Хто має право на грошову виплату до Дня Незалежності: роз’яснення ПФУ
Порядок здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України затверджено постановою Кабінету міністрів. Допомогу можуть отримати особи, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, ветеранів війни та осіб, що працюють в спеціальних умовах.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на роз'яснення Пенсійного фонду України (ПФУ).
"З огляду на положення пункту 4 зазначеного порядку грошова допомога виплачується, якщо особа набула відповідного статусу до 24 серпня поточного року включно", - йдеться в роз'ясненні.
Крім того, особам, які хто не є пенсіонерами, для отримання грошової допомоги потрібно звернутися до територіального органу ПФУ із заявою та відповідними документам.
Виплати до Дня Незалежності
Нагадаємо, у 2024 році до Дня Незалежності деякі категорії українців зможуть отримати разову допомогу від 450 до 3100 гривень.
Заяви на разову грошової виплати подаються до 1 серпня. Якщо можливість подати заяву у зазначений термін відсутня, це можна зробити до 1 жовтня 2024 року.
Механізм виплати такий же, як був у 2023 році:
- Пенсіонерам, які мають право на таку виплату, грошова допомога буде виплачена у серпні разом із пенсією – без додаткового звернення.
- Ветеранам війни, які проходять службу / працюють та не є пенсіонерами, кошти буде спрямовано на небюджетні рахунки військових частин, установ, організацій, де такі громадяни проходять службу / працюють, на підставі поданих заявок, в т.ч. через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
- Тим, хто має право на виплату, не є пенсіонером та не проходить службу / не працює, для отримання допомоги потрібно подати до ПФУ заяву (довільної форми). Виплату буде проведено за місцем проживання осіб на поточний рахунок в уповноваженому банку.
Сума допомоги
Разова грошова виплата до Дня Незалежності України виплачується до 24 серпня 2024 р. у таких розмірах:
особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
- I групи - 3100 гривень;
- II групи - 2900 гривень;
- III групи - 2700 гривень;
учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1000 гривень;
особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3100 гривень;
членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 650 гривень;
учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 450 гривень.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що випускників тернопільських шкіл нагородять преміями за високі результати на мультитесті.
Читайте також:
Виконком визначив ще одну категорію військовослужбовців, сім'ї яких отримуватимуть щомісячні виплати
Уряд змінив умови пільгової програми єОселя: перший внесок тепер менший
Випускників тернопільських шкіл нагородять преміями за високі результати на мультитесті
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Зеленый человек
Леся Гірчиця
Светлана Семенюк