських школах та коледжах харчуватиметься безкоштовно у 2026 році 09:38 Нетверезий за кермом і хабар у багажнику: на Тернопільщині відкрили справу проти водія 09:00 На війні помер Герой з Тернопільщини Віктор Гальченко
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up