- Сьогодні на ринку вартість шуфлі для снігу чимала, - каже тернополянин Роман. - Різноманіття їх також велике, тому виникає складність в тому, яку саме обрати, оскільки продавці весь свій товар вихваляють. Мені потрібна шухля, яка б була легенька та міцна.
- На пластмасовій шуфлі обов'язково має бути залізний поясок, який зішкрябує та ріже сніг, - розповідає двірник з багаторічним стажем пан Іван. - Але ці бляшки є різні, і по-різному закріпленні на шуфлі. Є такі, що закріпленні заклепками, а є такі, що просто запресовані. Останні швидко злітають з шуфлі. Щодо пластмаси, то вона також є різною, необхідно брати грубшу, вона прослужить довше.
Шуфлі з тоншою пластмасою буквально на один раз, продовжує співрозмовник. Також варто знати, що пластамові хороші тим, що вони легенькі. Сніг, який пролежав кілька днів ними не відкинеш, просто поламаєш шуфлю. Також деякі шуфлі для зручності мають на кінці "держака" додаткову ручку, дрібничка - але насправді важлива.
Яка б шуфля не була, вона погана, бо нею треба працювати, жартома каже двірниця пані Роксолана.
- А якщо серйозно, то кожна шуфля має своє призначення: пластмасова - широка та хороша для відсування каші, тобто мокрого снігу, який згортають з бруківки чи асфальту. А залізна добра тим, що нею можна навіть збивати лід з бруківки, чого не зробиш пластиковою.
Залізну шуфлю треба брати маленьку, оскільки великою довго не наробишся, додає співрозмовниця.
Із залізною шуфлею також є нюанси, каже інший двірник Володимир. Кріплення має бути суцільне, а не роздільне, оскільки при навантаженні ручка починає розхитуватися і злітати.
- Хорошої якості шуфлі чеського виробництва, там і залізо добре, не стирається, і кріплення хороше, а всьо інше - то просто бляха, яка гнеться і ламається, - зауважує пан Володимир. - Шуфля також має бути гостра, шоб добре різала твердий сніг.
Пластикові шуфлі можна придбати на Центральному ринку по 65-70 грн, є і дорожчі за 100 грн. Ці шуфлі будуть з ручкою. Металічні широкі для снігу обійдуться у 80-100 грн, але до них потрібно купувати ще ручку, вартість якої 20-25 грн. Також є вузькі металічні за 65 грн без ручки. Дещо дешевше можна придбати подібний інвентар на “Західному ринку”. Великий вибір шуфель є у відповідних господарських торгівельних центрах. Пропозиції там різні, зокрема є звичайні шуфлі і за 99 грн, і шуфлі преміум-класу з алюмінію та зручною гумувою ручкою майже за 1000 грн.
Тернополянин Віталій каже, що купувати шуфлю, зараз коли снігу по коліна, просто не доцільно, оскільки ціни на них продавці ставлять максимальні. На думку тернполянина раціонально купувати подібні товари після закінчення сезону, тоді вартість їх найнижча.
- Звичайно, що на перший погляд купувати шуфлю для снігу навесні здаєтся нерозумно, - продовжує співрозмовник. - Однак після закінчення сезону усі продавці намагаються допродати товар, аби він весь рік не стояв на складі, а на ті гроші купити іншого товару по сезону. Тому і часто віддають за безцінь.
У великих супермаркетах під кінець сезону проходять різні акції. На подібному розпродажі я минулого року придбав механічну лопату зі шнеком усього за 300 грн. А в сезон її вартість була близько 600 грн.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер