Щомісяця тернополяни обговорюють питання щодо підвищення цін на продукти, пальне та інші послуги. Натомість заробітна плата місцевих жителів залишається незмінною.
Журналісти «20 хвилин» запитали у пересічних тернополян, скільки коштів їм необхідно для комфортного проживання і на що вистачить цієї суми.
Переважно учасники опитування просили журналістів «20 хвилин» уточнити інформацію щодо кількості членів родини. Адже, зі слів опитаних людей, це також впливає на пріоритетність витрат та їх суму. Також, на думку тернополян, все залежить від того, чи має родина власне житло, автомобіль. В яких умовах її члени звикли проживати, що споживати та де відпочивати.
Зауважимо, що під час опитування ми не почули бажану місячну суму в розмірі менше ніж 15 000 гривень.
Відео дня
Оксана, працівниця кондитерської фабрики:
— Зараз дуже складне життя, тому мені важко відповісти. Але думаю, десь 20 000 гривень на одну людину. Тобто, окремо 20 000 гривень на чоловіка і 20 000 гривень на жінку. І ви зможете купити найнеобхідніше: харчові продукти, плата за квартиру, комунальні послуги. А якщо ще є маленькі діти, то ще їм треба щось купити. Наприклад, зараз перед школою треба нове взуття, одяг, інше приладдя. Чи вистачить цих коштів, аби відкласти чи поїхати на відпочинок? Якщо ви проживаєте в Тернополі, то цієї суми замало, а ось в селі – можливо. Бо в селі є свої продукти, городи.
Володимир, 62 роки, пенсіонер:
— Я думаю, це десь 15 000 гривень на родину з трьох чи чотирьох людей. Але за ці кошти ви зможете сплатити за квартиру, комунальні послуги, харчування, ліки та деякий одяг. Якщо хочете відкласти чи поїхати на відпочинок, то треба отримувати більше на 5 000 гривень, а то і на 10 000 гривень.
Юлія, 18 років, офіціантка:
— Я думаю, що на родину з чотирьох людей треба заробляти мінімум 20 000 гривень. Якщо розрахувати, то це по 5 000 гривень на особу. За цю суму можна сплатити комунальні послуги, проживання, харчування. Також можна придбати певний одяг і трохи розваг. Але це мінімум. Якщо люди мають великі потреби, то цих грошей не вистачить і треба заробляти ще більше.
Ольга, 70 років, переселенка з Донецька:
— Наша родина пенсіонерів витрачає кошти виключно на базові потреби. Прибутку має вистачати на ліки, харчування, а ось щодо одягу, то вже як вийде. Я не можу сказати, що ми плануємо їхати на відпочинок, відкладаємо на це кошти. У нас не вистачає на це грошей.
Михайло, 69 років, пенсіонер:
— Все залежить від людини: хто вона, що любить з’їсти. Як на мене, то мінімум треба по 500 гривень на день, тобто 15 000 на місяць. Це вистачить для проживання на середньому рівні, але їх не вистачить, щоб їздити на відпочинок, купувати будинки чи машини. Наприклад, мене жінка відправляє в магазин по хліб, а до нього я візьму ще пакет кефіру і вже 200 гривень витратив.
Олег, 19 років, тренер:
— Мабуть, треба 30 000 гривень на родину. Але це сума виключно для того, щоб прожити. Тобто, забезпечити собі їжу, платити за квартиру, комунальні послуги та якісь там базові потреби. Щоб відкладати, то треба більше заробляти.
Валентина, 26 років, ІТ-розробниця:
— Якщо ми говоримо за комфортне життя, то це десь 30 000 гривень на місяць. За ці гроші ви можете винаймати квартиру, купувати продукти, заплатити за садочок або школу – закрити буденні витрати. Та і думаю, вдасться відкласти на відпочинок.
Олександр, 62 роки, пенсіонер:
— Зі скількох осіб складається родина? Якщо двоє дорослих і одна дитина, то мінімум – 25 000 гривень. На цю суму ви закриєте комунальні рахунки, зможете придбати їжу. Але це без неймовірних покупок, кафе, ресторанів. Я не думаю, що за 25 000 гривень на місяць ви зможете ще й відкласти кошти на відпочинок чи просто заощаджувати.
Є війна в Україні чи немає?