Хто з депутатів працював, а хто мандат протирав

Часто з бійками, штовханиною, гучними звинуваченями, заявами та скандалами місцеві депутати проводять свою діяльність на сесіях міськради. Що ще, крім шоу на сесіях, роблять наші депутати? Чи всі виконують свій обов’язок на “відмінно”?  

Хто з депутатів працював, а хто мандат протирав

Минуло два роки роботи депутатів міської ради Тернополя. Оцінку їхньої праці «RIA плюс» запропонувала дати тернополянам. Ми запитали на сайті 20minut.ua, чи довіряють мешканці Тернополя своєму депутату, чи виправдовує депутат надії округу, чи бачать люди роботу депутата на своєму окрузі, що обіцяв і що вже виконав з обіцяного. Просили зазначати ім'я депутата та округ, або принаймні вулицю, на якій проживаєте. 

Округ №5 - депутат Віктор Генсерук, написала Ірина Фещин. - Дуже раді, що маємо такого депутата. Завжди активно приймає участь в житті округу, допомагає з вирішеннями різних питань від асфальтування доріг до облаштування спортивних майданчиків. Звертатися можна не лише у відведений час для прийому громадян, а, фактично, цілодобово =). Регулярно приходить на зустрічі з мешканціями округу, де звітує про виконану роботу, також всю проведену роботу можна відслідкувати в соціальній мережі facebook. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю."

Roman Lo пише: "Назар Зелінка, мкр. “Канада” виконує свою роботу, це перший раз коли депутат не ховається, а працює на місці."

Були і негативні відгуки. Так Ольга Никоненко пише: "А інші депутати? Місто в жахливому стані." Oksana Fiorentina зазначає: "Якби депутати хоч щось робили, наше місто Тернопіль не було б таким запущеним і розбитим. І якщо поодинокі депутати щось роблять, то це дуже мало для міста і тернополян!!!!!!"
Я вже навіть забув, за кого голосував на попередніх виборах, пише Петро Білецький. Просто подивився на фотку, хто ліпше на лиці вийшов за того і голосував. Все одно з них всіх толку мало.

Цифри – річ уперта, тож «RIA плюс» промоніторила роботу депутатів Тернопільської міської ради сьомого скликання за два роки. Ми визначили, наскільки активними є нинішні депутати - скільки місцеві обранці запропонували проектів рішень та запитів з трибуни, виступили на сесії, внесли правок до рішень та програм, а також скільки письмово зверталися до виконавчих органів міськради. 

На жаль, в міській раді не ведуть окремої статистики щодо депутатських проектів рішень, які оприлюднюють за 20 днів до сесії, розглядаються профільними комісіями, отримують юридичний висновок, - прим. ред.) та депутатських запитів, які депутати просто зачитують з трибуни. 

У деяких обранців з низькою активністю взагалі немає жодного авторського проекту рішення. Статистику вони покращили виступом з трибуни.

Разом з тим, найактивнішими в раді є депутати Андрій Шкула, Іван Сороколіт, Петро Ландяк, Роман Навроцький та Назарій Зелінка. Відповідно найменш активні: Тарас Серетний, Галина Гевко, Роман Ляхович, Володимир Гринда та Юрій Смакоуз.
Провівши моніторинг роботи 43 депутатів Тернопільської міської ради, робимо висновок, що більшість депутатів не лише чітко знають Закон України «Про статус депутатів місцевих рад», а й використовують права, якими він їх наділяє. Проте є багато і таких, які за понад два роки перебування у міськраді не розробили жодного проекту рішення, який би вирішив те чи інше питання округу або ж міста.

Нагадаємо, відповідно до Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування. Тож з вирішенням проблем в окрузі звертайтеся до свого депутата.

0
0
0
0
Новини за темою
Коментарі (2)
  • Olga Yablonska

    В нас депутат директор 5 школи.Нічого не робить і в години прийому немає на місці.
keyboard_arrow_up