Грошова допомога на дрова і вугілля — хто може отримати

Грошова допомога на дрова і вугілля — хто може отримати

Українці, які опалюють своє житло дровами та вугіллям, отримають додаткову підтримку.

Уряд суттєво підвищить допомогу на придбання твердого пічного палива для тих українців, хто потребує такої підтримки.

Про це повідомили в Мінсоцполітики.

Станом на 7 листопада, близько 1,3 млн українських домогосподарств отримують житлову субсидію (з них – понад 200 тис. господарств вже отримали субсидію на тверде пічне побутове паливо); ще 1,2 млн сімей отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг (з них – понад 100 тис. родин теж отримали пільгу на тверде пічне побутове паливо).

Відео дня

Відповідно до Постанови від 07.11.2023 р. № 1173 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутовогопалива у 2023-2024 роках», яка була розроблена Мінсоцполітики та ухвалена Урядом, суттєво збільшено обсяг фінансової підтримки домогосподарств, які опалюють своє житло дровами та вугіллям.

Проєкт реалізують спільно з міжнародними партнерами України, зокрема Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, яке профінансує частину підвищених виплат. 

Які нормативи для пільг

Згідно з ухваленим рішенням Уряду,  нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 збільшаться в середньому в 4 рази і становитимуть

для надання пільг: 

– на вугілля – 1,87 т; на дрова – 6,22 т 

надання субсидії: 

– на вугілля – 2,23 т; на дрова – 7,41 т 

Також рішення Уряду враховує збільшення ринкових цін на вугілля і деревину, що відбулось за останні роки. Відтак, громадяни, які отримують житлово-комунальні субсидії і пільги на ці види палива, отримають допомогу, яка дозволить покрити більшу частину видатків домогосподарств на придбання цих видів палива. 

Це означає, що розмір фінансової підтримки для українців, які користуються для опалення вугіллям або дровами, зросте у декілька разів. 

До цього часу загальний граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо становив 6973 грн на домогосподарство на рік. З урахуванням нового підходу, сукупний обсяг фінансової підтримки на одне домогосподарство може досягати 16 234 грн на рік. 

Розмір субсидії, і додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива, розраховується індивідуально для кожного домогосподарства, і залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на паливо, в межах нормативу, оплатить держава та міжнародні партнери. 

Підвищення виплат буде здійснено всім громадянам, які мають право на призначення пільги або субсидії на тверде пічне паливо, крім тих громадян, яким за рахунок програм міжнародних гуманітарних агенцій вже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період у розмірі, який є не меншим за розміри, визначені даним проєктом. 

Кому потрібно звертатися особисто

У Мінсоцполітики звертають увагу, що для перерахунку розміру виплат пільг та субсидії на тверде пічне побутове паливо в поточному році НЕ потрібно спеціально звертатися до Пенсійного фонду України. 

— Якщо вашій родині вже призначено житлово-комунальну пільгу або субсидію на придбання твердого пічного палива, – вам перерахують її розмір автоматично, — йдеться у повідомленні. — Але вам необхідно надати згоду Пенсійному фонду на передання ваших даних міжнародному донору для оплати вам підвищеного розміру підтримки, відповідно до даного Рішення. Згоду можна надати у відповідь на смс-повідомлення, яке надійде родинам, які вже отримують субсидії на тверде пічне паливо, або ж через електронний кабінет Пенсійного фонду України, або ж звернувшись до відділення ПФУ. 

Якщо пільга або субсидія ще не призначена, але Ви потребуєте підтримки держави – необхідно звернутися за нею до ПФУ у загальноприйнятому порядку і подати відповідну заяву.

Довідка
Звернутися до Пенсійного фонду можна кількома способами , онлайн чи офлайн.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, скільки коштують дрова на Тернопільщині і де їх можна купувати без ризику.

 

Читайте також:

До 3 000 гривень за кубометр: де купувати дрова на Тернопільщині

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Іван Залуцький

    Отримають всі!!! Отримають ті що є,ті що виїхали. Навіть по 2 рази отримають. Головне списати є на кого.
  • Іван Ониськів

    Від кого інтересно.

keyboard_arrow_up