Люди в чергах за насінням: що купують та чи можуть садівничі магазини працювати під час карантину

Люди в чергах за насінням: що купують та чи можуть садівничі магазини працювати під час карантину
  • Черги з людей в масках можна побачити не лише біля магазинів та аптек, а і біля кіосків з насінням.  Багато пенсіонерів та людей середнього віку приходять, щоб купити насіння для висадки.
  • Журналіст «20 хвилин» дізнався, чи можуть працювати садівничі магазини під час карантину та де можна придбати насіння і саджанці.

Деякі магазини з насінням під час карантину закриті, однак більшість з них працює. На Центральному ринку є кілька таких, куди продовжують ходити люди. Там вишиковуються черги.

- Маю купити насіння зелені та моркви, - каже один з покупців. – Хоч і карантин, але потрібно займатися грядкою. У мене вдома є невеликий запас насіння, який ми з дружиною готуємо самі. Але таке як морква, капуста, помідори самому готувати важко, простіше купити.

Купують і цибулю для висадки. Вона по 100 гривень за кілограм. В одному з садівничих магазинів кажуть, що під час карантину вони можуть працювати, але повинні дотримуватися обмежень.

- У магазин впускаємо по одному, самі маємо маски та рукавички, - каже один з продавців. – Люди також мають заходити в масках. Через карантин стало менше покупців, бо багато людей приїздили з районів. Зараз люди є – це або тернополяни, які мають грядки або городи, або люди з ближніх сіл.

У міській раді підтвердили, що магазини з насінням можуть працювати під час карантину, їх не закривали.

- Торгівлю ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садівним матеріалом, роботу торгових закладів, які здійснюють продаж насіння, без входу покупців в торговий зал (видача товарів через вікно) дозволено, - пояснюють у міській раді.

Також насіння можна придбати у супермаркетах. Ціни – від 3 до 15 гривень, в залежності від виробника, сорту рослини, кількості насінин. На упаковках написано, коли та як варто висаджувати насіння та чи потрібно їх попередньо замочувати.   

Дорожче насіння покрите спеціальною речовиною, яка захищає паросток від грибків.  Деяке насіння варто висаджувати одразу в землю, однак дехто загортає його у вологі ганчірки на кілька днів, щоб паросток проріс. Дехто готує розсаду. Переважно це стосується помідорів та перцю.

Однак якщо придбати насіння можна без проблем, то купити саджанці вже важче. Ринок закритий. Неподалік кіосків, де продавали саджанці, зробили огорожу з сітки, щоб туди не ходили люди. Однак деякі продавці розвішали біля кіосків оголошення про продаж саджанців та залишили свої телефони. Журналіст «20 хвилин» зателефонував на один з таких. Продавець пояснив, що багато продавців заготували саджанці для продажу, однак коли карантин скінчиться, то вже не буде підходящих умов для висадки.

- Продаємо з дому, люди телефонують, кажуть що потрібно і приїздять забирають, - каже продавець. – Купують дуже мало, бо більшість людей сидить вдома. Продаємо знайомим.

Дерева варто висаджувати у вологу землю, прохолоду землю. Яму перед посадкою треба добре залити водою. Можна додати туди чорнозем або навіть листя, яке лишилось з осені. Воно буде хорошим добривом, оскільки почало розкладатися. Це буде хороша підживка для рослини. Є і спеціальні універсальні мінеральні добрива. Розводити їх потрібно у воді та підливати дерева та кущі після висадки. Упаковки добрива за 30 гривень вистачить на 100 літрів води.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:30 Тернополянину загрожує до семи років тюрми за стрілянину в підлітка та сусіда 13:03 Поліція викрила схему ухилення від мобілізації з «нареченою» із Тернопільщини 12:30 Ремонтують заїзну кишеню на зупинці громадського транспорту «Готель «Тернопіль» photo_camera 11:45 На Тернопільщині трапилися ДТП з неповнолітніми мотоциклістами Від читача 10:54 Звернення стосовно нової розмітки і знаків дорожнього руху біля шостої школи м.Тернопіль. 11:30 Кредити на автономне опалення надаватимуть за пільговими ставками 11:00 У Малашівцях триває ліквідація пожежі на сміттєзвалищі 10:15 «Треба вміти вчасно піти»: як Олег Соколовський прокоментував призначення нового начальника управління ЖКГ 09:32 Призначили нового начальника управління житлово-комунального господарства міськради в Тернополі 09:00 Тернопільщина зустрічатиме траурні кортежі: повертаються Герої Андрій Сліпець та Едуард Антипенко 08:00 Автобус із Чорткова до сіл Білобожницької громади знову курсуватиме з 3 серпня (розклад) 21:02 Усі перлини Тернопільщини будуть на туристичному маршруті, що працюватиме трьома мовами 20:00 Головні новини Тернополя та області за тиждень: дивіться відео play_circle_filled 19:00 «Ми раді, що змогли здійснити їхню мрію». У лікарні, де лікують поранених військових, «зіграли» весілля photo_camera 18:05 З 2 серпня пенсії нараховуватимуть по-новому: кого торкнуться зміни 17:30 Тернополянам забороняли купатися на Дальньому пляжі 2 серпня. Але вже знімають стрічки 17:15 На Малашівецькому сміттєзвалищі — пожежа: що з якістю повітря 17:00 Шанс на реванш: «Нива» зіграє вдома з «Буковиною» в 1/32 Кубку України 16:00 Чи можна одночасно отримувати субсидію і пільги: пенсійний фонд дав дав остаточну відповідь 15:00 З Тернополя потягом Україною: до яких обласних центрів є прямі рейси та скільки коштують квитки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up