Які автомобільні омивачі скла є небезпечними для водіїв та пасажирів

Які автомобільні омивачі скла є небезпечними для водіїв та пасажирів
  • У салоні авто часто чути запах склоомивача, скаржаться водії.
  • Деякі омивачі, так звані "незамерзайки", несуть смертельну небезпеку для водія та пасажирів авто, запевняють фахівці, адже люди дихають шкідливими випарами

Морозні та снігові дні вже наступили. Місцеві водії давно почали купувати так звані незамерзайки (склоомивачі, - прим. ред.), які безпосередньо заливають в бачок омивача.

Як вони впливають на організм людини  і чи є серед них безпечні, з’ясував журналіст “20 хвилин”.

“Діти не знати, що вдихають”

- Обираючи склоомивач для машини я керуюся лише ціною та температурним режимом, що зазначений на етикетці, - розповідає водій Віталій Теслюк. - Чесно кажучи склад ніколи не читав. Завжди поступаю просто: купив, залив і поїхав. 

Відео дня

Водій каже, що рідина наразі йому у бачку ще жодного разу не замерзала, оскільки авто тримає у гаражі. Тернополянина турбує лише одне, на скільки шкідлива подібна речовина. Адже при кожному омиванні скла у салоні авто починає смердіти хімією.

- Я ніколи на цей запах не звертав уваги, аж поки мені дружина не зробила зауваження. Тому що в салоні діти і вони “не знати, що вдихають із повітрям”, - цитує дружину водій.

Автомобільний омивач скла потрапляє через систему кондиціювання, розповідає автомайстер Микола Левчук. Випарів рідини не затримує старий фільтр. Часто автомобілі не мають цього салонного фільтру, відповідно весь хімічний склад омивача скла потрапляє у салон авто.

Ціна автохімії безпосередньо залежить від її складу, - коментує продавець одного з автомагазинів міста Роман Кучер. - Тому, аби не придбати "бадяги", необхідно читати склад на етикетці.

Роман каже, що існує декілька видів рідин, а саме на основі метанолу, ізопропілу та біоетанолу. На нашому ринку присутні виробники, як вітчизняні так і закордонні, до прикладу: польські, американські, зі словенії тощо. Кращі звісно закордонні, проте вони і дорожчі.

Хімія вражає нервову систему

Метанол добре всмоктується людським організмом двома шляхами: через шкіру та повітря, коментує голова обласного осередку всеукраїнської екологічної ліги, завкафедрою фізіології Тернопільського медуніверситету Степан Вадзюк.

- Для водіїв найбільша небезпека від парів метанолу буде в тому випадку, коли вони тривалий час десь їдуть, до прикладу в Киїів чи далі, - зауважує фахівець. - Зокрема коли водій тривалий час за кермом, і декілька разів користувався склоомивачем такого типу. Відповідно у салоні авто буде перебувати певні концентрація метанолу. 

Найгірше те, що ця речовина одразу ж вражає нервову систему - головний мозок та нерви очей, продовжує Степан Вадзюк. Не так шкідливий сам метанол, як продукти, які утворюються в процесі його перетворення в організмі. Зокрема у людському організмі утворюється формальдегід. Саме ця речовина і проявляє токсичну дію що і впливає на нервову систему та зір людини. 

- У водія, який надихався парів метанолу, знижується увага та реакція на дорозі, зауважує пан Вадзюк. - Водій починає не так адекватно та швидко реагувати на різні ситуації. Як результат збільшується ризик здійснити ДТП. Це основна небезпека, яка може бути від склоомивача, в основі якого є метанол.

Щодо ізопропілу та біоетанолу, то вони майже не шкідливі для організму людини. Тому Степан Вадзюк рекомендує водіям використовувати такі омивачі, в складі яких є зазначенні хімікти. 

- Ізопропіл широко використовують в косметології, - продовжує фахівець. - Тому, якщо він і потрапляє у салон, то нічого страшного в цьому немає. Те саме і з біоетанолом. Це - спирт, який виробляють з органіки. У Америці його додають до бензину, аби зменшити шкідливі викиди в атмосферу. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Anonymous
  • Anonymous
    Не знаю, звідки списана ця інформація, але вона точно застаріла. В Україні заборонене виробництво та реалізація засобів догляду за автомобілем, що містять метанол, і якщо ви десь таку омивайку і придбаєте, можна скаржитись і в санстанцію, і в управління в справах захисту прав споживачів.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:45 Довічне ув'язнення отримав житель Чортківщини, який убив матір та брата, який став на її захист 17:30 Ватикан оголосив дату офіційного вступу Лева XIV на престол 17:03 Можуть бути затори: на Дружбі облаштовують постійний кільцевий рух photo_camera 16:10 Біля видавництва «Збруч» встановлюють нові бордюри та укладають бруківку: на Торговиці ремонтують тротуар photo_camera Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 15:35 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 10-11 травня 15:00 Тернополянка викопала 100 кущів в парку, щоб обсадити дачу — поліція 14:03 «Ми Є»: в Українському домі музикою відзначили День Європи та підтримали ЗСУ photo_camera 13:15 Хто такий Лев XIV: ЗМІ дізналися цікаві факти про нового Папу Римського 13:02 «Діти кричали – наш Олежик повернувся!» З полону визволили 23-річного Олега Семчишина 12:17 43-річному чоловікові, який зберігав дитячу порнографію, оголосили про підозру 11:53 Частково ускладнений рух на дорозі регіонального значення у Шумську 11:20 Під час екстреного гальмування тролейбуса травмувалася жінка 10:35 Визначили перевізників на міських автобусних маршрутах у Тернополі — список 10:00 На території новобудови в Тернополі виявили 30 снарядів минулої війни 09:35 Жителька Золотого Потоку відзначила 100-літній ювілей і поділилася секретом довголіття play_circle_filled 09:02 Національний ярмарок вакансій відбудеться у Тернополі, Кременці та Чорткові 08:00 Нацбанк почав піднімати курс долара 22:00 У Тернополі Ірина Білик виступить з ексклюзивним концертом до свого дня народження play_circle_filled 21:00 У Тернополі створили футбольну команду ветеранів війни з ампутаціями photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up