Зростуть штрафи і податки, а чи виросте зарплата? Ми зібрали головні зміни 2022 року (ІНФОГРАФІКА)

Зростуть штрафи і податки, а чи виросте зарплата? Ми зібрали головні зміни 2022 року (ІНФОГРАФІКА)
 • Кожен рік несе свої зміни. Які плани у 2022?
 • Як житимемо і що вдарить по кишенях найбільше? Приємно чи не дуже?
 • Аналізували журналісти «20 хвилин».

Ми писали за головні зміни січня, які торкнуться тернополян.

Читайте також: Чим здивує перший місяць нового року тернополян? Аналізуємо головні зміни січня

Відео дня

А які ще тарифи, ціни, податки і виплати зростуть загалом у 2022 році? До чого, коли і як готувати гаманці? Для прибутку чи для видатків? Аналізуємо.

До чого готуватись водіям

По-перше, до повернення обов’язкового техогляду автомобіля. Нагадаємо, його скасували ще у 2011 році. За попередніми даними, з вересня 2022 року всі автомобілі на українській реєстрації знову повинні будуть регулярно проходити обов'язковий техогляд. Це передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Тут можна ознайомитись із версією проєкту Закону від Мінінфраструктури, який передбачає обов'язкові періодичні техогляди.

У проєкті знайдете і періодичність проходження такого огляду. До прикладу, для транспортних засобів, призначених для перевезення пасажирів із кількістю місць для сидіння не більше, ніж дев’ять, з місцем водія включно, що використовуються як таксі, у тому числі спеціалізовані, – через один рік від дати першої реєстрації транспортного засобу, надалі щорічно.

По-друге, дорожні камери почнуть фіксувати проїзд на червоне світло та їзду зустрічною смугою, а також зупинку на смузі громадського транспорту. Про це заявив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. Слідкуйте за нашими новинами і дізнавайтесь де у Тернополі є камери відеофіксації порушників, а де ще доставлять.

По-третє, високі штрафи. За кермування у стані сп'яніння передбачається штраф 17 тис. грн та позбавлення прав на рік. За повторний випадок – штраф 34 тис. грн та позбавлення прав на три роки. У новому році за їзду без прав українцю доведеться заплатити 425 грн, а якщо водій не отримав дозвіл та не отримав посвідчення – штраф у розмірі 3400 грн. За повторне порушення – 20 400 грн.

Зростуть податки

Днями начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина під час Інтернет-конференції поспілкувався онлайн про податкові новації-2022. Про це вказали на офіційному сайті податкової.

Скільки у новому році доведеться сплачувати єдиного податку, запитали у начальника.

«Зміна розміру мінімальної заробітної плати до 6500 гривень з 1 грудня цього року призведе до зростання суми єдиного податку уже з січня 2022 року і для І групи спрощенців становитиме 248 гривень 10 копійок, а для ІІ групи – 1300 гривень. Однак внаслідок збільшення розміру мінімальної зарплати зросте й ліміт доходу для ФОП, зокрема:

– для ФОП 1 групи – 167 МЗП, тобто 1 085 500 грн;

– для ФОП 2 групи – 834 МЗП, тобто 5 421 000 грн;

– для ФОП 3 групи – 1167 МЗП, тобто 7 585 500 грн.», – відповів пан Яцина.

Більше того, тернополян у 2022 році чекають такі зміни:

 • збільшуються акцизні ставки на алкогольні напої на 5%;

 • від продажу 3-го та наступних об’єктів нерухомості впродовж 1 календарного року розмір ПДФО становитиме 18%;

 • за продаж с/г продукції власного виробництва на суму більше 12 мінімальних зарплат, ПДФО становитиме 18%;

 • с/г виробники сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання (сума всіх податків) у розмірі 5% від вартості землі.

Збільшать пенсії

Мінсоцполітики повідомляє про підвищення пенсій у 2022 році. Так, як пише Міністерство на своєму офіційному сайті, на наступний рік календар підвищень пенсій рік включає:

 • з січня підвищення пенсій людям, що отримали інвалідність внаслідок аварії на ЧАЕС;

 • у березні – індексацію пенсій;

 • у квітні – перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам;

 • у липні, жовтні та грудні буде підвищення у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати,

 • з жовтня – запровадження доплат для пенсіонерів, старших за 70 років.

В результаті реалізації запланованих на наступний рік підвищень середня пенсія на кінець 2022 року складатиме 4533 грн і буде на 15% перевищувати фактичний прожитковий мінімум. А в порівнянні з початком 2020-го вона зросте майже на 50%.

Найбільша увага Мінсоцполітики зосереджена на підвищенні мінімальних пенсій для людей, які працювали все життя. І з жовтня 2022 року мінімальна пенсія для людей, старших за 70 років, які мають повний страховий стаж, становитиме 3000 грн. Відтак мінімальна пенсія для цієї категорії з 2020 по 2022 рік зросте на 83% – з 1638 грн до 3000 грн, тобто значно швидше, ніж середня.

Принаймні, так планують і так інформують чиновники зверху. Як буде насправді – побачимо. 

Зросте зарплата медиків

Вже з 1 січня 2022 року запроваджується показник мінімальної оплати праці медичних і фармацевтичних працівників.

Це передбачено у постанові Кабінету Міністрів «Про встановлення гарантій оплати праці медичних та фармацевтичних працівників», опублікована Міністерством охорони здоров'я.

Згідно з Постановою, заробітна плата працівників закладів охорони здоров'я державної та комунальної форми власності, які уклали договір про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров'я України, за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановлюється на рівні не нижчому ніж:

 • у місячному розмірі:

  20000 гривень для лікарів та професіоналів з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я; 13500 гривень для посад фахівців з базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медичною освітою;

 • у погодинному розмірі:

  120,37 гривень для лікарів та професіоналів з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я; 81,25 гривень для посад фахівців з базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медичною освітою.

Зазначається, що розмір заробітної плати працівників закладів охорони здоров'я, які фінансуються з державного або місцевого бюджету та не уклали договір про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров'я України, встановлять на рівні посадових окладів (тарифних ставок) на основі Єдиної тарифної сітки.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
 • Оксана Щаслива

  В нас тільки лікарям підвищують зарплати.  То ми в курсі.

keyboard_arrow_up