Декларації тернопільських посадовців вивчатимуть інспектори НАБУ

Великі статки у своїх деклараціях не вказали місцеві посадовці. Так кажуть громадські активісти об’єднання “Нівроку”. Про усі зафіксовані невідповідності тернопільських декларантів активісти повідомили НАБУ.

Декларації тернопільських посадовців вивчатимуть інспектори НАБУ

З серпня минулого року активісти творчого молодіжного об'єднання «Нівроку» здійснювала моніторинг декларацій наших чиновників, - розповідає голова об'єднання Олександра Домбровський. - Ми перевіряли чи дійсно відповідає їхній рівень життя тим статкам, що зареєстровані у їхніх деклараціях. 

Під час аналізу декларацій громадські активісти з'ясували ряд відповідностей. І жоден чиновник, у якого зафіксували порушення не зміг пояснити, звідки в нього незадекларовані статки. 

На жаль, декларації нардепів від нашої області активісти об’єднання “Нівроку” не аналізували. Мотивували це тим, що є велика кількість організацій, які проводять подібний аналіз на всеукраїнському рівні. Проте аналізували інших високопосадовців. Зокрема, активістка "Нівроку"  Ольга Мазаєва розповіла про декларацію заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Ігоря Вонса. 

- Дружина заступника голови обладміністрації Ігоря Вонса, має причетність до ряду великих  фірм, - каже пані Ольга. - Коли ми почали аналізувати фінансову діяльність однієї з них, то з'ясували, що ПП “Колумбус" збитковий і щорічно збиток складає понад  1 млн грн. Виникає логічне запитання - яким чином це підприємство існує стільки років на ринку? Цікаво й те, що ПП “Колумбус" став збитковий після того, як у 2009 році один з засновників цього підприємства зареєструвався на Кіпрі, тобто в офшорній зоні. 

Активісти також аналізували декларацію міського голови Сергія Надала. Жартома наголосили на тому, Серій Віталійович податківець і знає, як вміло приховати майно. На їхню думку, статки мера зареєстровані на якусь організацію.

Є багато інформації про незадекларовані статки міського голови закордоном, - продовжує Ольга Мазаєва. - Проте нам не вдалося цього ідентифікувати, оскільки часто іноземні реєстри не мають пошуку по прізвищу. Ми моніторили іспанський реєстр нерухомого майна, проте у них інформацію про суб'єкт можна знайти лише у тому випадку, коли знаєш конкретну адресу.

Окрім зазначеного, Ольга Мазаєва повідомила, що усі зафіксовані невідповідності тернопільских декларантів будуть вивчати інспектори НАБУ. Оскільки активісти об’єднання “Нівроку” свої напрацювання передали саме туди.

Коментарі (1)

Ви не авторизовані

  • Niko

    іспектори НАБУ теж би подали декларації, ато шахраї вивчатиуть справи шахраїв
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook