Які автомобільні омивачі скла є небезпечними для водіїв та пасажирів

Які автомобільні омивачі скла є небезпечними для водіїв та пасажирів
  • У салоні авто часто чути запах склоомивача, скаржаться водії.
  • Деякі омивачі, так звані "незамерзайки", несуть смертельну небезпеку для водія та пасажирів авто, запевняють фахівці, адже люди дихають шкідливими випарами

Морозні та снігові дні вже наступили. Місцеві водії давно почали купувати так звані незамерзайки (склоомивачі, - прим. ред.), які безпосередньо заливають в бачок омивача.

Як вони впливають на організм людини  і чи є серед них безпечні, з’ясував журналіст “20 хвилин”.

“Діти не знати, що вдихають”

- Обираючи склоомивач для машини я керуюся лише ціною та температурним режимом, що зазначений на етикетці, - розповідає водій Віталій Теслюк. - Чесно кажучи склад ніколи не читав. Завжди поступаю просто: купив, залив і поїхав. 

Відео дня

Водій каже, що рідина наразі йому у бачку ще жодного разу не замерзала, оскільки авто тримає у гаражі. Тернополянина турбує лише одне, на скільки шкідлива подібна речовина. Адже при кожному омиванні скла у салоні авто починає смердіти хімією.

- Я ніколи на цей запах не звертав уваги, аж поки мені дружина не зробила зауваження. Тому що в салоні діти і вони “не знати, що вдихають із повітрям”, - цитує дружину водій.

Автомобільний омивач скла потрапляє через систему кондиціювання, розповідає автомайстер Микола Левчук. Випарів рідини не затримує старий фільтр. Часто автомобілі не мають цього салонного фільтру, відповідно весь хімічний склад омивача скла потрапляє у салон авто.

Ціна автохімії безпосередньо залежить від її складу, - коментує продавець одного з автомагазинів міста Роман Кучер. - Тому, аби не придбати "бадяги", необхідно читати склад на етикетці.

Роман каже, що існує декілька видів рідин, а саме на основі метанолу, ізопропілу та біоетанолу. На нашому ринку присутні виробники, як вітчизняні так і закордонні, до прикладу: польські, американські, зі словенії тощо. Кращі звісно закордонні, проте вони і дорожчі.

Хімія вражає нервову систему

Метанол добре всмоктується людським організмом двома шляхами: через шкіру та повітря, коментує голова обласного осередку всеукраїнської екологічної ліги, завкафедрою фізіології Тернопільського медуніверситету Степан Вадзюк.

- Для водіїв найбільша небезпека від парів метанолу буде в тому випадку, коли вони тривалий час десь їдуть, до прикладу в Киїів чи далі, - зауважує фахівець. - Зокрема коли водій тривалий час за кермом, і декілька разів користувався склоомивачем такого типу. Відповідно у салоні авто буде перебувати певні концентрація метанолу. 

Найгірше те, що ця речовина одразу ж вражає нервову систему - головний мозок та нерви очей, продовжує Степан Вадзюк. Не так шкідливий сам метанол, як продукти, які утворюються в процесі його перетворення в організмі. Зокрема у людському організмі утворюється формальдегід. Саме ця речовина і проявляє токсичну дію що і впливає на нервову систему та зір людини. 

- У водія, який надихався парів метанолу, знижується увага та реакція на дорозі, зауважує пан Вадзюк. - Водій починає не так адекватно та швидко реагувати на різні ситуації. Як результат збільшується ризик здійснити ДТП. Це основна небезпека, яка може бути від склоомивача, в основі якого є метанол.

Щодо ізопропілу та біоетанолу, то вони майже не шкідливі для організму людини. Тому Степан Вадзюк рекомендує водіям використовувати такі омивачі, в складі яких є зазначенні хімікти. 

- Ізопропіл широко використовують в косметології, - продовжує фахівець. - Тому, якщо він і потрапляє у салон, то нічого страшного в цьому немає. Те саме і з біоетанолом. Це - спирт, який виробляють з органіки. У Америці його додають до бензину, аби зменшити шкідливі викиди в атмосферу. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Anonymous
  • Anonymous
    Не знаю, звідки списана ця інформація, але вона точно застаріла. В Україні заборонене виробництво та реалізація засобів догляду за автомобілем, що містять метанол, і якщо ви десь таку омивайку і придбаєте, можна скаржитись і в санстанцію, і в управління в справах захисту прав споживачів.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:00 Плащаницю зі святих місць Зарваниці привезли на передову play_circle_filled 12:00 9-річний хлопчик кілька разів викликав поліцію для розваги play_circle_filled 11:03 Втратив документи, коли поранили. Чи можуть переслати паспорт, який замовив в іншому місті? 10:00 Готуємо мариновані яйця та імбир Від читача 16:05 Поліція Києва та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 09:15 Масштабна пожежа біля Тернополя: вогонь знищив частину Чистилівського орнітологічного заказника 09:00 На війні загинули Захисники Ігор Синенький з Теребовлі та Іван Щебивлок з Тернополя 22:00 Поліцейські застерігають від квартирних крадіжок напередодні Великодніх свят 20:45 Короткочасні дощі і грози: якою буде погода 19-21 квітня 20:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 19-20 квітня 19:01 «Дякую, що скинули кошти на ніжки для тата»: 5-річна донька військового подякувала за допомогу play_circle_filled 18:01 Чисте місто починається з тебе: понад 100 людей прибирали парк «Загребелля» photo_camera 17:30 «Зі Світлим Христовим Воскресінням!» - Великоднє вітання від Віталія Мариновського, добровольця російсько-української війни, директора ТОВ «ВВС-БУД» (новини компаній) 17:03 До 10 років позбавлення волі засуджено водія, який вчинив смертельну ДТП та втік з місця аварії 16:30 В аваріях на Тернопільщині травмувалися двоє дітей 15:56 У Плотичі горить очерет — площа пожежі близько 3 гектарів 15:30 Діти-дітям. 140 пасок тернопільські пластуни передадуть у сімʼї до Великодня 14:25 Україна повернула тіла ще 909 загиблих військових 14:15 У храмах Тернополя провели обряди винесення Плащаниці: дивіться фото photo_camera 14:01 У вчиненні двох сексуальних злочинів у Тернополі підозрюють 20-річного чоловіка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up