Батьки, діти яких не мають місцевої прописки, знову відстоюватимуть свої конституційні права на черговій сесії міськради 15 грудня.
Вже з 1 січня нового року значна частина мешканців житиме по-новому. Відчують “покращення” у сфері освіти та медицини громадяни, які не мають місцевої прописки. "Іногороднім" батькам, за рішенням виконкому, потрібно буде платити 1200 грн за відвідування їхніми дітьми дитсадку.
- Все розпочалося з прийняття рішення виконкомом міста про оплату за харчування в садочках міста, для тих хто не має місцевої приписки, - розповідає місцевий активіст Павло Іванечко, на підсумковій прес-конференцї Тернопільського осередку ВО «Автомайдан». - Фактично чиновники своїм рішенням розділили дітей на "своїх і чужих".
Іногородні батьки одразу ж згрупувалися та з паном Іванечком оскаржили рішення виконкому в суді.
- Ми виграли суд першої інстанції, однак програли суд другої у Львові, - продовжує автомйданівець. - На сьогодні, справа перебуває у касаційному суді. Звичайно що вона може слухатися дуже довго, але разом з тим ми очікуємо рішення суду.
Наступне рішення, яке приймає виконком і яке знову розділяє на "своїх і чужих" - оплата за освітні та медичні послуги. У рішенні міської влади йдеться про необхідність укладання міжбюджетних трансфертів на освітні та медичні послуги, продовжує Павло Іванечко. Прийняте рішення начебто не суперечить законодавству країни окрім останнього пункту, У якому йдеться, що якщо об’єднана громада чи інша громада не уклала трансферти, то людина має право особисто оплатити вартість цих послуг.
Юристів насторожує те, що послуги, які за Конституцією України мають бути безкоштовні, міська рада “зобов’язала” оплачувати громадян з власного гаманця. Другий момент, полягає в тому що у рішенні передбачена можливість оплати самостійно. Такі висновки небезпідставні.
- Ми маємо багато скарг від людей, у яких в місцевих медзакладах та садочках вимагали гроші посилаючись на рішення виконкому міськради, - наголошує активіст. - Як результат, батьки написали колективне звернення в прокуратуру міста.
Активіст каже, що зазначене питання вони піднімали на сесії облради, але депутати перевели це в політичну площину і нічого не прийняли. Єдине чого хочуть тернополяни - скасування четвертого пункту рішення виконкому. Оскільки міжбюджетні трансферти робота органів місцевого самоврядування та депутатів.
До слова, батьки дітей, які не мають місцевої реєстрації знову відстоюватимуть свої конституційні права на черговій сесії міськради, яка повинна відбутися 15 грудня.
Перша акція протесту відбулася 30 листопада. Тоді під стінами міськради у Тернополі батьки протестували проти дискримінації дітей. Мам з малечею на руках не пускали у приміщення мерії на сесію.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер