«Чорна п’ятниця»: як уникнути емоційних покупок, порадили в Держпродспоживслужбі

«Чорна п’ятниця»: як уникнути емоційних покупок, порадили в Держпродспоживслужбі

Як зробити вигідні покупки під час «Чорної пятниці» порадили в Держпродспоживслужбі і нагадали, які права має споживач, якщо товар не підійшов.

Цьогоріч в Україні «Чорна п’ятниця» (час найбільших розпродажів — прим. ред/) припадає на 24 листопада. Оскільки велика кількість зроблених у «чорну п'ятницю» покупок спонтанні, в Держпродспоживслужбі рекомендують підготувати чіткий план дій, який допоможе визначитися, чи потрібна та чи інша річ і де вигідніше її придбати.

 Для уникнення емоційної покупки, зберегти не тільки час на шопінг, але і гроші, допоможе:

  • список речей, які Ви хочете купити;
  • моніторинг цін за тиждень-два до оголошення розпродажу. Інколи ціни на бажаний товар у «Чорну п’ятницю» бувають дорожчими ніж зазвичай або ж деякі продавці напередодні навмисно піднімають ціну на свої товари, а в «Чорну п'ятницю» знижують;
  • обмеження свого бюджету.

   Щоб радість від здійснення покупки з величезною знижкою не переросла у розчарування від того, що омріяна річ виявилася неякісною чи фальсифікованою, ознайомтеся з наявністю необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар. Дізнайтеся у продавця про причини зниження його ціни. Не рідко акційні пропозиції можуть стосуватися товару із певними дефектами.

Відео дня

   Якщо після придбання в продукції виявлений недолік (істотний недолік), Ви маєте права передбачені ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» щодо здійснення гарантійного ремонту товару, обміну або розірвання договору купівлі-продажу та повернення сплачених коштів за товар, зазначають в Держпродспоживслужбі.

   Якщо придбаний товар належної якості, однак не підходить Вам за своїми за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням, Ви маєте право обміняти його на аналогічний у продавця, а за відсутності такого повернути кошти.

   Обмін товару належної якості провадиться протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром, або відтворений на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій) QR-код, що дає змогу споживачеві здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться, або надісланий електронний розрахунковий документ на наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти.

Довідка
Чорна п'ятниця — всесвітній день розпродажів, що розпочався зі США та припадає на п'ятницю після Дня подяки у США. З неї починається традиційний різдвяний сезон розпродажів. В цей період можна вигідно придбати бажані товари за вигідною ціною. Поступово традиція полювання на шалені знижки стала популярною у Європі. Часто вона супроводжується тиснявою, а іноді не обходиться без серйозних травм.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» запитували своїх читачів, чи вірять вони в шалені знижки наприкінці листопада.

 

Читайте також:

«Чорна п’ятниця» у Тернополі. У яких магазинах найбільші знижки і як не потрапити на гачок?

"Чорна п'ятниця": чи вірите ви у шалені знижки? (ОПИТУВАННЯ)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up