Комісія з енергетики скасувала абонплату за газ

Комісія з енергетики скасувала абонплату за газ

Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг скасувала своє рішення про введення абонплати за газ.

Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні в понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

"Скасувати (рішення НКРЕКП про запровадження абонентської плати за розподіл газу – ред.), провести додаткові консультації, забезпечити, щоб ні для одного українця не було підвищення згідно з цим рішенням", - сказав глава НКРЕКП Дмитро Вовк.

Як повідомлялося, регулятор призупиняє своє попереднє рішення, щоб уникнути збільшення витрат споживачів на послугу.

Комісія обіцяла доопрацювати своє рішення та провести додаткові консультації з Кабінетом міністрів щодо збільшення субсидій на послуги з транспортування та розподілу газу.

Також регулятор планує надати населенню з найменшим споживанням додатковий період для адаптації та "перенести запровадження окремої плати для цієї категорії споживачів до прийняття рішення по зниженню тарифів на теплову енергію".

У той же час, згідно із меморандумом з МВФ, Україна пообіцяла ввести абонплату за газ до кінця липня.

Раніше Нацкомісія з державного регулювання у сферах енергетики і компослуг затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

Плату з 1 квітня повинні були платити споживачі щомісяця, незалежно від фактичного обсягу споживання. Абонплата буде нараховуватися на підставі приєднаної потужності кожного споживача (відповідно до типу газового лічильника).

Відповідно до рішення комісії, з 1 квітня споживачам буде нараховуватися плата за газ, як товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями.

Згодом Володимир Гройсман заявив, що Кабмін вимагатиме переглянути це рішення НКРЕКП.

Президент Петро Порошенко також заявив, що рішення про введення абонплати на газ має бути призупинено.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Дитину прооперували в утробі матері: львівські лікарі провели унікальну операцію photo_camera 21:00 Томати заради лікування: як сім'я 22-річного Сашка заробляє на реабілітацію сина власною справою 20:00 Рекордна спека у Тернополі: як від неї рятуються жителі міста play_circle_filled 19:35 1 липня в Тернополі та області діятиме графік погодинного відключення світла Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 19:00 Купи пакетів, пляшок та обрізаних гілок: тернополянин скаржиться на засмічення прибережної зони Ставу play_circle_filled 18:00 На Тернопільському ставі віндсерфінгісти з усієї України боролись за перемогу photo_camera 17:30 Дія відтепер відображатиме штрафи за порушення правил паркування у Тернополі 17:00 У Зарваниці відбулись професійні прощі податківців та аграріїв photo_camera 16:31 Контрабанда кратому на понад 60 мільйонів: вручили дві нові підозри за перевіз із Чехії 16:00 Продавав по три тисячі за дозу: у Скалаті затримали чоловіка за торгівлю наркотиками 15:30 Встановили чоловіка, який травмував собаку на ринку. Зоозахисники вимагають суворішого покарання 15:10 Біля Тернопільського ставу виявили фрагмент міни 14:50 Тернопільські волонтери, які супроводжують Героїв «На щиті», закликали долучатись до кортежів водіїв з громад 14:20 «Обмін» криптовалюти в месенджері закінчився втратою восьми тисяч доларів для тернополянина 13:40 Штормове попередження оголосили на Тернопільщині: сунуть грози та шквали 13:07 Вона вчила любити слово і життя: у Почаєві прощаються з учителькою Христиною Кривіцькою 12:30 На Корольова горіла квартира: із задимленого приміщення врятували чоловіка 11:55 Із під'їзду багатоповерхівки в Тернополі вкрали дитячий квадроцикл 11:20 Обіцяв за дев'ять тисяч доларів «зняти» з розшуку двох братів: судитимуть тернополянина
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up